افتتاح حساب بانکی در کانادا

مارس 28, 2022

افتتاح حساب بانکی در کانادا

یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر شهروندی باید پس از اقدام به مهاجرت و آغاز یک زندگی جدید در کشوری مثل کانادا انجام دهد، افتتاح یک حساب بانکی مطمئن بر پایه قوانین مالی آن کشور است. وقتی شما کشور کانادا را به عنوان مقصد خود برای تحصیل، کار و یا زندگی انتخاب می‌کنید، برای پیشرفت در امور مختلف زندگی و انتقال پول مجبور هستید تا نسبت به افتتاح حساب بانکی در کانادا اقدام کنید.

برای انجام این کار لازم است تا با قوانین و شرایط افتتاح حساب بانکی که مربوط به مهاجران و اتباع کانادایی است، آشنا شوید. به همین دلیل در این مطلب علاوه بر معرفی انواع مختلف حساب بانکی، افرادی که به تازگی به این کشور مهاجرت کرده‌اند و یا در حال حاضر مقیم کانادا هستند را راهنمایی می‌کنیم تا به راحتی این کار مهم را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در کانادا چیست

افتتاح حساب بانکی در کانادا امری آسان است به شرط آنکه از مراحل مختلف و چگونگی انجام آن به خوبی مطلع باشید. یکی از اولین کارهای که باید انجام دهید، آماده کردن مدارک اصلی و مورد نیاز برای افتتاح حساب است.

اگر شهروند این کشور نیستید، مدارک مورد نیاز به تناسب  بانکی که قصد افتتاح حساب در آن را دارید متفاوت خواهد بود. اما عموما مدارک ضروری شامل موارد زیر هستند که در قالب دو لیست به آنها خواهیم پرداخت. ابتدا از لیست اول شروع می‌کنیم:

 • گواهینامه رانندگی معتبر (کانادایی)
 • یک پاسپورت معتبر
 • گواهی تولد و یا شناسنامه‌ای که صادره از کشور کانادا است
 • کارت بیمه اجتماعی که از سوی دولت این کشور صادر می‌شود
 • کارت امنیتی
 • بیمه درمانی منطقه‌ای یا استانی که به عنوان احراز هویت از آن استفاده می‌شود
 • گواهی شهروندی و یا گواهی اقامت دائم

نکته مهمی که در رابطه با این لیست باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که متقاضی افتتاح حساب بانکی با در دست داشتن حداقل دو عدد از مدارک مذکور می‌تواند نسبت به افتتاح حساب اقدام کند. اما سایر مدارک مهم در لیست بعدی به شرح زیر است:

 • شماره شناسه کارتی که از سوی کارفرمای شما صادر شده است
 • کارت اعتباری به همراه نام و امضا
 • روادید اقامت موقت
 • اجازه دانشجویی

شرایط لازم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا

اگر از شهروندان کشور کانادا هستید، تحت هر شرایط امکان افتتاح حساب بانکی برای شما وجود خواهد داشت. در غیر این صورت اگر از طریق ویزای تحصیلی، کاری و یا گردشگری موفق به اخذ اقامت موقت در این کشور شده‌اید، هیچگونه منع قانونی برای افتتاح حساب ندارید. افتتاح حساب بانکی در این کشور نیازمند برخی شرایط مثل رسیدن به سن قانونی (حداقل 18 سال تمام) و تحویل آدرس معتبر محل زندگی به کارمندان بانک می‌باشد.

چگونگی افتتاح حساب بانکی برای افراد خارجی

به طور کلی دو روش عمده برای افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا وجود دارد. روش اول بهترین روش بوده و به این شکل است که پس از ورود به خاک کشور کانادا، مدارک لازم را به بانک مورد نظر ارائه می‌دهید. نکته مهم انتخاب یک بانک مطمئن بوده که لازم است از قبل درباره آن کاملا تحقیق کنید. همچنین  به نوع حسابی که قصد افتتاح آن را دارید به خوبی توجه کرده و با تعیین وقت قبلی به بانک مربوطه مراجعه کنید. روش دوم، باز کردن حساب به شکل آنلاین بوده که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

افتتاح حساب بانکی از ایران

برخی از بانک‌های کشور کانادا این قابلیت را بوجود آورده‌اند تا بتوانید به سادگی با استفاده از تلفن همراه هوشمند، قبل از اقدام برای ورود به این کشور، برای خود یک حساب باز کنید. البته لازم است بدانید که این روش پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و باید بارها به شکل تلفنی و یا از طریق ارتباط تصویری با مسئولان بانک صحبت کنید. یکی از دلایلی که به شما توصیه کردیم که از روش اول استفاده کنید، الزام به مراجعه حضوری از سوی برخی از بانک‌های کشور کانادا است.

مدت زمان قانونی افتتاح حساب در این کشور

در صورت تکمیل بودن مدارک، پروسه افتتاح حساب بانکی بسیار سریع انجام می‌شود. از زمان ورود شما به بانک و انجام مراحل اداری مختلف، به طور معمول این کار بین 15 الی 20 دقیقه بیشتر از شما وقت نخواهد گرفت. البته لازم است اشاره کنیم که این مدت زمان به نوع بانکی که انتخاب می‌کنید و شرایط و مدارکی که دارید بستگی دارد. افتتاح حساب بانکی به شیوه آنلاین همانطور که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، روندی زمانبر بوده و ممکن است چند روز طول بکشد.

هزینه‌های افتتاح حساب در کانادا چقدر است

به صورت کلی بسته به نوع بانک و نوع حسابی که قصد افتتاح آن را دارید، هزینه‌های لازم برای انجام این کار متفاوت خواهد بود. برای مثال در برخی بانک‌ها لازم نیست از همان ابتدا حساب شما موجودی داشته باشد. بعضی دیگر از بانک‌ها برای افتتاح حساب از شما بین 25 تا 100 دلار موجودی حساب می‌خواهند. برای آن دسته از افرادی که به تازگی وارد کشور کانادا شده‌اند، فرایند افتتاح حساب کاملا رایگان است. البته به شرطی که زمان زیادی از ورود آن‌ها به این کشور نگذشته باشد.

روش‌های مختلف افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، لازم است قبل از هرگونه اقدام برای باز کردن حساب بانکی در این کشور، مدارک لازم را در اسرع وقت آماده کرده و نسبت به انتخاب یک بانک معتبر دقت و توجه لازم را داشته باشید.

افتتاح حساب از طریق اخذ ویزای توریستی

شما می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی حساب بانکی باز کنید. برای انجام این کار لازم است به همراه پاسپورت خود به یکی از شعب بانک‌های این کشور مراجعه و برای افتتاح حساب اقدام نمایید.

افتتاح حساب‌های بانکی بین المللی در کانادا

یکی از امکانات کشور کانادا، باز کردن یک حساب بین المللی می‌باشد. بانک‌های بین المللی کشور کانادا شامل Citibank، BNP Paribas و HSBC هستند. شما می‌توانید با بازکردن حساب بین المللی در کشور مبدأ و استفاده از راهنمایی‌های لازم بانک مربوطه، قبل از ورود به کشور کانادا نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید.

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا برای تحصیل، زندگی و یا کار را دارید، یکی از مهم‌ترین نیاز‌های شما، افتتاح حساب بانکی است. فرایند افتتاح حساب در این کشور مراحل پیچیده اداری نداشته و شما می‌توانید به راحتی بعد از مهاجرت حساب خود را در بانک مورد نظر به سادگی باز کنید. همچنین اگر شما قصد دارید بعنوان یک دانشجو بین المللی اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در کانادا داشته باشید،می توانید از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی ها: زندگی در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه