دانشگاه مانیتوبا

سپتامبر 22, 2021

دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا اولین و بزرگترین دانشگاه پژوهشی غرب کانادا است که 140 سال پیش تاسیس گردیده و بیش از 100 مدرک دیپلم و بیش از 60 مدرک کارشناسی در رشته‌های پزشکی حقوق و مهندسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه تقریبا از 30000 دانشجو، 8700 استاد و کارمند و 190000 فارغ التحصیل تشکیل شده و نزدیک به 13 درصد از دانشجویان فعلی آن از 104 کشور خارجی هستند.

اساتید و دانشجویان دانشگاه مانیتوبا موفق به کسب جوایز متعدد در مسابقات بین‌المللی در زمینه‌های مختلفی نظیر بیماری‌های عفونی، تاریخ کانادا، علم مواد، زیرساخت‌های عمرانی، سلامت جمعیت و جامعه، کشاورزی، تحقیقات و … شده‌اند. بیش از هر زمان دیگری، محققان این دانشگاه فراتر از مرزهای علمی در کنار هم همکاری کرده و تخصص، تجربه و اشتیاق خود را برای کشف ایده‌های نوین به اشتراک می‌گذارند.

دانشگاه مانیتوبا یک موسسه آموزشی مختلط، غیر مذهبی و تحت حمایت دولت است که عضو انجمن دانشگاه‌های مشترک‌المنافع و انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌باشد.

10 نکته مهم در مورد دانشگاه مانیتوبا

 

دانشجویان

از سال 1997 تاکنون، دانشگاه مانیتوبا بیش از هر دانشگاه دیگری در غرب کانادا، محققین زیادی را تربیت کرده است. این دانشجویان در زمینه‌های مختلف علمی از داروسازی گرفته تا علوم حرکت شناسی موفقیت‌های زیادی را در عرصه‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند. آن‌ها اکنون در رشته‌های تخصصی خود در شرکت‌های برجسته در حال فعالیت هستند.

اساتید

دانشگاه مانیتوبا دارای اساتید برجسته‌ای در سطوح بین‌المللی است که هر کدام به طور تخصصی مشغول تدریس به دانشجویان هستند. از این رو، دانشجویان این فرصت را دارند تا در کنار این نخبه‌های بزرگ کار کنند و تجربه تحقیقاتی را در سطح کارشناسی به دست آورند.

پژوهش‌ها

این دانشگاه تاکنون مقالات علمی متعددی در زمینه‌های مختلف نظیر نانوتکنولوژی، مواد مغذی، HIV/AIDS و تغییرات آب و هوایی به چاپ رسانده است. تمامی تحقیقات و پژوهش‌های علمی دانشگاه در مرکز تحقیقات و فناوری Smartpark انجام می‌شوند. این مرکز در حال حاضر میزبان 30 شرکت تحقیقاتی بین‌المللی از جمله مرکز ریچاردسون – ارائه‌دهنده برنامه‌های غذایی – است که هر کدام تاکنون صدها مقاله علمی منتشر کرده‌اند.

برنامه‌های ورزشی

دانشگاه مانیتوبا طیف گسترده‌ای از برنامه‌های ورزشی را تحت عنوان برند Bison پوشش می‌دهد. به طور مثال، برنامه ورزشی این دانشگاه در رشته فوتبال زبان‌زد عام است. چراکه تیم فوتبال مردان Bison اخیرا موفق به کسب مقام قهرمانی در جام Vanier شده است. سایر برنامه‌های ورزشی شامل رشته‌های هاکی، والیبال و بسکتبال می‌شود که تاکنون 14 عنوان قهرمانی کشور در مسابقات مختلف  کسب کرده است.

برنامه‌ریزی برای دانشجویان جدیدالورود

این دانشگاه به دانشجویان جدیدالورود خود برنامه‌های مختلفی ارائه می‌دهد تا آن‌ها را در مسیر درست تحصیلی قرار دهد. به طوری که برای یادگیری بهتر دانشجویان، محیط یادگیری انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند تا علایق خود و طیف متنوعی از گزینه‌های تحصیلی موجود در دانشگاه را کشف کنند. دانشگاه مانیتوبا برنامه U1 را به طور تخصصی ارائه کرده و حق مالکیت معنوی آن را در اختیار دارد. به گونه‌ای که هیچ دانشگاهی حق استفاده از آن با نام تجاری خود را ندارد.

به طور خلاصه، هیچ دانشگاه دیگری در کانادا برای دانشجویان سال اولی، برنامه‌های متمرکز و طراحی شده به طور خاص را ارائه نمی‌دهد.

پردیس‌های دانشگاه

پردیس-دانشگاه-مانیتوبا

این دانشگاه شامل پردیس اصلی فورت گری است که بیش از 676 هکتار زمین را در بر می‌گیرد. سایر پردیس‌ها نیز مانند پردیس Bannatyne در مرکز شهر، در مجاورت مرکز علوم بهداشتی وینیپگ قرار دارند. پردیس‌های دانشگاه در مجموع 13.7 کیلومتر جاده‌کشی دارند و برای 7090 خودرو جای پارک تدارک دیده‌اند. 1266 اتاق خواب نیز برای دانش‌آموزان وجود دارد.

ماهیت و جوهره دانشگاه

دانشگاه مانیتوبا فرهنگ 130 ساله خود را حفظ کرده و به شکل منحصر به فردی ساخته شده است. معماری دانشگاه به گونه‌ای طراحی شده تا امکان بازی Ditchball در آن برای دانشجویان در فصل زمستان فراهم باشد. از همین رو، برخی از مسابقات محلی و بین دانشگاهی در محوطه اصلی آن برگزار می‌شود.

سالن‌های ورزشی

مرکز داک‌ورث (The Duckworth Centre) ورزشگاهی بزرگ در قلب پردیس وینی‌پگ است. این ورزشگاه سر پوشیده در سال 1983 ساخته و در 14 سپتامبر 1984 به طور رسمی افتتاح شد. داک‌ورث میزبان بازی‌های بسکتبال و والیبال دانشگاه وینیپگ وسمن است و دارای ظرفیت فهرست شده 1780 نفر و حداکثر ظرفیت 2450 نفر برای جلسات و همایش‌ها است.

این مجموعه ورزشی شامل سه زمین بسکتبال با اندازه کامل یا یک زمین مرکزی است که امکان تغییر آن به زمین‌های حاکی، والیبال نیز وجود دارد.

این مرکز همچنین دارای شش زمین راکتبال/اسکواش/هندبال، اتاق تعویض لباس و سونا، و همچنین دفاتر اداری و خدمات درمانی ورزشی است. مرکز داکورث همچنین مرکز تناسب اندام بیل ودلیک را در خود جای داده است که به نام مربی و مدیر سابق بسکتبال نامگذاری شده است. این مجموعه ورزشی در سال 2019 میزبان مسابقات قهرمانی والیبال مردان NORCECA بوده است.  

رودخانه تاریخی

تاریخ و فرهنگ شهر مانیتوبا از رودخانه سرخ سرچشمه می‌گیرد. رودخانه سرخ مرکز بومیان و متیس‌ها و زادگاه مانیتوباییان سابق بوده است. این رودخانه در مجاورت پردیس فورت گاری دانشگاه مانیتوبا به دانشجویان، اساتید و کارکنان این فرصت را می‌دهد تا از قدم زدن در کنار سواحل سرسبز آن لذت ببرند.

برنامه‌های تحصیلی مقرون به صرفه

برنامه‌های تحصیلی معتبر بین‌المللی دانشگاه مانیتوبا بسیار جذاب و مقرون به صرفه است. اغلب این برنامه‌ها توسط محققان و مربیان برجسته که همگی حداقل برای یک بار برنده جوایز بین‌المللی شده‌اند، تدریس می‌شود. حال تصور کنید که این برنامه‌ها با کمترین شهریه قابل ثبت نام باشند.

سخن پایانی

دانشگاه مانیتوبا به عنوان یکی از دانشگاه‌های قدیمی و مقرون به صرفه‌ای است که بسیاری از دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل خود آن را انتخاب می‌کنند. اگر شما نیز به عنوان یک دانشجو قصد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا را دارید، مانیتوبا گزینه‌ ایده‌آلی برای شما خواهد بود.ما در آرمان توکای دانش به شما کمک می کنیم که شما فردی متخصص در سطح بین المللی شده و در مسیر مهاجرت به کشور کانادا با خیالی آسوده ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده و آینده ای متفاوت و بهتر را در پیش روی شما قرار می دهیم.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه