بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

فوریه 13, 2022

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

در میان دانشگاه‌های کشور کانادا، 26 دانشگاه در رتبه‌بندی سال 2021 در رنکینگ QS حضور دارند و در این میان، سه دانشگاه کانادا موفق شده‌اند که در فهرست 60 دانشگاه برتر قرار بگیرند. این رتبه‌بندی بر اساس امتیازی که کارفرمایان و دانشگاهیان به هر موسسه آموزش عالی داده‌اند و میزان تاثیرگذاری تحقیقات دانشگاه مورد نظر گردآوری شده است. در این میان، استان آنتاریو بیشترین تعداد دانشگاه برتر را از آن خود کرده است و استان‌های آلبرتا و کبک نیز دانشگاه‌های برتر بسیاری دارند. با ما باشید تا بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را به شما معرفی کنیم.

دانشگاه‌های برتر استان آنتاریو

بیش از یک سوم دانشگاه‌های برتر کانادا در استان آنتاریو قرار دارند. همچنین، آنتاریو پرجمعیت ترین استان این کشور است و بیش از 38 درصد جمعیت کانادا را در خود جای داده است. چهار دانشگاه برتر کانادا در بزرگترین شهر این استان یعنی تورنتو، و دو دانشگاه برتر نیز در اتاوا (پایتخت کانادا) قرار دارند. هر دوی این شهرها جزو 50 شهر برتر دانشجویی فهرست QS بودند. شهرهای تورنتو و همیلتون در این استان از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل هستند. در این بخش با برترین دانشگاه‌های استان آنتاریو آشنا می‌شویم.

دانشگاه تورنتو کانادا

این دانشگاه امسال در رتبه 26 برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت و در کانادا نیز رتبه اول را کسب کرد. دانشگاه تورنتو به نوآوری‌های پژوهشی خود معروف است و زادگاه انسولین به شمار می‌آید. این دانشگاه مرکز تحقیقات حوزه سلول‌های بنیادی است. شهر تورنتو از بهترین شهرهای بین‌المللی در دنیا به شمار می‌آید.

اقلیت قابل رویت مردم در این شهر، 50 درصد است. پس این موضوع کاملا آشکار است که شهر تورنتو پذیرای دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا از جمله آفریقا، اروپا و آسیا است. همچنین از حدود 160 زبان مختلف در این شهر برای مکالمه استفاده می‌شود.

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه-مک-مستر

دانشگاه مک مستر یک دانشگاه دولتی است که در شهر همیلتون استان آنتاریو کانادا واقع شده است. این دانشگاه دارای شش دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تجارت است. این دانشگاه رتبه 140 رنکینگ QS در سال 2022 را کسب کرده است. دانشگاه مک مستر در سال 1887 تاسیس شده است. شرایط تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب است و از برترین دانشگاه‌های استان آنتاریو به شمار می‌آید.

دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو که رتبه 149 جهانی را در سال 2022 کسب کرده است، به خاطر برنامه‌های آموزش عملی، آزمایشگاهی و کارورزی خود معروف است. این برنامه‌ها هنگام تحصیل در دانشگاه با کسب تجارب کاری ادغام می‌شود و برای دانشجویانی که به قصد کار به کانادا می‌آیند، مناسب است.

دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن که قبلا با نام وسترن آنتاریو معروف بود، در سال 2022 رتبه 170 را در رنکینگ جهانی QS به دست آورد. این دانشگاه نیز عضو گروه U15 (گروهی متشکل از 15 دانشگاه معتبر پژوهش محور کانادا) است. این دانشگاه دولتی اجازه کار در حین تحصیل را به دانشجو می‌دهد و بورسیه‌های متنوعی را نیز بر اساس نیاز مالی دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های برتر استان کبک کانادا

کبک بزرگترین استان در کشور کانادا و دومین استان پرجمعیت این کشور به شمار می‌آید. زبان رسمی در این استان، زبان فرانسوی است. بزرگترین شهر کبک یعنی مونترال، چهار دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های کانادا را در خود جای داده است و به خاطر شرایط مناسب زندگی، به یکی از پرطرفدارترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. شهر مونترال کبک از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل به شمار می‌آید. در این بخش با برخی از برترین دانشگاه‌های استان کبک آشنا می‌شویم.

آشنایی با دانشگاه مک گیل

دانشگاه-مک-گیل

دانشگاه مک گیل در شهر مونترال استان کبک، دومین دانشگاه برتر کانادا است و رتبه 27 در رنکینگ جهانی QS را در سال 202 از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال 1821 تاسیس شد و اکنون حدود 35 هزار دانشجو دارد که حدود 36 درصد آن‌ها خارجی هستند. دانشگاه مک‌گیل از نظر خدمات آموزشی و رفاهی در سطح بالایی قرار دارد و از نظر دسترسی شهری نیز شرایط مناسبی دارد.

معرفی دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال که در شهر مونترال استان کبک قرار دارد توانست رتبه 111 را در رنکینگ جهانی QS در سال 2022 کسب کند. این دانشگاه به عنوان دانشگاهی پژوهش محور معروف است که بیش از 500 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دارد. این دانشگاه دولتی حدود 67000 دانشجو دارد. زبان رایج آموزش در این دانشگاه فرانسوی و انگلیسی است. این دانشگاه سالانه در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشجویان بسیاری را از سراسر نقاط جهان فرا می‌خواند.

دانشگاه‌های برتر بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و یکی از مناطق کوهستانی و سرد این کشور به شمار می‌آید. بزرگترین پیست اسکی آمریکای شمالی در این استان قرار دارد. این استان نیز بهترین شرایط کاری را به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خود ارائه می‌کند و چندین دانشگاه برتر کانادا نیز در این استان واقع شده‌اند. شهر ونکوور در این استان از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است.

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلمبیا سال‌ها است که جایگاه سوم را در بین دانشگاه‌های برتر کانادا در اختیار دارد و در سال 2022 با چهار پله صعود به رتبه 46 جهان رسیده است و از نظر شاخص اعتبار آکادمیک نیز مقام 28 جهان را کسب کرده است. این دانشگاه حدود 65 هزار دانشجو در پردیس‌های مختلف خود در ونکوور و کلونا دارد. دانشجویان این دانشگاه از امکانات آموزشی و رفاهی مناسبی برخوردار هستند و اجازه کار حین تحصیل نیز دارند.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه-ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا که در شهر ویکتوریا، پایتخت بریتیش کلمبیا، واقع شده است در سال 2022 رتبه 334 جهانی و 14 کانادا را به دست آورده است. این دانشگاه حدودا 22 هزار دانشجو دارد که بیش از 3 هزار نفر آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه از نظر دسترسی شهری شرایط خوبی دارد و تنها 15 دقیقه تا مرکز شهر ویکتوریا فاصله دارد.

تحصیلات خود را بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ادامه دهید

در این مطلب با بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی آشنا شدیم. شهرهای معرفی شده در این مطلب، علاوه بر داشتن شرایط مناسب و ارائه خدمات رفاهی خوب به دانشجویان، فرصت‌های کاری متعددی را در بخش‌های مختلف بازار به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خود ارائه می‌دهند. همچنین نرخ اشتغال و استخدام در این شهرها درصد بالایی دارد. برای مثال اتاوا با داشتن نرخ اشتغال 65 درصدی، بسیاری از دانشجویان خود را پس از اتمام دوره تحصیل، به کار می‌گیرد و حقوق و مزایای مناسبی به آن‌ها ارائه می‌کند. با آشنایی با بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل، می‌توانید تصمیم منطقی‌تری برای مهاجرت خود بگیرید.

جمع بندی

شهرهای دانشگاهی کانادا امکانات و رشته های متفاوتی برای ارائه به دانشجویان بین المللی داشته و برای شناخت بهتر این امکانات نیاز به تحقیق و کمک گرفتن از افراد با تجربه تحصیل و زندگی در کانادا می باشد.ما در آرمان توکای دانش در کنار شما هستیم تا برای برنامه ریزی تحصیلی و روشن شدن مسیر آینده شغلی،همراه شما بوده و تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا با شما بوده و دغدغه های شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی برطرف می کنیم.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه