بورسیه های تحصیلی کانادا

ژانویه 31, 2022

بورسیه های تحصیلی کانادا

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کانادا است و افراد زیادی سالانه برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. اما یکی از چاش های مهاجرت به کانادا،هزینه دانشگاه‌های این کشور است. اما همانند تمامی مشکلات، برای این موضوع نیز راه حلی وجود دارد و آن هم بورسیه های تحصیلی کانادا برای دانشجویان خارجی است. به طوری که افراد متقاضی برای تحصیل در کانادا می‌توانند با استفاده از کمک هزینه و بورس تحصیلی کانادا، در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل ادامه دهند. هرچند که هرکدام از این بورسیه‌ها شرایط خاصی برای دریافت دارند.

انواع بورسیه های تحصیلی کانادا

طیف بسیار گسترده‌ای از انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا وجود دارد که افراد واجد شرایط می‌تواند از آن‌ها استفاده کنند. این کمک هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Scholarship & Fund
  • Tuition waiver
  • Grants
  • Fellowship
  • Student Loan
  • Awards

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Scholarship & Fund

اسکولارشیپ بزرگترین کمک هزینه تحصیلی است و بر اساس شایسته محوری به افراد تعلق می‌گیرد. به این معنا که افرادی که بتوانند شایستگی و توانایی علمی خود را تعیین کنند، این بورسیه را دریافت خواهند کرد. این شایستگی بر اساس معدل بالا، داشتن مقالات علمی، نمره زبان  بالا، سوابق کاری، تحقیقات و… تعیین می‌شود. اسکولارشیپ تقریبا بهترین و کامل‌ترین کمک هزینه دانشجویی است. اسکولارشیپ با توجه به شرایط دانشجو و همچنین سیاست‌های دانشگاه، می‌تواند هم هزینه تحصیلی را متقبل شود و هم مواردی مانند تغذیه، خوابگاه، وسایل آموزشی و امکانات دیگر را متقبل شود. طبیعتا هرچقدر که دانشجو سابقه درخشان‌تری داشته باشد امکانات مورد استفاده او نیز بیشتر خواهد شد. در آخر نیز دانشجو نیازی برای بازپرداخت این کمک هزینه ندارد.

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Tuition waiver

بورسیه-کانادا

این کمک هزینه تنها هزینه‌های مربوط به دانشگاه و واحدهای درسی را متقبل می‌شود و هزینه‌های زندگی را در بر نمی‌گیرد. Tuition waiver به این صورت است که دانشگاه مربوطه، تمام و یا بخشی از هزینه تحصیلی فرد را متقبل می‌شود و دانشجو دیگر نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارد. به این نوع از بورسیه حذف کننده یا تخفیف شهریه نیز گفته می‌شود.

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Fellowship

فلوشیپ بورس تحصیلی دولت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی است که در مقطع تحصیلات تکمیلی در علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تحقیقات بهداشتی قصد تحصیل داشته باشند. این بورسیه به صورت ماهانه مقداری کمک هزینه به دانشجو پرداخت می‌کند.

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Grants و Bursaries

همانند اسکولارشیپ، دانشجویایی که کمک هزینه گرنت را دریافت می‌کنند نیازی به بازپرداخت آن ندارند. این کمک هزینه بیشتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می‌شود. در این کمک هزینه صلاحیت علمی دانشجو مانند نمره زبان، معدل و… مد نظر قرار نمی‌گیرد. در واقع Grants و Bursaries به دانشجویایی تعلق می‌گیرد که نیاز مالی دارند. این بورسیه تمام هزینه دانشگاه را در بر نمی‌گیرد و بر اساس شرایط کشور و منطقه، مبلغی را برای دانشجو در نظر می‌گیرند. برای بررسی اینکه آیا این کمک هزینه باید به دانشجو داده شود یا نه، ممکن است مدارک و اطلاعاتی از میزان درآمد متقاضی و والدین او جهت بررسی و اعلام نظر کمیته درخواست شود.

 

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Student Loan

Student Loan در واقع همان وام دانشجویی است که برای دانشجوهای کانادایی و خارجی یکسان است. بدین معنا که دانشجوهای خارجی نیز باید وام دانشجویی را با هم میزان سود دانشجوهای کانادایی بازپرداخت کنند. دانشجویان خارجی برای دریافت این وام باید از طریق بانک‌های خصوصی کانادا اقدام کنند.

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Award

دریافت-بورسیه

در بعضی دانشگاه‌ها، به عنوان تقدیر از یک دانشجو، مبلغی به عنوان پاداش و یا جایزه تحصیلی به صورت نقدی به حساب دانشجو واریز می‌شود. هرچند که این مبلغ نمی‌تواند شهریه دانشگاه را پوشش دهد و در حدی به دانشجو کمک می‌کند تا برخی از لوازم مورد نیاز خود را تهیه کند. افراد می‌توانند با دریافت نمره‌های بالا در دانشگاه، این کمک هزینه را دریافت کرده و از آن استفاده کنند.

بورسیه های تحصیلی کانادا ؛ Surfshark

سرف شارک نیز یکی دیگر از بورسیه‌های در دسترس برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا است. افرادی که قصد استفاده از این بورسیه را دارند باید یک مقاله علمی برای ارائه نیز داشته باشند. درنتیجه با موفقیت به دریافت این بورسیه، می‌توانند مبلغ 2000 دلار به عنوان کمک هزینه دریافت کنند. این بورسیه از مقطع دبیرستان تا کارشناسی ارشد برخی از هزینه‌های دانشجویی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. مزیت اصلی استفاده از این بورسیه آن است که افراد با هر ملیتی قادر خواهند بود تا از آن بهره ببرند.

کلام آخر

این روزها افراد زیادی قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند. یکی از کشورهایی که بسیاری از متقاضیان خواهان تحصیل در دانشگاه‌های آن هستند، کشور کانادا است. به همین دلیل نیز افراد زیادی سعی دارند تا از یکی از انواع بورسیه های تحصیلی دانشجویی کانادا بهره مند شوند. این تخفیف‌ها شامل مواردی مانند اسکولارشیپ، فلوشیپ، لون و… می‌شوند که برخی از آن‌ها با توجه به صلاحیت علمی دانشجو و برخی دیگر نیز بر اساس نیازهای مالی دانشجو به او تعلق می‌گیرند.شرکت آرمان توکای دانش با داشتن تجربه اعزام دانشجو به کانادا در کنار شما بوده و باتوجه به شرایط شما،راهنمایی مطمئن برای دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی کانادا بوده وبا ارزیابی شرایط شما می تواند راهنمای شما برای دریافت انواع بورسیه های دانشگاهی کانادا باشد.برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی ها: تحصیل در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه