دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی

فوریه 8, 2022

دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی

بیشتر افرادی که برای تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، بعد از اتمام تحصیلات به‌دنبال راهکاری برای تبدیل اقامت تحصیلی به دائمی و سکونت در کانادا هستند. دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی بلافاصله بعد از پایان تحصیل امکان‌پذیر نیست و متقاضی اقامت ابتدا باید از روش‌های دیگر ویزای کشور کانادا را دریافت کند.

تحصیل در کانادا

یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرتی به کشور کانادا دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. این کار بخصوص برای افرادی که به‌دنبال اقامت دائم در کانادا هستند، مزایای زیادی دارد. هرچند امکان تبدیل مستقیم ویزای دانشجویی به اقامت دائم وجود ندارد اما افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند، با تکیه بر تجربه زندگی در کانادا، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل دارند. معمولا دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی راحت‌تر از سایرین است.

تحصیل-و-اقامت-کانادا

دوره‌های تحصیلی کشور کانادا

مراحل تحصیل در کشور کانادا از آموزش پیش از دبستان تا مقطع دکترا در دانشگاه تشکیل شده، برای افرادی که بعد از تحصیل در این کشور قصد دریافت اقامت آن را دارند بهتر است که از مقطع دانشگاه وارد کشور کانادا شوند تا فرصت ارتباط با کارفرمایان کانادایی و جستجو برای شغلی مناسب را داشته باشند. دوره‌های دانشگاهی کانادا در سه مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا برگزار می‌شود. معمولا کارفرمایان کانادایی افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند را ساده‌تر استخدام می‌کنند.

اقامت مجاز بعد از تحصیل

یکی از ویژگی‌های مهم تحصیل در کانادا، فرصت مجازی است که دولت این کشور به دانشجویان بین المللی برای سکونت در کانادا فراهم کرده‌است. دانشجویان بعد از پایان تحصیل خود می‌توانند با دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلی حداکثر تا 3 سال بعد از تحصیل، در کانادا اقامت داشته و مشغول به‌کار شوند. این مسئله، شانس اقامت دائم را دوچندان می‌کند.

دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی بعد از اتمام تحصیل

دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی از روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. هرکدام از روش‌های اخذ اقامت شرایط بخصوصی داشته و متقاضی برای پذیرش در آن‌ها باید ویژگی‌های مختلفی داشته باشد. دانشجویان بین المللی که قصد اقامت در کانادا را دارند باید بلافاصله بعد از تحصیل، از طریق یکی از روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند، در غیراینصورت فرد باید از کشور کانادا خارج شود.

مجوز کار

اجازه-کار-کانادا

یکی از فرصت‌های خوب برای اقامت در کانادا بعد از تحصیل، مجوز کار این کشور است. از طریق این مجوز شانس دریافت اقامت دائم نیز افزایش پیدا می‌کند. مدت زمان اقامت از طریق مجوز کار، به مدت زمان تحصیل دانشجو در دانشگاه‌های کانادا بستگی دارد. بعنوان مثال، دانشجویی که دو سال در این کشور تحصیل کرده باشد، اجازه 2 سال کار نیز خواهد داشت. البته حداکثر زمان اقامت کاری از این طریق 3 سال است و به افراد زیر 18 سال، افرادی که ترک تحصیل کرده یا کمتر از 8 ماه در کانادا تحصیل کرده‌اند تعلق نمی‌گیرد.

سرمایه گذاری

روش دیگر دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی، سرمایه‌گذاری است. شاید بتوان سرمایه‌گذاری را مطمئن‌ترین روش اقامت در کانادا معرفی کرد چون تا زمانیکه سرمایه شما در جریان باشد، اجازه اقامت در کشور کانادا را نیز خواهید داشت. البته سرمایه‌گذاری شرایط خاصی دارد، سن فرد باید برای سرمایه‌گذاری مناسب باشد، مدرک زبان معتبر و انتخاب شهر مناسب در اقامت از طریق سرمایه‌گذاری موثر هستند.

ازدواج

یکی از ساده‌ترین روش‌ها، برای دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی، که دریافت اقامت دائم از طریق آن نیز، زودتر از سایر روش‌ها اتفاق می‌افتد ازدواج است. برای اقامت از این طریق دانشجو باید در حین تحصیل با یک شهروند کانادایی ازدواج کند. در این روش بعد از گذشت 4 سال، که دو سال آن تحصیل و  دو سال آن زندگی با همسر کانادایی است، فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

برنامه مهاجرت استانی

روش دیگری که از طریق آن می‌توان اقامت کانادا را بعد از تحصیل دریافت کرد، برنامه مهاجرت استانی است. هر استان و ایالت در کانادا شرایط خاصی برای پذیرش نیروی کار و دادن اقامت به آن‌ها دارد، زمانیکه دانشجو در یک استان تحصیل کرده باشد، شانس او برای پیدا کردن کار در همان استان افزایش پیدا می‌کند. البته کار در استان محل تحصیل تنها تا زمان دریافت اقامت لازم است و بعد از اقامت می‌توانید در هر نقطه از کانادا زندگی کنید.

مدارک لازم برای اقامت

پاس-کانادا

به‌منظور دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی، دانشجو باید مدارک خود را به کارفرمای کانادایی و اداره مهاجرت این کشور ارائه کند. اخذ اقامت و مجوز حضور در کانادا بعد از بررسی مدارک امکان‌پذیر است.

مدارک شخصی

مهم‌ترین مدرک، برای دریافت اقامت کانادا پاسپورت، عکس و شناسنامه است. البته این مدارک یکبار در زمان دریافت ویزای تحصیلی بررسی شده‌اند بنابراین احتمال رد آن‌ها بسیار کم است. البته دانشجویانی که بعد از تحصیل قصد زندگی در کانادا و دریافت اقامت دائم را دارند، یکبار دیگر باید معاینات پزشکی مخصوص برای گواهی سلامت را انجام دهند.

مدارک تحصیلی

مهم‌ترین مدرکی که برای اقامت کانادا بعد از تحصیل نیاز است، مدارک تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با شغل مورد نظر، شانس دریافت اقامت را بیشتر می‌کند.

نحوه تبدیل ویزای تحصیلی به کاری جهت دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی

روش‌های دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی قبلا گفته شد. با بیشتر این روش‌ها متقاضی می‌تواند بعد از مدت زمان مشخص برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کند. با اینحال، پذیرش در هرکدام از روش‌های گفته شده، در صورتی امکان دارد که فرد شرایط لازم برای پذیرش را داشته باشد.

شرایط لازم

طول دوره تحصیلی بطور پیوسته باید بیشتر از 8 ماه باشد، همچنین متقاضی دریافت اقامت بیش از 18 سال سن داشته باشد. تحصیلات باید به‌صورت تمام‌وقت انجام شده باشد. دانشجو بعد از پایان تحصیل نهایتا تا 90 روز شانس پیدا کردن شغل مناسب و اخذ مجوز کار را دارد. همچنین مدارک تحصیلی معتبرتر شانس بیشتری برای پذیرش دارند. البته در بعضی استان‌ها تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی نیز مورد نیاز است.

مواردی که ممکن است درخواست را ریجکت کنند

ریجکت-پاس

در صورتیکه دانشجو از طریق دوره بورسیه چین، شیلی و کشورهای مشترک المنافع با کانادا به تحصیل در این کشور پرداخته باشد، شانس کار بعد از تحصیل را ندارد. همچنین اگر طول دوره تحصیلی بیشتر از 8 ماه اما ناپیوسته باشد نیز معمولا مجوز کار و اقامت بعد از تحصیل به دانشجو داده نمی‌شود.

تحصیل در کانادا، راهکاری ساده و مناسب برای دریافت اقامت

دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی، نسبت به افرادی که به طور مستقیم جویای کار در کانادا هستند راحت‌تر است و متقاضی تنها باید شرایط لازم برای دریافت اقامت را تا پایان تحصیل فراهم کند. نسبت به دیگر روش‌های اقامت، این روش هزینه و زمان کمتر برای پذیرش و شرایط مطمئن‌تری برای اقامت دارد.

جمع بندی

دریافت اقامت کانادا آرزوی بسیاری از افراد تحصیل کرده در این کشور است.شما برای دریافت اقامت این کشور نیاز به شناخت صحیح از کانادا و همچنین قرارگرفتن در مسیر درست با توجه به شرایط خود هستید.ما در آرمان توکای دانش راهنمای شما برای تحصیل و انتخاب رشته و دانشگاه مناسب خواهیم بود و در تمامی مراحل تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا با شما هستیم.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه