اشتباهات رایج در اپلای کانادا

آوریل 24, 2022

اشتباهات رایج در اپلای کانادا

اپلای یا درخواست پذیرش، مجموعه اقداماتی است که برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های خارجی انجام ‌‌می‌شود. ممکن است در فرایند اپلای برای کانادا، عده‌‌ای از افراد متقاضی دچار اشتباهاتی شوند که این فرآیند را کند می‌کند یا با مشکلات جدی مواجه می‌کند. باید توجه داشت که مراحل بعد از admission یا همان دریافت پذیرش از دانشگاه نیز بخشی از فرایند اپلای به شمار ‌‌می‌آیند. مراحلی مانند پر کردن فرم‌های ویزا، گرفتن وقت قبلی از سفارت و حتی تهیه بلیط هواپیما بخشی از این فرایند هستند که باید تمام نکات مرتبط را در این زمینه بدانید. در این مطلب قصد داریم با اشتباهات رایج در اپلای کانادا که ممکن است باعث رد درخواست پذیرش شما شوند، آشنا شویم.

تصور اشتباه در مورد ساده بودن روند اپلای

ساده-بودن-روند-اپلای

یکی از اشتباهات رایج در اپلای کانادا این است که عده‌‌ای تصور ‌‌می‌کنند این روند به سادگی به نتیجه ‌‌می‌رسد. یکی از فاکتورهای مهم در روند اپلای برای کانادا نمره آزمون زبان انگلیسی است. این آزمون در واقع یکی از اقدامات ضروری در روند اپلای برای کانادا به شمار ‌‌می‌آید. شما باید در کنار جمع‌آوری مدارک مانند مدارک تحصیلی و مدارک مالی و ترجمه آن‌ها، خود را برای آزمون زبان انگلیسی آماده کنید. همچنین باید ‌میزان زمانی که برای آمادگی برای این آزمون و نتیجه‌گیری نیاز دارید، در نظر بگیرید.

در مورد مدارک تحصیلی شما به ECA یا ارزیابی مدارک تحصیلی نیاز دارید. ECA در واقع سندی است که مدرک دیپلم را معادل‌سازی ‌‌می‌کند. به این ترتیب مدرک تحصیلی شما به تایید دانشگاهی که قصد دریافت پذیرش از آن را دارید، خواهد رسید.

بنابراین، مشاهده ‌‌می‌کنید که برخلاف تصور عموم روند اپلای برای کانادا کار راحتی نیست؛ و شما پیش از آغاز این فرایند باید علاوه بر آماده‌سازی مدارک، به یک برنامه‌ریزی دقیق برای انجام اقدامات مربوط به اپلای نیاز دارید تا بتوانید در طی این مسیر به نتیجه مطلوب برسید.

کمک نگرفتن از افراد متخصص

روند اپلای برای کانادا ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد. در این مورد تنها ‌میزان صلاحیت علمی ‌شما برای یک مهاجرت موفق کافی به نظر نمی‌رسد. در طی این مسیر باید توجه ویژه‌‌ای به آسیب‌های روحی‌ای که ممکن است برای شما در آینده پیش بیاید، داشته باشید. چون که این احتمال وجود دارد که روند اپلای و مهاجرت به مساله‌‌ای پراسترس برای شما تبدیل شود. در امر مهاجرت توصیه ‌‌می‌شود برای پیشگیری از مشکلات روحی احتمالی از روان شناسان مهاجرت کمک بگیرید و دغدغه‌های خود را با آن‌ها در ‌میان بگذارید.

همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید که اسناد و مدارک لازم را برای اپلای در اختیار دارید. در ضمن، ممکن است اطلاعات مربوط به امور اپلای و مهاجرت که به صورت آنلاین در دسترس شما است، قدیمی ‌باشد. پس اگر قصد دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا را دارید، توصیه ما این است که از افراد مجرب و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

فروش دارایی‌های اساسی زندگی

مبلغ مورد نیاز برای اثبات وجوه ‌‌می‌تواند در توان مالی شما نباشد. اگر برای دریافت پذیرش قصدتان جدی است و به فکر فروش دارایی‌های اساسی زندگی مانند خانه یا ماشین برای تأمین مبلغ مورد نظر خود هستید، ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. فروش این دارایی در صورتی که مهاجرت شما موفقیت‌آمیز نباشد، کار پرریسکی است. حالت ایدئال به این صورت است که مبلغ مورد نظر برای اپلای را در حساب خود داشته باشید. در واقع، شما باید از پولی که به آن نیاز ندارید برای اپلای استفاده کنید، نه دارایی‌های اساسی زندگی.

اشتباه در آماده‌سازی مدارک لازم برای اپلای

ویزای-تایید-شده

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اپلای کانادا، اشتباه در آماده‌سازی مدارک لازم برای این کار است. طی کردن روند اپلای نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق از سوی شما دارد. فرد متقاضی باید نهایت دقت را در ارسال و آماده‌سازی مدارک به خرج دهد تا در این مورد دچار هیچ اشتباهی نشود. شما ممکن است برخی از اسناد را در مهلت تعیین‌شده ارسال نکنید یا اینکه به کل آن را فراموش کنید. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اپلای حتما باید از افراد متخصص مشاوره بگیرید. گاهی بروز یک اشتباه کوچک ممکن است تمام زحمت شما و همچنین هزینه‌هایی که در مورد اپلای متقبل شده‌اید، هدر دهد.

بیشتر بخوانید

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

ارائه اطلاعات غلط، حتی به صورت غیرعمد

شما ممکن است در تکمیل مدارک خود قصد ارائه اطلاعات غلط به دولت کانادا را نداشته باشید. اما به‌عمد دچار چنین اشتباهی شوید. بنابراین، در ارائه اطلاعات مورد نیاز برای اپلای در کانادا باید نهایت دقت را به خرج دهید. این خطا ممکن است روند اپلای را به تأخیر اندازد و برنامه شما را به کل به هم بریزد. در مواردی هم ارائه اطلاعات غلط باعث رد درخواست برای اپلای ‌‌می‌شود.

استفاده از مترجم غیررسمی برای ترجمه اسناد و مدارک

ترجمه-اسناد

تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز برای اپلای باید پیش از ارسال ترجمه شوند. در این مورد، هر ترجمه‌‌ای موردقبول دولت کانادا نیست؛ و شما باید مراقب باشید که ترجمه این اسناد را به یک مترجم حرفه‌‌ای و دارای مجوز بسپارید.

برای انجام صحیح فرآیند اپلای، برنامه‌ریزی داشته باشید

روند اپلای برای دانشگاه‌های کانادا برخلاف تصور عموم کار آسانی نیست. در این زمینه، آنچه دارای اهمیت است انجام برنامه‌ریزی دقیق برای به نتیجه رسیدن این روند است. همچنین شما برای موفقیت در این زمینه، نباید اشتباهات احتمالی در طی این مسیر را که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، مرتکب شوید. به این منظور حتما باید از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید و صرفاً بر دانش خود تکیه نکنید؛ چرا که ممکن است بخشی از اطلاعات ارائه‌شده بر بستر آنلاین نادرست و گاها گمراه‌کننده باشد. بنابراین، در فرایند اپلای با آماده‌سازی مدارک لازم، برنامه‌ریزی دقیق و ارائه اطلاعات درست به دولت کانادا ‌‌می‌توانید در این زمینه به نتیجه مطلوب برسید.

جمع بندی

چنانچه شما قصد تحصیل در کانادا با هدف ساختن آینده ای روشن،ارتقاء سطح زندگی و تبدیل شدن به فردی متخصص در سطح بین المللی را دارید،لازم است که از افراد با تجربه که شما را در این مسیر راهنمایی کنند کمک بگیرید.ما در آرمان توکای دانش در تمامی مراحل مهاجرت تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهیم بود و به شما کمک می کنیم که به آسانی در این مسیر قدم بردارید.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه