بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

فوریه 26, 2022

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا هستید و حتی با افق دید دورتری قصد اخذ اقامت دائم و اشتغال به کار پس از اتمام تحصیلات خود را دارید، بهتر است نسبت به تفاوت رشته‌های مختلف دانشگاهی این کشور و بازار کار آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. نرخ بیکاری در کشور کانادا بسیار کم است و این کشور نیز همواره با کمبود نیروی کار جوان مواجه است. یکی از راهکارهای دولت کانادا برای مقابله با این کمبود، آموزش نیروی کار خارجی است. بد نیست با داشتن آگاهی کافی نسبت به رشته‌هایی که نیاز بازار کار این کشور به آن‌ها بیشتر است، آینده شغلی خود را پس از مهاجرت تضمین کنید. در این مطلب بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا را به شما معرفی می‌کنیم تا در تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته به شما کمک کند.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

گذشته از این که انتخاب بهترین رشته برای هر فرد بسته به علایق، اولویت‌ها و مهارت‌های شخصی او متفاوت است، می‌توان بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا را بر اساس میزان شهریه آن دانشگاه، اشتغال‌پذیری و میزان درآمد آن رشته پس از فارغ‌التحصیلی مشخص کرد. در این لیست سعی کردیم برخی از بهترین رشته‌های هر شاخه تحصیلی را به همراه دانشگاه و مشاغل مربوط به آن معرفی کنیم.

مدیریت بازرگانی، تجارت و امور مالی

این رشته که افراد در آن نحوه عملکرد بازار مالی و کاربردهای آن را یاد می‌گیرند از پایه‌های مهم اقتصادی هر کشور محسوب می‌شود. پیش‌بینی اقتصاد و مباحثی مثل تولید ناخالص داخلی از آموزش‌های بسیار مهم این رشته است.  دوره‌های MBA و مشاوره مدیریت که دانشجویان زیادی به عنوان یک شغل آینده‌دار به آن چشم دوخته‌اند در لیست مشاغل کمبود مهارت کشور کانادا قرار دارد. مشاغلی مثل بانکداری، مشاور مدیریت و امور مالی سرمایه‌گذاری رواج زیادی دارد. مشاغلی مثل کارگزاری، مدیریت دارایی، مدیریت سرمایه‌گذاری، بانکداری، بیمه و حسابداری بهترین مشاغل موجود هستند. بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در این رشته شامل موارد زیر است:

 • امور مالی – دانشگاه کارلتون
 • کارشناسی ارشد حسابداری – دانشگاه یورک
 • کارشناسی ارشد مدیریت ریسک مالی – دانشگاه تورنتو
 • مدیریت بازرگانی – دانشگاه ترنت
 • بانکداری – مک مستر، تورنتو
 • بیمه – بریتیش کلمبیا، کالج هامبر

کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

رشتهIT

شاخه‌های این رشته در لیست 10 موقعیت برتر شغلی کانادا قرار دارد و متخصصان این رشته همیشه بازار کار خوبی دارند. در مشاغلی مثل مدیر پروژه، مهندس نرم افزار، توسعه دهنده وب، تحلیلگر برنامه و توسعه‌دهنده جاوا. بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در زمینه علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات از قرار زیر است:

 • کارشناسی علوم کامپیوتر – دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • کارشناسی آمار و علوم کامپیوتر – مک گیل
 • کارشناسی ارشد علم داده و یادگیری ماشین آماری – دانشگاه آلبرتا

فنی و مهندسی

در مناطق مرکزی کانادا فرصت‌های شغلی خوبی برای مهندسین رشته‌های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال در تورنتو به دلیل وجود مشاغل تولیدی جذب زیادی از این رشته وجود دارد. همچنین مونترال، کلگری و ادمونتون که فعال‌ترین بازارها شناخته شده‌اند مشتاقان زیادی را از عمران، مکانیک، برق، شیمی و …  استخدام می‌کنند. پیش‌بینی شده است رشته‌‌های مهندسی تا سال 2025 رشد چشم‌گیری داشته باشند. بنابراین فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها وجود دارد.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در زمینه مهندسی به این شرح است:

 • مهندسی برق و عمران – دانشگاه واترلو
 • مهندسی صنایع – دانشگاه تورنتو
 • مهندسی مکانیک – دانشگاه مک گیل

پزشکی، علوم زیستی و بهداشت

پزشکی از جمله رشته‌هایی است که تا زمانی که همواره مورد توجه قرار دارد و بازار کار بسیار خوب و پردرآمدی هم دارد. بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در حوزه علوم پزشکی عبارتند از:

 • ارشد پزشکی آزمایشگاهی و پاتوبیولوژی – دانشگاه تورنتو
 • علوم شیمی دارویی – دانشگاه لورنتین
 • دکترای پزشکی – دانشگاه آلبرتا
 • ارشد انفورماتیک زیست پزشکی – دانشگاه کوئینز

رسانه و روزنامه‌نگاری

رشته-تحصیلی

مدرک رسانه و روزنامه‌نگاری از متنوع‌ترین رشته‌هاست که دانشجویان را قادر می‌سازد تا در زمینه‌های روابط عمومی، تبلیغات، روزنامه‌نگاری و بازاریابی استخدام شوند. دیجیتال مارکتینگ و طراحی دیجیتال و تعاملی از دیگر زمینه‌هایی است که فرصت‌هایی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. در حال حاضر با تغییر شدید دنیای کسب و کارها و رشد مشاغل آنلاین نیاز به متخصصان خلاق و توانمند در حوزه رسانه افزایش شدیدی داشته است. هم در تلوزیون هم در فضای مجازی و آنلاین زمینه‌های کاری پردرآمدی وجود دارد.

مشاغلی مثل تولیدکننده رسانه‌های دیجیتال، تبلیغات، بازاریابی، روابط عمومی رسانه‌های اجتماعی، روزنامه نگاری، طراحی رسانه تعاملی، طراح UX و UI، جلوه‌های بصری و انیمیشن و طراحی گرافیک. بعضی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در رسانه و روزنامه‌نگاری به شرح زیر است:

 • کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری – دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • کارشناسی رسانه‌های دیجیتال – دانشگاه ویلفرد لوریه
 • کارشناسی تولید رسانه – دانشگاه رایرسون
 • کارشناسی مطالعات ارتباطات و رسانه – دانشگاه کارلتون
 • دیپلم طراحی رسانه‌های تعاملی – کالج دورهام
 • رسانه و روزنامه نگاری

علوم انسانی

از آنجا که استخدام نیروی کار مناسب و ماهر همیشه چالش مهم مدیران و کارفرمایان در سراسر دنیاست، متخصصان منابع انسانی، مشاوران شغلی و روانشناسان صنعتی در کانادا نیز تقاضای زیادی دارند. روانشناسی صنعتی بر روی افراد و روابط آنها در محل کار متمرکز است که شامل تجزیه و تحلیل وظایف شغلی، ایمنی و آموزش کارکنان، سنجش عملکرد شغلی و سیستم‌های استخدام کارکنان است. بنابراین رشته‌های علوم انسانی مثل روانشناسی، حقوق، علوم اجتماعی و … از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا هستند.

جمع بندی

در این مطلب برخی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا را معرفی کردیم. پیشنهاد ما به شما این است برای ورود به هر زمینه شغلی در کانادا ابتدا تحصیلات دانشگاهی آن را بگذرانید، زیرا بازار کار این کشور بر سیستم آموزشی آن تکیه بسیار زیادی دارد و همه مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز خود را در فضای آکادمیک به دانشجویان آموزش می‌دهد.شرکت آرمان توکای دانش با داشتن سابقه موفق در زمینه اعزام دانشجو به کانادا در تمامی مراحل مهاجرت تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهد بود و ما مشاور و راهنمای شما در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و شغلی برای داشتن تخصص در سطح بین المللی و ساختن آینده ای روشن هستیم.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه