زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

مارس 9, 2022

زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل به‌خصوص در مقاطع تکمیلی است که بیشترین میزان دانشجویان بین المللی را به ‌خود اختصاص داده‌است. زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا از جنبه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی شرایط بهتری نسبت‌ به کشورهای اروپایی دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را به‌عنوان مقصدی ایده‌آل برای ادامه تحصیل می‌دانند و اغلب آن‌ها بعد از اتمام تحصیلات نیز به زندگی در کانادا می‌پردازند.

مزایای زندگی دانشجویی در کشور کانادا

تحصیل در کانادا و زندگی دانشجویی در این کشور مزایای زیادی دارد. تنوع فرهنگی بالای کانادا به‌دلیل نرخ بالای مهاجرت تحصیلی از سراسر جهان در کنار هزینه‌های مناسب برای تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و امنیت بالا برای زندگی به‌تنهایی در این کشور، از مزایای مهم زندگی دانشجویی در کانادا است. بعضی دیگر از مزایای زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا در ادامه مطلب آمده‌اند.

دریافت معتبرترین مدارک تحصیلی

دانشگاه‌های کانادا جز معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند، کیفیت بالای تحصیلات در تمام مقاطع تحصیلی کانادا باعث شده که مدرک دریافتی از دانشگاه‌های این کشور، تقریبا در تمام کشورها معتبر بوده و دانشجویانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند، به‌سادگی در کشورهای دیگر به کار یا ادامه تحصیل می‌پردازند.

بیشتر بخوانید

چرا تحصیل در کانادا

ساده شدن روند مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها

مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا

مزیت دیگر زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا ساده‌تر شدن روند مهاجرت دائم به کشورهای دیگر یا خود کانادا است. افرادیکه قصد مهاجرت دائم بعد از دریافت مدرک تحصیلی را دارند، به‌دلیل تسلط به زبان انگلیسی، تجربه زندگی در کشوری خارجی و داشتن مدرکی معتبر شانس بیشتری برای دریافت اقامت دارند. به‌خصوص دانشجویانی که خود کانادا را برای زندگی بعد از تحصیل انتخاب می‌کنند، شانس بیشتری برای استخدام و پیدا کردن شغل مناسب دارند.

چالش‌های زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

البته زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا بدون چالش هم نیست. اقامت در کشوری دیگر و قرارگیری در میان فرهنگ‌های مختلف، برای بعضی افراد باعث مشکل در ایجاد ارتباط می‌شود اما این تنها چالش زندگی در کانادا نیست. دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل و اقامت دانشجویی انتخاب می‌کنند، پیش از مهاجرت باید با نکات مختلفی آشنایی پیدا کنند.

مسائل مالی

یکی از مهم‌ترین مسائل که دانشجویان بین المللی پیش از مهاجرت تحصیلی با آن درگیر می‌شوند و باید برای آن آماده شوند، مسائل و مشکلات مالی است. بیشتر دانشجویان بین المللی معمولا در برنامه‌ریزی برای تامین هزینه‌ها در ماه‌های اول دچار مشکل می‌شوند. بهتر است پیش از سفر به‌ کانادا برای ادامه تحصیل، بودجه‌ای را به‌اندازه چند ماه اول زندگی در این کشور در نظر گرفت.

آشنایی با قوانین

تفاوت-در-قوانین-کانادا

چالش بعدی که بیشتر دانشجویان بین المللی برای مدتی کوتاه بعد از تحصیل درگیر آن می‌شوند، شرایط فرهنگی و قوانین زندگی در کانادا است. البته متقاضیان تحصیل در کشور کانادا، برای قبولی در مصاحبه جهت دریافت ویزای تحصیلی باید با بخشی از قوانین این کشور آشنا باشند؛ اما آشنایی بیشتر با شرایط زندگی در کشور کانادا و تفاوت‌های فرهنگی تا قبل از ورود به کانادا و زندگی در آن امکان‌پذیر نمی‌باشد.

تسلط به زبان

زبان اصلی کشور کانادا به‌خصوص در دانشگاه‌ها انگلیسی و فرانسوی است. تسلط به یکی از این دوزبان، به‌خصوص زبان انگلیسی که علاوه‌بر دانشگاه‌ها در محیط‌های عمومی نیز کاربردی است برای دانشجویان بین المللی الزامی می‌باشد. برای برقراری ارتباط با مردم کانادا، تسلط به زبان باید بیشتر از حد متوسط باشد.

هزینه‌های زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

هزینه-زندگی-دانشجویی-کانادا

همان‌طور که گفته‌شد، یکی از چالش‌های مهم برای زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا تامین هزینه‌های زندگی است. یکی از شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا، اثبات توانایی مالی برای حداقل یکسال زندگی در این کشور است. باتوجه به اینکه هزینه‌های زندگی در هرکدام از شهرهای کانادا متفاوت است؛ برای برنامه‌ریزی بهتر جهت تامین بودجه اولیه دریافت ویزا و زندگی به‌مدت یکسال در این کشور، دانشجویان باید از هزینه‌های مهم و اساسی برای زندگی در کشور کانادا اطلاع داشته‌باشند.

هزینه تحصیل

اصلی‌ترین هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا، صرف تحصیلات و شهریه دانشگاه‌ می‌شود. هزینه دانشگاه در مقاطع مختلف و در هر شهر متفاوت است. به‌طورکلی تحصیل در تمامی مقاطع تورنتو نسبت به سایر شهرها ارزان‌تر است و مونترال گران‌ترین دانشگاه‌ها را دارد. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی به‌دلیل طولانی‌ترین بودن این مقطع، هزینه بیشتری نسبت به مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا دارد.

 

هزینه مسکن

بعد از شهریه دانشگاه، بخش دیگر هزینه‌های اساسی دانشجویان بین المللی مربوط به سکونت آن‌ها در کانادا می‌شود. درصورتیکه دانشجو در خوابگاه یا مراکز اقامتی زیرنظر دانشگاه اقامت داشته‌باشد، هزینه سکونت کمتر خواهدشد، اما دانشجویانی که به‌هردلیل امکان استفاده از امکانات دانشگاه را ندارند باید مسکنی جداگانه برای خود تهیه کنند. نسبت به تمام شهرهای کانادا، قیمت مسکن در شهر کلگری مناسب‌تر می‌باشد.

هزینه حمل و نقل

متقاضیان زندگی دانشجویی در کانادا باید بخشی از هزینه‌ها را برای حمل و نقل در سطح شهر در نظر بگیرند. هزینه حمل و نقل تقریبا درتمام شهرهای کانادا یکسان است و مجموع یک ماه آن کمتر از 150 دلار می‌شود.

هزینه خوراک

هزینه خورد و خوراک از دیگر هزینه‌های مهم برای زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا است که مانند هزینه حمل و نقل، در تمام شهرها مقدار ثابتی دارد. البته هزینه‌های دیگری مانند هزینه تفریحات، هزینه پوشاک، هزینه درمان، هزینه قبوض درصورت اجاره مسکن و … نیز وجود دارند. باتوجه به ‌اینکه از ابتدا نیازی به پرداخت آن‌ها نیست، شامل هزینه‌های اساسی نیستند اما بهتر است بخشی از بودجه اولیه را برای این هزینه‌ها نیز اختصاص داد.

بیشتر بخوانید

هزینه تحصیل در کانادا

جمع بندی

تحصیل در کانادا فرصت‌های زیادی برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کرده‌اند، به‌راحتی می‌توانند به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و برای کار یا زندگی در آن‌ها اقدام کنند. حتی درصورت تمایل برای برگشت به کشور هم، شانس استخدامی و دریافت حقوق بالا برای افرادی که در کشوری مانند کانادا تحصیل کرده‌اند، بیشتر از سایرین می‌باشد. شرکت آرمان توکای دانش با داشتن تجربه موفق در زمینه اعزام دانشجو به کانادا در تمامی مراحل مهاجرت تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهد بود تا شما تجربه ای آسان و مطمئن را داشته باشید.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه