دانشگاه انتاریو

سپتامبر 22, 2021

دانشگاه انتاریو

مؤسسه فناوری دانشگاه انتاریو معروف به Ontario Tech، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی است که در شهر اوشاوا، واقع در استان انتاریو می‌باشد. پردیس اصلی این دانشگاه با مساحتی حدود 400 هکتار، در بخش شمالی اوشاوا قرار دارد. مؤسسه فناوری دانشگاه انتاریو در واقع دومین پردیس بزرگ در این استان است.

تاریخچه

مؤسسه فناوری دانشگاه انتاریو (UOIT) در سال 2002 با تصویب لایحه 109 تأسیس شد. این یک دانشگاه دولتی است که بر علم و فناوری تأکید دارد و بخشی از ابتکار دولت محلی انتاریو برای ایجاد فضاهای بیشتر برای پذیرش دانشجویان رشته‌های علوم و تکنولوژی از سرتاسر کشور را در بر می‌گیرد.

دانشگاه انتاریو برنامه‌های آموزشی خود را به طور خاص  در مقاتع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. در ابتدا تنها 947 دانشجو در سپتامبر 2003 در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند، که امروز تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل به بیش از 10000 نفر می‌رسد.

در مارس 2019 بود که مدیران دانشگاه تصمیم گرفتند نام آن را از دانشگاه انتاریو به موسسه فناوری دانشگاه انتاریو (UOIT) تغییر نام دهند.

تغییر نام

در سپتامبر 2018، پیشنهادی برای تغییر نام از سوی مدیران دانشگاه مطرح شد که تلفظ اختصاری ‘UOIT’ را سخت می‌دانست و روند بازاریابی را دشوار می‌ساخت. این موضوع در ماه‌های بعدی به موضوعی مورد بحث تبدیل شد و پس از آن بازخوردهایی از سوی ذینفعان دانشگاه ارائه شد. در مارس 2019، دانشگاه رسماً نام تجاری جدید خود، ” Ontario Tech University ” را اعلام کرد. پس از آن نیز، تمامی بنرها، لوگو، کارت‌های ویزیت، طراحی سایت و … تغییر کردند. البته، این تغییر با نظرات متفاوتی مواجه شد. با این حال، نام رسمی مؤسسه هنوز هم در بسیاری از محافل از جمله ساختمان ثبت اسناد استان “University of Ontario Institute of Technology” است.

پردیس شمالی دانشگاه

پردیس شمالی در خیابان 2000 سیمکوئه واقع شده و به عنوان پردیس “اصلی” محسوب می‌شود. دانشکده تجارت و فناوری اطلاعات (FBIT)، دانشکده علوم هسته‌ای (FESNS)، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی (FEAS)، دانشکده علوم (FS)، دانشکده علوم بهداشتی (FHS)، و دانشکده تحصیلات تکمیلی همگی در پردیس شمالی واقع شده‌اند.

امکانات موجود در پردیس شمالی عبارتند از:

  • کتابخانه winning
  • ساختمان علوم
  • ساختمان تجاری و فناوری اطلاعات
  • مرکز تحقیقات سیستم‌های انرژی و علوم هسته‌ای (ERC)
  • مرکز تحقیقات نرم‌افزار و انفورماتیک (SIRC)
  • مرکز تفریحی و ورزشی (CRWC)
  • خابگاه و مسکن دانشجویی

آکادمی‌ها

زندگی_دانشجویی

تدریس و تحقیق از دیرباز به عنوان دو رکن اصلی دانشگاه مطرح بوده‌اند. مؤسسه فناوری دانشگاه انتاریو دارای هفت دانشکده است: دانشکده تجارت و فناوری اطلاعات (FBIT)، دانشکده سیستم‌های انرژی و علوم هسته‌ای (FESNS)، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی (FEAS)، دانشکده علوم (FS)، دانشکده علوم بهداشتی (FHS)، دانشکده علوم اجتماعی و انسانی (FSSH)، دانشکده علوم تربیتی (FE)، و دانشکده تحصیلات تکمیلی.

مؤسسه فناوری انتاریو تنها دانشگاه در کانادا است که به طور خاص تمامی برنامه‌های مربوط به رشته مهندسی هسته‌ای را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه در شبکه دانشگاهی تعالی مهندسی هسته‌ای عضویت دارد و با شرکای صنعتی از جمله کمیسیون ایمنی هسته‌ای کانادا، انرژی اتمی کانادا، بروس پاور و شرکت کامکو ارتباط نزدیک دارد.

قانون توانمندسازی Ontario Tech شامل اجرای «محیط آموزشی غنی‌شده با فناوری» (TELE) است که بر استفاده از منابع محاسباتی از طریق تجربه دانش‌آموز تأکید دارد. اعضای هیئت علمی نیز دانشجویان را تشویق می‌کنند که از لپ تاپ یا سایر دستگاه‌های محاسباتی برای تکمیل تکالیف، انجام تحقیقات آزمایشگاهی و تعامل با اساتید در طول سخنرانی‌ها استفاده کنند. طبق قانونی که از چند سال قبل توسط مدیران Ontario Tech وضع شد، دانشجویان موظف به کرایه لپ تاپ ارائه شده از جانب دانشگاه برای انجام تحقیقات و ارتباط با اساتید در کلاس درس می‌باشند.

اگرچه در سال‌های اخیر، بسیاری از دانشکده‌ها رویکرد متفاوتی را در قبال این قانون در پیش گرفته‌اند و با شعار «بهتر است خودت لپ تاپ بیاوری!» سعی دارند این بار اضافی را از دوش دانشگاه بردارند.

رتبه‌بندی و آوازه دانشگاه

در رتبه‌بندی دانشگاه‌های کانادا که توسط Maclean در سال 2022 اعلام شد، دانشگاه فناوری انتاریو رده نهم را در اختیار داشته و هم رده دانشگاه‌های عمدتاً کارشناسی (هم‌تراز با دانشگاه سنت فرانسیس خاویر) است. Ontario Tech در نظرسنجی میزان شهرت در بین دانشجویان خارجی نیز رتبه 35 را در اختیار دارد. نام دانشگاه فناوری انتاریو در چندین رتبه‌بندی بین‌المللی به چشم می‌خورد. به طوری که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2021، این دانشگاه در رتبه 801-900 قرار گرفت. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز برای سال 2022 نیز Ontario Tech در رتبه 601–800 قرار گرفت. اما، در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی که توسط US News & World Report  صورت گرفت، این دانشگاه نتوانست رتبه قابل قبولی را کسب کند و در رده 1063 جای گرفت.

برنامه‌های غیر تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی دانشگاه

دانشگاه_انتاریو

دانشگاه Ontario Tech علاوه بر ارائه برنامه‌های آموزشی همواره در تلاش بوده تا شرایط زندگی و امرار معاش را برای دانشجویان آسان‌تر کند. به همین سبب، برای آن‌ها برنامه‌های ورزشی و فوق برنامه‌ای را در نظر گرفته است.

برنامه ورزشی

تیم Ridgebacks Ontario Tech یکی از نهادهای داخلی دانشگاه انتاریو (OUA) است و در رشته‌هایی از جمله قایقرانی، کرلینگ، گلف، بدمینتون، هاکی مردانه و زنانه، بسکتبال و فوتبال رقابت می‌کند.

اتحادیه دانشجویی

دانشجویان حاضر در Ontario Tech توسط اتحادیه دانشجویی فناوری انتاریو (OTSU) نمایندگی می‌شوند. این سازمان، خدمات حمایتی و دانشجویی را برای دانشجویان در تمام پردیس‌های دانشگاه ارائه می‌کند.

قبل از سال تحصیلی 2017/2018، دانشجویان توسط انجمن دانشجویی (SA) نمایندگی می‌شدند، اما مسائل و درگیری‌های مختلف در نهایت منجر به جدایی این دو در اوایل سال 2017 شد.

SA به خاطر برگزاری سالانه CampusFest، به ویژه کنسرت CampusFest، شناخته شده بود. اجراکنندگان کنسرت گذشته عبارتند از Loud Luxury، Anders، 3LAU، Avicii، 20 Amp Soundchild، Monster Truck، Tommy Trash، The Chainsmokers، و Wolfgang Gartner.

 

انجمن‌های خیریه

دانشگاه انتاریو بارها اعلام کرده است که هیچ گونه انجمن خیریه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد و بیان می‌کند که آن‌ها کاملاً مستقل از دانشگاه هستند. علیرغم این، چندین انجمن خیریه و انجمن‌های اجتماعی در اطراف محوطه دانشگاه وجود دارند که برخی از آن‌ها مسکونی و برخی غیر مسکونی هستند. این انجمن‌ها میزبان رویدادهایی برای دانشجویان هستند و کارهای خیرخواهانه برای آن‌ها یا سایر نیازمندان انجام می‌دهند؛ به طور مثال، Tau Kappa Epsilon یک رویداد خیریه سالانه دارد که به نام “Teke ​​in a box” شناخته می‌شود و برای پردیس پول جمع‌آوری می‌کند.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه