تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

ژانویه 31, 2022

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از برترین کشورهای جهان است که بسیاری از ایرانیان همواره قصد تحصیل در آن را دارند. اما بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در این کشور، چیزی درباره تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا و هزینه‌های زندگی در این کشور نمی‌دانند. آیا می‌دانید که برای تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور شما باید گواهی برای اثبات تمکن مالی به همراه داشته باشید؟ اگر قصد دارید تا درباره هزینه‌های اخذ ویزا و تحصیل در این کشور بدانید، با ما در این مطلب همراه باشید.

هر آن‌چه که باید درباره شرایط تحصیل در کانادا بدانید

اگر قصد تحصیل در یکی از مراکز آموزش اروپایی را داشته باشید، احتمالا این موضوع را می‌دانید که برای تحصیل در مراکز دولتی، نیاز به پرداخت شهریه ندارید، اما برای تحصیل در کشور کانادا شرایط کمی متفاوت است. اگر قصد تحصیل در کشورهای قاره آمریکا را دارید، بد نیست بدانید که برای تحصیل در این کشورها حتی برای مراکز دولتی، باید شهریه پرداخت کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، ابتدا باید در مدرسه یا دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید که نیازمند شرط معدل یا شرکت در آزمون ورودی است. پس از پذیرش، نوبت به ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه یا مدرسه می‌رسد. به دلیل دریافت شهریه، مرکز آموزش باید مطمئن باشد که شما تمکن مالی لازم برای برآمدن از پس هزینه‌های تحصیلی را دارید. به همین خاطر، مسئولان مرکز آموزشی از شما درخواست ارائه گواهی تمکن مالی می‌کنند که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

آیا تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز است؟

ویزای-همراه

برای تحصیل در کشور کانادا، شما باید برای ثبت نام و همینطور اخذ ویزا، مدارکی را برای اثبات تمکن مالی ارائه دهید. در نظر داشته باشید که مدارک اثبات تمکن مالی می‌توانند هرچیزی باشند؛ اما رایج‌ترین آن‌ها پرینت گردش حساب در چند ماه اخیر است.

در نظر داشته باشید که در برخی مواقع نیز برای اثبات تمکن مالی، نیز به ارائه مدارک برای اثبات برخورداری از وجه مورد نیاز است. برای این کار نیز فرمولی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا را برای خود محاسبه کنید.

برای محاسبه تمکن مالی، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. از جمله این موارد نیز می‌توان به هزینه بلیت رفت و برگشت به کانادا، هزینه یک سال زندگی در این کشور و شهریه سال اول تحصیل اشاره کرد. البته هزینه یک سال زندگی در کشور کانادا به صورت ثابت توسط دولت کانادا اعلام می‌شود.

اگر مجرد هستید و قصد دارید تا در کشور کانادا مشغول به تحصیل شوید، هزینه یک سال زندگی در این کشور برای شما در حدود 10 هزار دلار است. این در حالی است که این هزینه برای افراد متاهل به 14 هزار دلار می‌رسد. البته 4 هزار دلار مابه‌التفاوت مربوط به همراه داشتن یک فرد از خانواده در کنار خودتان است. اما اگر بخواهید افراد بیشتری از خانواده را با خود به کانادا ببرید، تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا برای یک سال زندگی برای هر نفر سوم به بعد 3 هزار دلار برآورد می‌شود.

تمکن مالی برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده برای زمانی هستند که شما تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید. در غیر این صورت باید هزینه جداگانه نیز برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی پرداخت کنید.

در نظر داشته باشید که شهریه شرکت در دوره‌های آموزش زبان در هر ایالت متفاوت است. به عنوان مثال، برای استان تورنتو، هزینه شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای شما 3500 دلار است. این در حالی است که در ونکوور، هزینه شرکت در این کلاس‌ها به 4 هزار دلار می‌رسد.

هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه‌ها و مدارس کانادا

پول-کانادا

یکی از مواردی که برای تحصیل در کانادا باید در نظر داشته باشید، تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا برای پرداخت شهریه است. به طور کلی می‌توان گفت که دبستان‌های کانادا میانگین شهریه 8 الی 16 هزار دلاری دارند. این در حالی است که میانگین شهریه دبیرستان در حدود 12 الی 16 هزار دلار است.

اگر قصد تحصیل دانشگاهی در کشور کانادا را دارید، برای برآورد تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا، بد نیست ابتدا کمی درباره هزینه‌های دانشگاهی آن نیز بدانید. به عنوان مثال، شهریه سالانه دانشگاه بریتیش کلمبیا به طور میانگین در حدود 15 هزار دلار است. این در حالی است که دانشگاه کبک در مونترال شهریه‌ای در حدود 12500 دلار را دریافت می‌کند.

بیشتر بخوانید

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه اجاره در کانادا؛ یکی از بخش‌های تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

سکونت-کانادا

معمولا یک دانشجو توانایی خرید خانه در یک کشور گران‌قیمت خارجی مانند کانادا را ندارد و بیشتر برای اجاره آن‌ها اقدام می‌کند. اگر به دنبال اجاره یا خرید ملک در کشور کانادا هستید، اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که خانه‌هایی که در مرکز شهرها قرار دارند، قیمتی بالاتر را نسبت به خانه‌های حومه شهر دارند.

به عنوان مثال، در شهر تورنتو قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره‌ای ماهانه از 1900 الی 2500 دلار دارد. اما شرایط همان خانه در حومه شهر متفاوت است و می‌توان با ماهی 1500 الی 2000 دلار آن را اجاره کرد.

بیشتر بخوانید

هزینه زندگی در کانادا

تمکن مالی؛ سندی ضروری برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی در جهان است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در رشته‌های مختلف در موسسات آموزشی آن مشغول به تحصیل شوید. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در کشور کانادا، باید یک گواهی با عنوان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا را هم به سفارت و هم به دانشگاه تحویل دهید که با کمک آن، کارشناسان متوجه شوند که شما برای پرداخت هزینه‌های خود، مشکلی ندارید.

لازم به ذکر است که گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا در برخی مواقع می‌تواند ضمانت قیم یا فامیلی باشد که در کانادا زندگی می‌کند، یا یک گواهی گردش حساب در چند ماه گذشته باشد و یا اینکه مبلغی با این عنوان پرداخت شود که شامل هزینه‌های یک سال تحصیلی و هزینه‌های زندگی در کانادا می‌شود.

جمع بندی

تمکن مالی سندی ضروری برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا است.ولی در کنار آن باید موارد مهمی مانند دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا،پروسه دریافت ویزای کانادا،نوشتن انگیزه نامه و سایر موارد و نکات ضروری را بدانید تا با اطمینان خاطر ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.شرکت آرمان توکای دانش با داشتن تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کانادا همراه شما در این مسیر تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا خواهد بود.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه