مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

ژانویه 11, 2022

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. سطح علمی دانشگاه های خارجی و همچنین بالا تر بودن سطح کیفی زندگی باعث شده تا سالانه افراد زیادی برا تحصیل به سایر کشورها مهاجرت کنند.ما در این مقاله قصد مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان را داریم.

برخی از ایرانیان برای فرار از کنکور ورودی دانشگاه دست به مهاجرت میزنند. با این حال برای انتخاب کشور مورد نظر، ویژگی های بسیاری وجود دارد که افراد به آن ها توجه نمی کنند، به عنوان مثال؛ شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی، فرصت های شغلی، زبان کشور مقصد و … .

باید این نکته را در نظر داشته باشید که فرآیند دریافت ویزا بنا به کشور و دانشگاهی که انتخاب کرده اید، میتواند متفاوت باشد. مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی از طریق ویزای شینگن ممکن است و برای کشورهای آمریکا، کانادا،انگلیس و .. نیازمند دریافت ویزای همان کشور هستید.

با وجود همه ی مطالب گفته شده، شما در نهایت باید با توجه به همه ی فاکتورهایی که بر روی مهاجرت شما تاثیر می گذارند، تصمیم خود را برای کشور مقصد بگیرید. دو کشور پرطرفدار برای ویزای تحصیلی آلمان و کانادا هستند که افراد زیادی آن ها را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند.

ما در این مقاله سعی داریم این شرایط این دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید درباره ی مهاجرت و آینده ی خود تصمیم هرچه بهتری را اتخاذ کنید. پس با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل-در-آلمان

آلمان را میتوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانست که سالانه افراد زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام میکنند. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این دانشگاه ها، رایگان بودن تحصیل در آن هاست و شما فقط مبلغ بسیار ناچیزی را بابت بیمه و خدمات دانشجویی پرداخت میکنید.

شما قبل از هر اقدامی باید به فکر یادگیری زبان آلمانی باشید. چرا که شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه به مدرک زبان، و برای گرفتن ویزای شینگن به پذیرش دانشگاه و برای مهاجرت تحصیلی خود به ویزای شینگن احتیاج دارید.

متاسفانه سطح دشواری زبان آلمانی از انگلیسی بالاتر است و شما برای یادگیری این زبان باید زمان بیشتری را صرف کنید. اما باید این را در نظر بگیرید که دانشگاه های آلمان در سراسر دنیا مورد قبول هستند و از نظر سطح علمی در رتبه های برتر قرار دارند.

نکته ی دیگری که قطعا باید درمورد مهاجرت به آلمان در نظر داشته باشید، هزینه های یورویی شماست. همانطور که میدانید، ارزش یورو بسیار نسبت به ریال بالا رفته است. به همین خاطر هم حمایت خانواده از ایران چندان گزینه ی ممکنی به نظر نمی رسد. اما دولت آلمان برای این موضوع هم تدبیری اندیشیده که زندگی را برای دانشجویان هموار تر کند. علاوه بر رایگان بودن دانشگاه ها، برخی از هزینه های روزمره و حیاتی زندگی هم برای دانشجویان با مبلغ پایین تری محاسبه میشود، مانند: وسایل نقلیه ی عمومی، خدمات پزشکی و … .

همچنین شما میتوانید در حین تحصیل خود در طول هفته به 20 ساعت کار پاره وقت دانشجویی مشغول باشید تا بتوانید هزینه های زندگی خود را متقبل شوید. در آلمان کارهای پاره وقت از ساعتی 8 یورو تا 25 یورو متغیر هستند. همچنین اگر درآمد شما تا سقف 450 دلار باشد، معاف از مالیات هستید.

آب و هوای آلمان در اکثر مواقع سرد و مرطوب است. مخصوصا که زمستان های بسیار سردی را هم داراست. اگر در این باره حساس هستید، بهتر است قبل از مهاجرت به این نکته هم توجه کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل-در-کانادا

کانادا هم همواره جزو گزینه های اول دانشجویان برای بررسی مهاجرت تحصیلی بوده است. شما در این کشور شانس اقامت دائم بعد از مهاجرت تحصیلی دارید و این موضوع افراد زیادی را به خود جذب کرده است. از دیگر مزایای کانادا میتوان به چند فرهنگی بودن، کیفیت بالای زندگی، بالا بودن سطح کیفی دانشگاه ها و … اشاره کرد. موضوعی که مهاجران همیشه به آن توجه دارند، هزینه ی مهاجرت است. هرچند که کانادا گران ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی نیست اما در این کشور خبری از دانشگاه های رایگان نیست و شما باید حداقل سالانه 20000 تا 30000 دلار برای شهریه دانشگاه و مخارج زندگی در دست داشته باشید که مبلغ کمی به حساب نمی آید.

شما برای هر نوع مهاجرت نیازمند ویزای مخصوص کانادا می باشید و امکان مهاجرت به کانادا به وسیله ی ویزای شینگن وجود ندارد. برای اخذ ویزای این کشور هم باید پذیرش دانشگاه در اختیار داشته باشید. ویزای شما به صورت یک ساله صادر می شود و پس از آن شما میتوانید هر ساله آن را تمدید کنید. برای شروع به تحصیل در کانادا نیاز به اجازه ی تحصیل دارید که به محض ورود شما به کانادا صادر می شود.

نتیجه گیری

انتخاب یک کشور بعنوان مقصد تحصیلی یک قدم کوچک در حرکت شما به سوی آینده شغلی و موفقیت شما است.در این راه پر چالش ما می توانیم راهنمایی با تجربه در کنار شما برای انتخابی متناسب با شرایط شما باشیم.برای دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی ها: تحصیل در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه