ارزان ترین دانشگاه های کانادا

فوریه 17, 2022

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

اگر تصمیم دارید در کشور کانادا تحصیل کنید حتما می‌دانید که این کشور مهاجرپذیر، دانشگاه‌های برتر، کیفیت بالای زندگی، نرخ جرم و جنایت پایین و محیطی دلپذیر برای دانشجویان بین‌المللی دارد. اما با اینکه هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبت به ایالات متحده کمتر است، چندان ارزان محسوب نمی‌شود و هزینه‌ها بین 650 تا 30000 دلار کانادا در هر سال تحصیلی برای دوره‌های لیسانس و 1000 تا 65000 دلار کانادا در هر سال تحصیلی برای دوره‌های کارشناسی ارشد هستند. البته طبیعتا دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی مقرون به صرفه تر هستند اما بازهم باید برای یافتن دوره‌هایی که مناسب بودجه شما باشند تحقیق کنید. در این مطلب دو فهرست از ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای شما فراهم کرده‌ایم و حداقل بودجه را حدود 6700 دلار کانادا که معادل 5000 دلار امریکاست در نظر گرفته‌ایم.

بهترین و ارزان ترین دانشگاه های کانادا

برترین دانشگاه‌های کانادا دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر و دانشگاه مونترال هستند. این دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی به عنوان مدارس عالی جهانی شناخته می‌شوند و با اینکه نسبت به سایر دانشگاه‌های کانادا گران‌ هستند هنوز هم نرخ شهریه بسیار مقرون به صرفه‌تری نسبت به دانشگاه های هم رده خود ارائه می‌دهند. اما کانادا به دلیل سیستم آموزشی استاندارد در همه دانشگاه‌های خود آموزش با کیفیتی دارد بنابراین در ادامه این مطلب فهرستی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا را جمع‌آوری کرده و به شما معرفی می‌کنیم تا اگر قصد مهاجرت دارید بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ مدرک کارشناسی

در این بخش لیستی از دانشگاه‌های ارزان برای تحصیل در مقطع لیسانس را مشاهده می‌کنید.

دانشگاه براندون (Brandon)

این دانشگاه واقع در شهر براندون ایالت مانیتوبا و با میانگین شهریه 7000 دلار در سال از قدمتی طولانی در پذیرش دانشجویان بین‌المللی برخوردار است. در این دانشگاه امکان همکاری و ارتباط نزدیک بین استاد و دانشجو وجود دارد و دانشگاه فرصت‌های پژوهشی بسیار زیادی که ممکن است در دانشگاه‌های بزرگ‌تر نباشد به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. بر اساس اطلاعات موجود این دانشگاه اولین جایگاه از لیست ارزان ترین دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داده است پس نام آن را به خاطر داشته باشید.

دانشگاه سنت بونیفیس (Saint-Boniface)

این دانشگاه واقع در مینیپگ پایتخت ایالت مانیتوبا و با میانگین شهریه 7000 دلار در سال یک دانشگاه فرانسوی زبان است، بنابراین دانشجویان متقاضی باید به سطح مناسبی از زبان فرانسه مسلط باشند. چند مورد از رشته‌های موجود در دانشگاه سنت بونیفیس مددکاری اجتماعی، کارشناسی هنر، ترجمه، پرستاری، علوم، تجارت و آموزش هستند.

دانشگاه گوئلف (Guelph)

این دانشگاه واقع در شهر گوئلف ایالت انتاریو و با میانگین شهریه 10000 دلار در سال، مدارک کارشناسی را در ۵ دانشکده هنر، علوم بیولوژیکی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و علوم فیزیکی، علوم انسانی و اجتماعی کاربردی ارائه می‌دهد. از مزیت‌های دانشگاه گوئلف این است که به دانشجویان مشاوره‌های ویژه‌ای را برای مراحل مختلف ویزا، تقویت زبان انگلیسی و یافتن محلی مناسب برای زندگی ارائه می‌دهد.

دانشگاه منونایت کانادا (Mennonite)

این دانشگاه واقع در وینیپگ ایالت مانیتوبا با میانگین شهریه 10000 دلار در سال، از طیف گسترده‌ای از دانشجویان با هر نوع پیشینه فرهنگی استقبال می‌کند و دانشجویان می‌توانند از میان ۱۹ رشته ارائه شده در این دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial)

این دانشگاه واقع در سنت جانز ایالت نیوفاندلند با میانگین شهریه 11000 دلار در سال، بیش از 100 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و ارائه سرتیفیکت (Certificate) دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا، استقبال گرمی از دانشجویان بین‌المللی داشته وخدمات خوبی مانند ارائه مشاوره دانشجویی، دفتر دانشجویان بین‌المللی‌ و ایجاد گروه‌های دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجو

در این بخش از مطلب نگاهی به دانشگاه‌های ارزان کانادا برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی داریم.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial)

این دانشگاه واقع در سنت جانز ایالت نیوفاندلند با میانگین شهریه 3000 دلار در سال، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت حضوری و آنلاین دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، دوره‌های حرفه‌ای و دوره‌های تحصیلی بین رشته‌ای و علوم را پوشش می‌دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (Northern British Columbia)

این دانشگاه واقع در پرنس جورج ایالت بریتیش کلمبیا با میانگین شهریه 3000 دلار در سال، به ارائه مدارک متنوعی می‌پردازد و رشته‌هایی مثل مدیریت، مهندسی و علوم طبیعی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه کلگری (Calgary)

این دانشگاه واقع درکلگری ایالت آلبرتا با میانگین شهریه 3000 دلار در سال، دوره‌های مختلف تحصیلی را در دانشکده‌های حقوق، پرستاری، مهندسی، علوم پایه، دانشکده آموزش و مددکاری اجتماعی ارائه می‌دهد.

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser)

این دانشگاه واقع در برنابی ایالت بریتیش کلمبیا با میانگین شهریه 3000 دلار در سال، دوره‌های تحصیلات تکمیلی متنوعی را در رشته‌هایی مانند هنر و علوم اجتماعی، علوم کاربردی، ارتباطات، تجارت، آموزش، هنر و فناوری، علوم بهداشتی، محیط زیست و علوم ارائه می‌دهد.

دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan)

این دانشگاه واقع در ساسکاتون ایالت ساسکاچوان با میانگین شهریه 4000 دلار در سال، از دانشگاه‌های برتر پزشکی و تحقیقات مربوط به آن است. بیش از 80 برنامه تحصیلی دارد و شامل دانشکده‌های کشاورزی، علوم و هنر، دندانپزشکی، آموزش، مهندسی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی و دامپزشکی می‌شود.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا

بورسیه

بورسیه‌ها نوعی حمایت مالی هستند که نیاز به بازپرداخت ندارند. برای کاهش بیشتر هزینه‌های تحصیل خود درکانادا به غیر از تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های کانادا، می‌توانید به بورسیه‌های تحصیلی نیز فکر کنید. فرصت‌های بورسیه را ابتدا باید در وب‌سایت رسمی هر دانشگاه جستجو کنید. پس از آن می‌توانید در منابع اطلاعاتی آنلاین دیگر مثل وب‌سایت رسمی بورسیه کانادا (EduCanada) اطلاعات مورد نیاز را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید

بورسیه های تحصیلی کانادا

جمع بندی

در این مطلب 10 نمونه از ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان خارجی معرفی شد.کانادا برای دانشجویان بین‌المللی و داخلی شهریه مناسبی درنظر گرفته است. به علاوه، شما در یک محیط انگلیسی (یا فرانسوی) در یک کشور بسیار توسعه‌یافته تحصیل خواهید کرد. سیستم آموزشی در کانادا معتبر و قابل مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا و ایالات متحده است. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دلیل هزینه‌های پایین شهریه، سهولت و راحتی زندگی در کشور کانادا و شهرت ممتاز دانشگاه‌ها، تحصیل در این کشور را انتخاب می‌کنند.شرکت آرمان توکای دانش با داشتن تجربه موفق در زمینه اعزام دانشجو به کانادا در این مسیر راهنمای شما تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا خواهد بود.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه