آزمون های زبان مورد تایید کانادا

فوریه 5, 2022

آزمون های زبان مورد تایید کانادا

یکی از شرط‌های ضروری برای تحصیل در کانادا، اخذ مدرک زبان است. دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در  دانشگاه‌های این کشور ممکن است مجبور به شرکت در یکی از آزمون های زبان مورد تایید کانادا شوند. قبل از ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی، مطمئن شوید که مؤسسه دانشگاهی مورد نظر شما، آن آزمون را می‌پذیرد.

بیش از 600 کالج و دانشگاه در کانادا وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند. اما سوال مهم این است که کدام آزمون‌های زبان را قبول می‌کنند؟ در ادامه با 5 آزمون برتر زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا آشنا شوید.

آزمون های زبان مورد تایید کانادا برای دانشجویان بین المللی

 • آزمون زبان انگلیسی آیلتس (IELTS)
 • آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL)
 • آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) – آکادمیک
 • آزمون انگلیسی Duolingo
 • آزمون انگلیسی ارزیابی کمبریج
 • آزمون ارزشیابی فرانسه TEF (Test d’évaluation de français)؛ مخصوص دانشگاه‌های فرانسوی زبان
 • تست دانش فرانسه مخصوص (Test de connaissance du français) دانشگاه‌های فرانسوی زبان

1. آزمون زبان انگلیسی (IELTS)

آیلتس

آزمون آیلتس آکادمیک یکی از محبوب‌ترین آزمون‌هایی است که توسط دانشجویان بین‌المللی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی انتخاب می‌شود. این آزمون توسط بیش از 400 دانشگاه و کالج کانادا پذیرفته شده است. از این رو، شما می‌توانید با ارسال نمرات آزمون آیلتس خود یکی از گام‌های مهم برای اخذ پذیرش تحصیل در کانادا را پشت سر بگذارید. بدیهی است که باید آزمون خود را در یکی از مراکز رسمی در کشور خود و یا به صورت آنلاین انجام دهید. بنابراین گول موسساتی که اقدام به برگزاری آزمون‌های تقلبی و غیررسمی می‌کنند را نخورید. هزینه شرکت در آزمون‌های آیلتس بین 245 تا 250 دلار متغیر است، اما ممکن است بسته به کشور متفاوت باشد.

2. آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL)

آزمون‌های CAEL توسط تمام دانشگاه‌های انگلیسی زبان کانادا از جمله 82 درصد از کالج‌های آن پذیرفته می‌شود. آزمون آنلاین نیز برای دانشجویان بین‌المللی برزیل، چین، کلمبیا، هند، ژاپن، مکزیک، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و فیلیپین در دسترس است. برای شرکت در آزمون به پاسپورت معتبر نیاز دارید و بسته به کشور محل سکونت شما ممکن است آزمون به صورت آنلاین یا آفلاین در دسترس باشد. هزینه آزمونCAEL  حدود 280 دلار کانادا است. نتایج آزمون ظرف هشت روز کاری در اکانت شما منتشر می‌شوند.

3. آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) – آکادمیک

آزمون-PTE

PTE در حال حاضر در 19 کشور در دسترس است و 90 درصد از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا آن را می‌پذیرند. آزمون PTE خود را به عنوان “بی طرفانه‌ترین مدرک مهارت‌های انگلیسی داوطلبانه” معرفی می‌کند، زیرا آزمون‌ها با استفاده از یک الگوریتم کامپیوتری و به جای نمره‌دهندگان انسانی تصحیح می‌شوند. این همچنین به این معنی است که نتایج آزمایش معمولاً ظرف 48 ساعت در دسترس است. هزینه شرکت در آزمون  PTE حدود 300 دلار کانادا است.

4. آزمون انگلیسی Duolingo

آزمون انگلیسی Duolingo فقط به صورت آنلاین در دسترس است و توسط 140 موسسه تحصیلات تکمیلی در کانادا پذیرفته می‌شود. برای شرکت در آزمون تستی Duolingo به یک کامپیوتر، یک دوربین جلو و یک میکروفون نیاز دارید. مدت زمان آزمون یک ساعت خواهد بود و نتایج ظرف 48 ساعت در سایت رسمی آن منتشر می‌شوند. آزمون انگلیسی Duolingo یکی از مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین آزمون‌ها با تنها 49 دلار است که می‌توانید گزارش نمرات خود را بدون هیچ هزینه‌ای به هر موسسه‌ای که می‌خواهید ارسال کنید!

5. آزمون انگلیسی ارزیابی کمبریج

آزمون زبان انگلیسی Cambridge Assessment یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های تایید شده مهارت زبان در جهان است و آزمون‌های C1 Advanced و C2 Proficiency توسط بیش از 200 موسسه تحصیلات تکمیلی در کانادا از جمله دانشگاه‌های دولتی پذیرفته می‌شوند. اما، چه چیزی کمبریج را از سایر آزمون ها متمایز می‌کند؟

دلیل این امر این است که دوره‌های زبان انگلیسی کمبریج باید به صورت حضوری طی شوند. به طوری که دانشجویان بین‌المللی قبل از شرکت در آزمون نهایی باید در کلاس‌های حضوری شرکت کنند تا از مهارت‌های زبانی خود در موقعیت‌های واقعی استفاده کنند. به همین دلیل، نتایج آزمون کمبریج معمولاً برای مدت طولانی‌تری نسبت به رقبای خود معتبر باقی می‌ماند. همچنین، تمام تست‌ها باید در مرکز تست کمبریج انجام شوند که مدت زمان برگزاری آزمون‌ها معمولا بین 2 تا 6 هفته است. هزینه شرکت در آزمون‌های کمبریج بسته به موسساتی که کلاس‌های حضوری را برگزار می‌کنند، متفاوت خواهد بود. با این حال، هزینه‌های چیزی بین 204 تا 240 دلار کانادا خواهند بود.

6. آزمون ارزشیابی فرانسه TEF

آزمون-TEF

آزمون TEF یکی از آزمون‌های مورد تایید دانشگاه‌های فرانوسی زبان کانادا است که شامل دو بخش اجباری و اختیاری می‌شود. این آزمون برای 7 سطح در نظر گرفته شده و نمرات آن بر اساس نظام ارزشیابی معیار اتحادیه اروپا تعیین شده‌اند. مواد امتحانی آزمون TEF عبارت‌اند از:

 • اجباری شامل: درک شفاهی (شنیداری) ، درک نوشتاری (خواندن) ، واژگان و دستور زبان
 • اختیاری شامل: بیان شفاهی (گفتاری) ، بیان مکتوب (نوشتاری)

7. آزمون دانش فرانسه TCF

آزمون TCF نیز همانند آزمون TEF مخصوص دانشگاه‌های فرانسوی زبان کانادا تدارک دیده شده است. آزمون‌ TCF چهار مدل مختلف دارد که هر کدام برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • برای علوم ارتباطات بین المللی (TCF IR)
 • برای گرفتن شهروندی ایالت کبک (TCFQ)
 • برای گرفتن شهروندی فرانسه (TCF-ANF)
 • برای علوم کامپیوتر (TCF SO)

اما شما برای ورود به دانشگاه‌های کبک و فرانسوی زبان باید آزمون مخصوص به آن را شرکت کنید که خود دانشگاه‌ها تعیین کرده‌اند. ساختار آزمون نیز به شکل زیر است:

 • شنیداری (اجباری)
 • ساختار زبانی (اجباری)
 • درک مطلب (اجباری)
 • مکالمه (اختیاری)
 • نگارش (اختیاری)

جمع بندی

اکنون که با آزمون های زبان مورد تایید کانادا برای ادامه تحصیل در این کشور آشنا شده اید، وقت آن رسیده تا برنامه ویزای مناسب خود را برای سفر به کانادا دریافت کنید. برای این کار باید با پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا آشنایی داشته باشید.ما در آرمان توکای دانش در تمامی مراحل مهاجرت،تا اخذ ویزای کانادا در کنار شما خواهیم بود تا در این راه مهم با خیالی آسوده قدم بردارید.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه‌های کانادایی آزمون آیلتس را به عنوان آزمون معتبر می‌شناسند؟

بله، این آزمون توسط بیش از 400 دانشگاه و کالج کانادا پذیرفته شده است.

بهترین آزمون برای اخذ پذیرش ویزای تحصیلی کانادا کدام است؟

آزمون انگلیسی Duolingo یکی از مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین آزمون‌ها با تنها 49 دلار است که می‌توانید گزارش نمرات خود را بدون هیچ هزینه‌ای به هر موسسه‌ای که می‌خواهید ارسال کنید

 

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه