چگونه شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهیم

فوریه 22, 2022

چگونه شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهیم

کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت سطح بالا و ظرفیت مناسب دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی، مورد توجه مهاجران تحصیلی زیادی از سراسر دنیاست. برخی دانشگاه‌های این کشور نیز ظرفیت پذیرش متقاضیان بین‌المللی خود را در سال 2022 دو برابر کرده‌اند. پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا سخت نیست اما چالش‌هایی دارد. البته توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی با مجوز تحصیلی یا همان استادی پرمیت متفاوت است. ویزای تحصیلی، مجوز ورود شما به کشور را صادر می‌کند و مجوز تحصیلی به شما اجازه تحصیل و ماندن در کشور را می‌دهد. برای تحصیل در هر کشور خارجی علاوه بر ویزا نیاز به مجوز تحصیلی هم دارید. در این مطلب میزان شانس ویزای تحصیلی کانادا و عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کاهش شانس ویزای تحصیلی کانادا

ویزا-کانادا

گرفتن پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزا سخت‌ترین قسمت مهاجرت تحصیلی به کاناداست. از آنجا که تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور کم نیست این کشور برای صدور ویزا قوانین مخصوصی وضع کرده است که در ادامه به عوامل تاثیرگذار در عدم پذیرش درخواست ویزا برای این کشور اشاره می‌کنیم. بر اساس آمارهای موجود 30% از درخواست دانشجویان بین‌المللی برای ویزای تحصیلی کانادا از سوی سفارت پذیرش نشده و ریجکت می‌شوند. این امر به دلیل وجود برخی کلاهبرداری‌هاست که در مورد پرونده‌های خاصی سخت‌گیری بیشتری به عمل می‌آید و در مواردی دولت یا افسر تصمیمات لحظه‌ای مبنی بر ریجکت متقاضی می‌گیرند. پس بهتر است با دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا آشنایی کامل داشته باشید و آن‌ها را کاملا از پرونده خود دور کنید.

 • جعلی بودن نامه پذیرش دانشگاه یا شک کردن افسر سفارت به آن
 • پرینت بانکی غیرمعتبر از حساب دانشجو در کانادا یا عدم وجود مدارک تمکن مالی کافی جهت تحصیل و زندگی در کانادا
 • عدم اطمینان افسر سفارت از قصد شما به خروج از کانادا پس از اتمام تحصیل، وجود انگیزه یا دلایلی به جز تحصیل در سوابق و مدارک شما (مثل داشتن روابط خانوادگی یا هرچیزی که نشان دهد هدف اصلی شما اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی باشد.)
 • ارائه پاسپورت نامعتبر، عکس قدیمی یا کامل پرنکردن فرم درخواست قطعا دارای تاثیر منفی است.
 • عدم وجود مدرک زبان و سوابق تحصیلی خوب یا هرچیزی که توانایی دانشجو را در مورد تحصیل در کانادا زیر سوال ببرد، دارای تاثیر منفی در شانس ویزای تحصیلی کانادا است.
 • نبود انگیزه‌نامه واضح و مشخص، ابهام افسر سفارت در مورد هدف شما از تحصیل
 • داشتن سابقه کیفری
 • عضویت در سازمان‌های خاص
 • وجود گپ تحصیلی
 • مشکلات پزشکی جسمی و روحی
 • وجود محدودیت پذیرش به علت تعداد زیاد متقاضی

بیشتر بخوانید

مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

عوامل افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

تایید-ویزا

همان‌طور که گفته شد در رابطه با پذیرفتن درخواست ویزا از سوی کشور کانادا سخت‌گیری‌ها و ضوابطی وجود دارد. برخی عوامل در جلب نظر سفارت تاثیر مهمی دارد که در این قسمت قصد داریم همه این موارد را برای شما لیست کنیم تا بتوانید با رعایت کردن آن‌ها شانس ویزای تحصیلی کانادا را برای خود به بالاترین حد ممکن برسانید. مواردی که در افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا نقش دارند ازین قرار هستند:

 • ارسال درخواست در زمان مناسب، یعنی سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی مورد نظر
 • وجود اسپانسر مالی قوی یا مدارک معتبر و مشخص از تمکن مالی
 • سن کمتر از 25 سال برای مقطع کارشناسی و سن کمتر از 35 سال برای کارشناسی ارشد
 • بر اساس آمار شانس دانشجویان دختر در دریافت ویزای تحصیلی بیشتر است که علت آن می‌تواند وضعیت بهتر سابقه تحصیلی دختران نسبت به پسران باشد.
 • حضور فعلی در مناطق پایدار جهان از نظر دولتی و امنیتی. (ایران جزء این کشورهای ناپایدار نیست.)
 • اقدام به تحصیل در مقطعی برای ادامه تحصیل، نه تکرار مقطع و رشته. (مثلا اگر مدرک کارشناسی دارید بهتر است برای مدرک ارشد اقدام کنید.)
 • ارائه مدرک تحصیلی زبان انگلیسی
 • داشتن طرح و برنامه واضحی از هدف تحصیل در کانادا
 • پرداخت هزینه سال اول تحصیل به طور کامل
 • استفاده نکردن از مدارک جعلی به هیچ عنوان (چون با این کار تا 5 سال اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت.)

بیشتر بخوانید

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

اگر درخواست شما رد شد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای تحصیلی شما ریجکت شود سفارت از طریق ایمیل این مساله را به اطلاع شما می‌رساند و دلایل آن را نیز کامل توضیح می‌دهد. با رعایت کردن موارد بالا احتمال ریجکت شدن بسیار کم است اما اگر احیانا این اتفاق برای شما افتاد اصلا نگران نباشید و هرچه زودتر با توجه به موارد ذکر شده در ایمیل مشکلات و نواقص پرونده و مدارک خود را برطرف کرده و پس از تغییرات مثبت و صحیح، مجدد اقدام به ارسال مدارک و درخواست مجدد کنید. افسر سفارت موظف به بررسی دقیق و سخت‌گیرانه مدارک شماست و این کار را بر اساس دستورالعمل‌های مخصوص مهاجرت انجام می‌دهد. ضمنا بهتر است به ریجکت شدن پرونده اعتراض نکنید زیرا بنابر قوانین جدید به اعتراض متقاضیان ایرانی پاسخی داده نمی‌شود. پس فقط با اصلاح مدارک، درخواست خود را مجددا ارسال کنید.

مهمترین اولویت‌ها در افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی اگر مهم‌ترین اولویت در شانس ویزای تحصیلی کانادا یعنی داشتن پذیرش معتبر از یک دانشگاه خوب را مدنظر داشته باشید و تا جایی که می‌توانید از عوامل کاهش شانس ویزای تحصیلی کانادا و دلایل ریجکت شدن آن در تهیه مدارک خود دوری کنید، با ارائه مدارک کامل ویزای شما به راحتی صادر می‌شود.

شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر، از 6 ماه قبل اقدام به ارسال درخواست خود کنید. در این صورت موسسه آموزشی شما هم زمان بیشتری برای بررسی مدارک و مقایسه وضعیت شما با دانشجویان دیگر خواهد داشت و به این ترتیب شانس ویزای تحصیلی کانادا برای شما بیشتر خواهد شد. حتی اگر گپ تحصیلی (یعنی 6 ماه وقفه تحصیلی) داشته‌اید، می‌توانید با نوشتن رزومه‌ای قابل قبول و توضیح دلایل وقفه تحصیلی شانس پذیرش تحصیلی در کانادا را افزایش دهید. به شرط آن‌که وقفه تحصیلی شما برای دوره کارشناسی کمتر از 5 سال و برای دوره ارشد کمتر از 7 سال باشد.

جمع بندی

تصمیم گیری برای مهاجرت تحصیلی امری سرنوشت ساز و مهم در زندگی دانشجویان بین المللی محسوب می شود و آگاهی از این مسیر کاری دشوار و زمان بر است.ما در آرمان توکای دانش در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی تا اخذ ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهیم بود و در این راه در برنامه ریزی تحصیلی و شغلی و حتی درآمدی شما را راهنمایی می کنیم تا با توجه به شرایط مالی و تحصیلی شما بهترین گزینه های تحصیلی را پیش روی شما قرار دهیم.برای دریافت مشاوره رایگان با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه