ددلاین دانشگاه‌های کانادا

فوریه 19, 2022

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی بسیار مشهور برای مهاجرات تحصیلی است که بیشتر از 642000 هزار دانشجوی خارجی دارد و یکی از پنج مقصد بزرگ تحصیلی در جهان است. دانشگاه‌های کانادا با بهترین استانداردهای جهانی، به دانشجویان آموزشی عالی ارائه می‌دهند. متقاضیان بین‌المللی می‌توانند دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دوره‌های کوتاه‌مدت را برای تحصیل در کانادا انتخاب کنند. آخرین زمان تکمیل فرم ثبت نام و ارسال درخواست برای شرکت در دوره‌های تحصیلی، ددلاین نام دارد. دانشگاه‌های مختلف برای ثبت نام ددلاین‌های متفاوتی دارند که برای اطلاع از آن باید به سایت آن دانشگاه مراجعه کرد. در این مطلب آنچه درباره ددلاین دانشگاه های کانادا باید بدانید را جمع‌آوری کرده‌ایم.

برای دریافت پذیرش در کانادا یا دانشگاه‌های برتر آن، مهم است که برای آنها به موقع درخواست دهید و درخواست خود را به طور کامل ارسال کنید. برای این منظور حتما باید نسبت به ددلاین دانشگاه های کانادا آگاهی کسب کنید. همه دانشگاه‌های کانادا معمولا برای ترم پاییز پذیرش دانشجو دارند، اما برخی از آنها برای دوره‌های زمستانی و بهار نیز دانشجو می‌پذیرند.

برنامه کلی ترم‌های پاییز دانشگاه‌های کانادا

در روند اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا پس از انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر و نیز انتخاب دوره و استان خود در کانادا، آگاهی از ددلاین دانشگاه های کانادا بسیار مهم است. شما باید درخواست خود را حتما تا قبل از پایان مهلت ارسال برای دانشگاه بفرستید. برنامه کلی دوره‌های تحصیلی پاییز به این صورت است که در ماه سپتامبر یا اکتبر فرم درخواست آنلاین را پرکرده و ارسال می‌کنید. سپس در ماه ژانویه یا فوریه تمام مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه می‌فرستید. در ماه مارس یا آوریل پاسخ درخواست شما توسط دانشگاه ارسال می‌شود و در صورت قبولی در ماه می یا ژولای باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام و آن را دریافت کنید. جلسه توجیهی نیز در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد.

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین-کانادا

دانشگاه‌های کانادا در سه فصل مختلف پاییز و زمستان و تابستان دانشجو جذب می‌کنند که به آن‌ها ترم یا نیم‌سال گفته می‌شود. ترم پاییزی که به آن پذیرش اولیه هم می‌گویند در سپتامبر و ترم زمستانی یا پذیرش ثانویه در ژانویه آغاز می‌شود. دانشگاه‌ها همه دوره‌های‌ خود را در ترم پاییز یا پذیرش اولیه و اصلی ارائه می‌دهند، ترم زمستانی یا ژانویه هم برای دانشجویانی است که فرصت ثبت ‌نام در ترم پاییز را به هر دلیلی از دست داده‌اند. بیشتر دانشگاه‌های کانادا در ماه ژانویه و ترم زمستان دوره‌های کامل تحصیلی را برگزار می‌کنند. دانشگاه‌ها‌ پذیرش ترم تابستان را در ماه مه آغاز می‌کنند.

توجه داشته باشید که دوره‌های ارائه شده در تابستان برای تمام مقاطع تحصیلی محدود هستند و حتی بسیاری از دانشگاه‌ها به طور کلی دوره‌های تحصیلی خود را در ترم‌های تابستانی ارائه نمی‌دهند. برای آگاهی از ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم‌های مختلف در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پذیرش ترم پاییز در دانشگاه‌های کانادا

مدت زمان پذیرش ترم پاییز یا پذیرش سپتامبر دانشگاه‌های کانادا در ماه‌های سپتامبر، اکتبر، نوامبر، دسامبر قرار دارد. اکثر مؤسسه‌ها در این زمان بیشترین ظرفیت را برای همه دوره‌ها دارند، زیرا پاییز دوره اصلی پذیرش است که اکثر دانشجویان آن را برای شروع تحصیلات خود ترجیح می‌دهند. علت این است که در این مدت فرصت کافی برای سازگاری با محیط و درس‌ها را دارند، ضمن اینکه این ترم آنها را 4 الی 5 ماه از دانشجویان ترم زمستان جلو می‌اندازد. اگرچه قطعا آب و هوای دل‌انگیز پاییز در این انتخاب بی‌تاثیر نیست. زمان اپلای برای پذیرش ترم پاییز یا سپتامبر از ماه آگوست تا اکتبر است. بهتر است حداقل یک ماه قبل از ددلاین درخواست خود را ارسال کنید و به ایمیل‌های دانشگاه بلافاصله پاسخ دهید. زمان ددلاین دانشگاه‌ های کانادا برای پذیرش پاییز هم بین ماه‌های سپتامبر و مارس است.

پذیرش ترم زمستان دانشگاه‌های کانادا

مدت زمان پذیرش زمستان یا پذیرش ژانویه در دانشگاه‌های کانادا در ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل انجام می‌شود. این دوره ادامه پذیرش پاییز محسوب می‌شود اما تعداد کمتری از مؤسسه‌ها و دانشگاه‌ها، دوره‌های تحصیلی خود را در این ترم ارائه می‌دهند. معمولا دانشجویانی که ترم پاییز را از دست داده‌اند دوره پذیرش زمستان را انتخاب می‌کنند و این به آن‌ها این شانس را می‌دهد که بدون آن که یک سال تمام منتظر بمانند، به تحصیل‌ خود ادامه بدهند. برای این ترم دانشجویان باید خود را سریعا با محیط و دروس آشنا کنند چرا که آن‌ها دیگر مثل دانشجویان پاییز فرصت زیادی ندارند. ددلاین دانشگاههای کانادا در پذیرش ژانویه معمولا بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر است.

پذیرش بهاره دانشگاه‌های کانادا

ثبت-نام-دانشگاه

مدت زمان ارسال درخواست برای پذیرش تحصیلی در ترم بهار از ماه اکتبر شروع و تا دسامبر ادامه دارد. ددلاین دانشگاه های کانادا برای پذیرش ترم بهار در اکثر دانشگاه‌ها از اکتبر تا فوریه است، اما توصیه می‌شود شما همیشه وب‌سایت دانشگاه خود را چک کنید تا اگر اطلاعات مربوط به ددلاین تغییر کرد زمانی را از دست نداده باشید.

پذیرش تابستان دانشگاه‌های کانادا

پذیرش این ترم از ماه مه آغاز می‌شود و چون معمولا روال پذیرش این ترم به این صورت است که هرکه زودتر اقدام کند به او پذیرش می‌دهند، بهتر است اگر قصد برداشتن این ترم را دارید هرچه زودتر اقدام کرده و تا قبل از شروع تابستان درخواست خود را ارسال کرده باشید.

نگاهی به ددلاین دانشگاه های کانادا در سال 2022

همان طور که گفتیم ددلاین دقیق دانشگاه‌های مختلف باهم متفاوت است. در ادامه این بخش آخرین مهلت درخواست ترم پاییز برخی از دانشگاه‌های کانادا در سال 2022، در تمام یا اکثر دوره‌های تحصیلی برای آشنایی بیشتر شما با ددلاین دانشگاه های کانادا آورده شده است.

  • دانشگاه تورنتو: 13 ژانویه (البته دوره‌های علوم پزشکی و بهداشت ممکن است ددلاین‌های متفاوتی داشته باشند.)
  • دانشگاه مک گیل: 15 ژانویه
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا: 15 ژانویه
  • دانشگاه مونترال: ترم پاییز 1 فوریه و ترم زمستان 1 نوامبر
  • دانشگاه آلبرتا: 1 مارس
  • دانشگاه مک مستر: 1 آوریل
  • دانشگاه واترلو: 1 فوریه
  • دانشگاه وسترن: پذیرش اولیه 1 فوریه و پذیرش منظم 1 مارس
  • دانشگاه کوئینز: 1 اکتبر
  • دانشگاه کلگری: 1 مارس

برای ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا، ددلاین را مدنظر داشته باشید

در کانادا دانشگاه‌ها و کالج‌ها، مدرسه‌های فنی و مؤسسه‌های علمی کاربردی و هنری، گزینه‌های تحصیلی گوناگونی را به دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌کنند. طبق رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی تایمز، دانشگاه شانگهای و QS، بیشتر از سی دانشگاه از کشور کانادا در بین سیصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. فقط توجه داشته باشید که برای ثبت نام در این دانشگاه‌ها علاوه بر در نظر گرفتن تمامی معیارهای مهم دیگر، حتما به ددلاین موردنظر هم توجه کنید و امور مهاجرتی خود را مطابق با ددلاین‌های موردنظر پیش ببرید.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی ها: تحصیل در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه