تحصیل در تورنتو کانادا | شرایط زندگی دانشجویی در تورنتو

مارس 12, 2022

تحصیل در تورنتو کانادا | شرایط زندگی دانشجویی در تورنتو

مزایای تحصیل در تورنتو کانادا

تحصیل در تورنتو کانادا یکی از اولین انتخاب‌های افرادی ‌است که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارند. این کلان‌شهر دارای بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا از نظر اعتبار و رتبه‌بندی جهانی است و همین مسئله باعث تقاضای بالا برای ورود و تحصیل در این شهر شده است.

علاوه براعتبار بالای دانشگاه‌های تورنتو، با تحصیل در این دانشگاه‌ها و دریافت مدرک تحصیلی می‌توان شانس دریافت اقامت کشور کانادا را نیز افزایش داد. دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در کانادا و فارغ‌التحصیلی می‌توانند برای تغییر ویزای خود به کاری اقدام کرده و از طریق تحصیل در این شهر، شانس پذیرش در مشاغل کانادا و زندگی در این کشور را افزایش دهند.

دانشگاه‌های تورنتو

یکی از مسائلی که شهر تورنتو به آن معروف است، مراکز آموزشی معتبر و سطح بالا در این شهر است. این شهر دارای 4 دانشگاه بین‌المللی است که سه مورد از آن‌ها از محبوبیت زیادی میان متقاضیان مهاجرت برخوردار هستند. همچنین 4 کالج و چیزی حدود 130 مرکز تحقیقاتی، این شهر را به مقصد مهاجران تحصیلی تبدیل کرده است.

همه‌ساله افراد زیادی برای تحصیل در یکی از مراکز آموزشی بین‌المللی این شهر درخواست ارسال کرده و بعد از انجام روند پذیرش، وارد این شهر می‌شوند. علاوه بر شرایط کلی دریافت ویزای تحصیلی، هر دانشگاه قوانین و شرایط خاص خود برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک، یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا واقع در شهر تورنتو است که بیشتر متقاضیان تحصیل در تورنتو کانادا این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. بیشتر رشته‌های تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی نیز ارائه می‌شوند. دانشگاه یورک در رتبه‌بندی دانشگاه‌های کانادا، جایگاه 17 را به خود اختصاص داده و در بیشتر رتبه‌بندی‌های جهانی جز دانشگاه‌های برتر است.

این دانشگاه 4 پردیس بین‌المللی دارد که در هرکدام رشته‌های مختلفی برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌شوند. سوابق تحصیلی خوب و معدل بالا یکی از شروط مهم پذیرش در این دانشگاه است، همچنین دانشگاه یورک هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی دانشجو می‌پذیرد بنابراین داشتن مدرک زبان فرانسه نیز برای ورود به این دانشگاه کافی است.

دانشکده رایرسون

یکی دیگر از دانشگاه‌های شهر تورنتو که جز دانشگاه‌های نسبتا قدیمی کشور کانادا نیز می‌باشد، دانشگاه رایرسون است. یکی از امتیازات این دانشگاه که باعث توجه زیاد دانشجویان بین‌المللی به آن می‌شود، داشتن مرکز کاریابی است. این مرکز به فارغ‌التحصیلانی که قصد زندگی در کانادا را دارند کمک می‌کند که بلافاصله بعد از اتمام دانشگاه، شغل موردنظر خود را پیدا کنند.

دانشگاه رایرسون از مقطع کارشناسی تا دکتری دانشجو می‌پذیرد و دانشجویانی که قصد ورود به آن را دارند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. رزومه کاری خوب و داشتن مقالات و سابقه پژوهش در رشته تحصیلی دو شرط مهم برای پذیرش مقاطع بعد از کارشناسی در دانشگاه رایرسون می‌باشند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه-تورنتو

معتبرترین دانشگاه کشور کانادا و یکی از برترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه تورنتو است. بیشتر افرادیکه برای تحصیل در تورنتو کانادا، به این شهر سفر می‌کنند باهدف پذیرش و تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند. در سه پردیس بین‌المللی این دانشگاه انواع مختلفی از رشته‌ها از مقطع کارشناسی تا دکتری تدریس می‌شوند.

دانشگاه تورنتو نسبت به پذیرش دانشجو سخت‌گیری بیشتری دارد. برای دریافت پذیرش این دانشگاه مدرک زبان باید دارای حداقل نمره 6 باشد، همچنین متقاضی باید مدارک کاملی برای احراز هویت، اثبات سلامتی جسمی و روانی، عدم سو پیشینه و… را به دانشگاه ارائه کند. همچنین برای مقاطع تکمیلی، داشتن معدل و سابقه خیلی‌خوب در مقطع قبلی نیز از ملاک‌های مهم پذیرش در این دانشگاه‌ می‌باشد.

بیشتر بخوانید

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

هزینه تحصیل در تورنتو کانادا

یکی از مسائل مهمی‌که متقاضیان تحصیل در تورنتو کانادا باید از آن اطلاع داشته و آمادگی‌های لازم درمورد آن را داشته باشند، هزینه‌های زندگی به‌عنوان دانشجو در شهر تورنتو است. برای بررسی راحت‌تر می‌توان این هزینه‌ها را به دو بخش تقسیم کرد. هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی که هزینه تحصیل شامل شهریه و هزینه‌های مربوط ‌به دانشگاه می‌شود و هزینه زندگی، شامل تمام هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا است.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در تورنتو کانادا در هر دانشگاه و رشته متفاوت است. شاید در نگاه اول، شهریه دانشگاه‌های این شهر بالا به‌نظر برسد اما باتوجه به کیفیت آموزشی و اعتبار بالای دانشگاه‌ها و مدرک دریافتی، این هزینه به ‌صرفه است. دانشگاه تورنتو گران‌ترین دانشگاه برای تحصیل در این شهر است که از مقطع لیسانس تا دکتری شهریه و تمام هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه، چیزی حدود 59 تا 65 هزار دلار متغیر است. بعد از آن دانشگاه یورک با میانگین 32 هزار دلار در سال و سپس دانشگاه رایرسون با میانگین 24 هزار دلار قرار دارند.

هزینه‌های جانبی مثل هزینه امکانات دانشگاه، بیمه دانشجویی و… نیز ممکن است به این مبالغ اضافه شوند.

بیشتر بخوانید

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه اسکان دانشجویان

بعد از شهریه دانشگاه، بیشترین هزینه صرف اقامت دانشجو می‌شود. در بیشتر دانشگاه‌های بین‌المللی خوابگاه‌ و اقامت‌گاه‌هایی برای اسکان دانشجویان فراهم شده است که هزینه زندگی در آن‌ها نسبت‌به هزینه در خانه‌های شخصی کمتر است. دانشجو باید شرایط پذیرش در خوابگاه را داشته‌باشد که باتوجه به تعداد بالای دانشجویان کمی سخت‌گیرانه است.

سایر هزینه‌های جانبی تحصیل در تورنتو کانادا

درنهایت، سایر هزینه‌های تحصیل در تورنتو کانادا، صرف هزینه‌های جانبی زندگی در این شهر می‌شود. هزینه خوردو خوراک، حمل و نقل، درمان، پوشاک، تفریحات و… از جمله هزینه‌هایی است که دانشجویانی که در تورنتو زندگی می‌کنند باید محاسبه لازم برای تامین آن را داشته باشند.

اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های تورنتو

تحصیل-در-تورنتو

برای ورود به‌ هر‌کدام از دانشگاه‌های شهر تورنتو باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرد. اولین قدم پیش از اقدام برای دریافت ویزا، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه موردنظر است که می‌توان از طریق سایت دانشگاه آن را دریافت کرد. سپس باید مدارک مختلف خود را آماده‌سازی و ترجمه کرد. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی شامل مدارک هویتی یا شخصی، مدارک شغلی یا مدارک تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در تورنتو و مدارک کامل تحصیلی می‌باشند. درصورتیکه مدارک بدون نقص باشند و متقاضی در مصاحبه حضوری پذیرفته شود، ویزا برای او صادر شده و می‌تواند به تورنتو سفر کند.

بیشتر بخوانید

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کلان‌شهر تورنتو، پرمتقاضی‌ترین روش مهاجرت

تورنتو یکی از بهترین شهرها برای تحصیل و زندگی دانشجویی است. مهاجرت تحصیلی به این شهر متقاضی زیادی داشته و هرسال، افراد زیادی برای این‌کار اقدام می‌کنند. اگر شما هم بعنوان یک دانشجوی بین المللی قصد تحصیل در تورنتو را دارید باید شرایط خود را کاملا بسنجید،تا از امکان پذیرش خود در دانشگاه های تورنتو مطمئن شوید.ما در آرمان توکای دانش هر فرد را در جایگاه خود به صورت اختصاصی بررسی کرده و تا دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا در کنار شما خواهیم بود.

برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه