8 دانشگاه کانادا با درصد پذیرش بالا

مارس 20, 2022

8 دانشگاه کانادا با درصد پذیرش بالا

پذیرش در کدام دانشگاه‌های کانادا آسان‌تر است؟

در حال حاضر میزان تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به شکل روز‌افزون در بین کشورهای در حال توسعه مانند ایران در حال افزایش است. کانادا همواره در مورد پذیرش بیشتر مهاجران و پناه‌جویان به خوبی عمل کرده است. اما نباید از این حقیقت چشم‌پوشی کرد که با افزایش درخواست مهاجرت و تحصیل در کانادا، این فضا کمی رقابتی‌تر شده است. در این مطلب با 8 مورد از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش و ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور آشنا می‌شویم.

ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در سال 2022

طبق اخبار رسمی که از سایت اداره مهاجرت کانادا منتشر شد، این کشور قصد دارد تا از 431645 نفر در سال 2022، 447055 نفر در سال 2023 و 451000 نفر در سال 2024 در کشور خود استقبال کند. کانادا طبق آمار قبلی قصد داشت که حدود 411 هزار نفر را به عنوان مهاجر در سال 2022 بپذیرد، ولی طبق اعلام جدید این آمار، حدود 20 هزار نفر دیگر نیز می‌توانند وارد این کشور شوند. این افزایش آمار می‌تواند باعث شود تا متقاضیان راحت‌تر بتوانند پذیرش دانشگاه‌های این کشور را اخذ کنند.

آشنایی با 8 دانشگاه کانادا با شرایط پذیرش راحت

راه‌های مختلفی برای اخذ پذیرش از کانادا وجود دارد که یکی از آن‌ها مهاجرت تحصیلی است. همچنین توجه داشته باشید که پذیرش آسان و نرخ پذیرش بالای یک دانشگاه، لزوما نشان‌دهنده کیفیت پایین دانشگاه مورد نظر نیست؛ بلکه تفاوت در میزان قبولی به سیاست‌های انحصاری هر دانشگاه، شرایط پذیرش و تعداد پذیرش دانشجویان بستگی دارد. با ما همراه باشید تا هشت مورد از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش را با هم بررسی کنیم.

دانشگاه لس بریج با نرخ پذیرش 93%

دانشگاه-لس-بریج

دانشگاه لس بریج یک دانشگاه عمومی واقع در شهر لس بریج در استان آلبرتا است و یک پردیس دیگر نیز در کلگری دارد که در سال 1967 تاسیس شده است. این دانشگاه با داشتن 7 دانشکده و با ارائه 94 رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و بیش از 35 رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی، از جمله راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی است. این دانشگاه رتبه 33 در میان دانشگاه‌های کانادا و رتبه جهانی 1278 را از آن خود کرده است.

دانشگاه ویلفرد لوریر با نرخ پذیرش 89%

ویلفرد لوریر یک دانشگاه عمومی و دولتی است که در شهر واترلوی انتاریو واقع شده است. این دانشگاه در سال 1960 میلادی تاسیس شد. دانشگاه ویلفرد لوریر با داشتن دو پردیس دیگر در شهرهای برنتفورد و میلتون در آنتاریو و دو دفتر در شهر تورنتو و در کشور چین از جمله راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه حدود 18500 دانشجو دارد و بیش از 100 رشته تحصیلی را برای مقاطع کارشناسی تا دکترا ارائه می‌دهد.

دانشگاه لیکهد (Lakehead) با نرخ پذیرش 82%

دانشگاه لیکهد کانادا یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر اوریلیا در استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در سال 1965 تاسیس شد (موسسه فنی آن در سال 1964 تاسیس شد). دانشگاه لیکهد دو پردیس دیگر در انتاریو و تاندربی نیز دارد. این دانشگاه با داشتن 8300 دانشجو و 9 دانشکده یکی از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش به شمار می‌آید. رشته حقوق این دانشگاه دارای شهرت جهانی است. رتبه این دانشگاه در کانادا 28 و در جهان بین 900 و 1000 است.

دانشگاه رایرسون (Ryerson University) با نرخ پذیرش 80%

دانشگاه-رایرسون

دانشگاه رایرسون یک دانشگاه عمومی و تحقیقاتی است که در شهر تورنتو استان انتاریوی کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1948 احداث شد و میزبان دانشکده مدیریت تد راجرز به شمار می‌آید. دانشگاه رایرسون شامل بزرگترین کالج بیزنس در سطح مقطع کارشناسی در کانادا است و بیش از 36 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه را با نام‌های اختصاری RU و RyeU می‌شناسند.

این دانشگاه با داشتن دانشکده‌های مهندسی، حقوق، هنر، طراحی و ارتباطات، معماری، خدمات اجتماعی و مدیریت تد راجرز یکی از معتبرترین و راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش به شمار می‌آید. رتبه این دانشگاه در کانادا 26 بوده و در جهان بین 800 تا 900 است.

دانشگاه نیوبرانزویک با نرخ پذیرش 74%

دانشگاه نیوبرانزویک که با نام اختصاری UNB نیز شناخته می‌شود، در سال 1785 میلادی تاسیس شد که از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید. این دانشگاه به نرخ پذیرش بالای خود معروف است. این دانشگاه با داشتن دو پردیس در شهرهای فردریکتون و سنت جان در زمینه کارآفرینی در کانادا پیشتاز است. نیوبرانزویک دارای بیش از 11400 دانشجو است که در بیش از 105 رشته از مقطع کاردانی تا دکترا در حال تحصیل هستند. رتبه این دانشگاه در کانادا 27 و در جهان 929 است.

دانشگاه گوئلف با نرخ پذیرش 70%

دانشگاه گوئلف (Guelf University) یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی واقع در شهر تورنتو در استان انتاریو است که در سال 1964 میلادی و با ادغام چند کالج مختلف تاسیس شده است. این دانشگاه دارای هفت دانشکده از جمله دانشکده تجارت و اقتصاد گوردن لنگ، دانشکده هنر، مهندسی، علوم بیولوژیک و علوم فیزیک، علوم انسانی و اجتماعی، دامپزشکی و دانشکده کشاورزی است. موسسه آموزش عالی گوئلف بیش از 28600 دانشجو دارد و رتبه آن در کانادا 19 و در جهان 425 است.

دانشگاه کنکوردیا با نرخ پذیرش 66%

دانشگاه کنکوردیا یک دانشگاه دولتی واقع در شهر مونترال استان کبک کانادا است که در سال 1974 با ادغام یک کالج و یک دانشگاه تاسیس شد. این دانشگاه یکی از 3 دانشگاه استان کبک به شمار می‌آید که زبان آموزش آن انگلیسی است. بیش از 51000 دانشجو در سال تحصیلی 2021-2020 در این دانشگاه ثبت نام کردند که در بین دانشگاه‌های کانادا یک رکورد به شمار می‌رود. این دانشگاه با داشتن رتبه 21 در میان دانشگاه‌های کانادا و رتبه جهانی بین 500 تا 600 از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش است.

دانشگاه ویکتوریا با نرخ پذیرش 63%

دانشگاه-ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا (UVic) یک دانشگاه دولتی در شهر ویکتوریا واقع در استان بریتیش کلمبیا است. پردیس‌های این دانشگاه در مناطق اوک بیک و سانیچ به مساحت 163 هکتار واقع شده‌اند. این دانشگاه در سال 1963 تاسیس شد که در ابتدا یک کالج با نام ویکتوریا بود. دانشگاه ویکتوریا در حال حاضر دارای بیش از 21500 دانشجو و 9 دانشکده است. رتبه این دانشگاه در کانادا 14 و در جهان از 301 تا 400 است و یکی از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش به شمار می‌آید.

تجربه پذیرش راحت از دانشگاه‌های برتر کانادا

همان‌طور که می‌دانید دانشگاه‌های معتبر بسیاری در کشور کانادا وجود دارند که شرایط اخذ پذیرش آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در این میان، برخی از دانشگاه‌ها هستند که با ارائه خدمات آموزشی مناسب، راه آسان‌تری را پیش روی متقاضیان پذیرش تحصیلی از کشور کانادا قرار داده‌اند. در این مطلب با 8 مورد از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش آشنا شدیم. شما می‌توانید برای ادامه تحصیل خود در کانادا از منتورهای آرمان توکای دانش کمک گرفته تا با توجه به شرایط شما،برای ادامه تحصیل در کشور کانادا راهنمایی های مناسب را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه