مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

فوریه 9, 2022

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

برای شروع به تحصیل در کشور کانادا ابتدا باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرد و اولین قدم برای دریافت ویزا، ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به سفارت و دانشگاه مورد نظر است. سفارت بعد از بررسی مدارک، درصورت عدم نقص در مدارک، ویزای تحصیلی را برای فرد صادر می‌کند. برای آماده‌سازی مدارک و کاهش خطر ریجکت شدن درخواست ویزا باید به این نکته توجه کرد که قوانین مربوط به مدارک لازم هرسال تغییراتی جزئی یا کلی دارند.

شرایط پذیرش برای تحصیل در کانادا از دبستان تا دانشگاه

نظام آموزشی کشور کانادا، دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی را از دوره دبستان تا دانشگاه پذیرش می‌کند. پذیرش دانش‌آموزان بین‌المللی معمولا با شرط حضور والدین در کانادا انجام می‌شود، بعبارتی کودکانی که والدین آن‌ها از طریق یکی از روش‌های اقامتی در کانادا سکونت دارند، می‌توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند. اما تحصیل برای دانشجویان ساده‌تر است و درصورتیکه بعد از ارسال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، سفارت آن‌ها را تایید کند، ویزای تحصیلی برای متقاضی صادر می‌شود.

شرایط پذیرش در دوره‌های تحصیلی

شرایط کلی پذیرش در دوره‌های تحصیلی کانادا در بیشتر مقاطع یکسان است. بعنوان مثال چه برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و چه برای تحصیل در مدارس متقاضی باید هزینه یکسال زندگی در کانادا را داشته باشد که بخش زیادی از آن صرف شهریه و باقی صرف سکونت در کانادا می‌شود. مدرک زبان یکی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش در مدارس یا دانشگاه‌های این کشوراست. البته در برخی از مدارس برای دانش‌آموزانی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دوره‌های آموزشی در کنار تحصیل در مدرسه برگزار می‌شود. برای ورود به هر دوره، باید حداقل نمره را در دوره قبل کسب کرد.

بیشتر بخوانید

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان

تحصیل-در-کانادا

درصورتیکه قصد ثبت‌نام فرزندان خود در یکی از مدارس کانادا را دارید باید با مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع پیش از دانشگاه آشنا باشید. بخشی از مدارک لازم برای ویزای دانش‌آموزی جهت دریافت پذیرش از مدارس کانادا و بخشی برای دریافت ویزا به سفارت ارسال می‌شوند.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی

برای دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس خوب کشور کانادا باید مدارک تحصیلی دانش‌آموز در کشور خود به مدرسه مورد نظر ارسال شود. کارنامه دو سال آخر تحصیل با معدل قابل قبول، گواهی اشتغال به تحصیل، نامه تاییدیه مدرسه که تحصیل دانش‌آموز در آن مقطع را تایید کند، از جمله مدارکی هستند که باید برای مدرسه مورد نظر ارسال کرد. همچنین کارت واکسیناسیون در سن مقرر و مدارک هویتی دانش‌آموز، به همراه مدارک قیم یا والدین مورد نیاز است.

مدارک لازم برای ویزای دانش‌آموزی

بعد از دریافت پذیرش از مدرسه، باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را به سفارت ارائه کرد تا پروسه بررسی و اخذ ویزا آغاز شود. این مدارک شامل مدارک هویتی دانش‌آموز و والدین، مدارک مالی والدین که توانایی مالی آن‌ها برای پرداخت شهریه را اثبات کند و مدارک شغلی آن‌ها می‌باشد، همچنین نوع اقامت والدین نیز باید برای سفارت مشخص شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان

نامه-پذیرش-دانشگاه

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان تا حدودی مانند دانش‌آموزان است، با این تفاوت که برای پذیرش تحصیلی دانشجویان خود فرد باید توانایی مالی پرداخت شهریه دانشگاه را داشته باشد، در غیر اینصورت نیاز به مدارک قیم مالی خواهد بود. دانشجویان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنند. بعضی دانشگاه‌ها علاوه بر بررسی مدارک، آزمونی را نیز برای پذیرش دانشجو برگزار می‌کنند. مدرک قبولی در این آزمون برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است.

مدارک شخصی

مطابق آخرین قوانین دولت کانادا در مورد مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند باید مدارک شخصی شامل شناسنامه و کارت ملی خود را بصورت ترجمه در پرونده داشته باشند. البته این درصورتی است که فرد مجرد باشد. دانشجویان متاهل باید اطلاعات کامل همسر و فرزندان خود بعلاوه ترجمه عقدنامه را نیز در مدارک خود ضمیمه کنند تا در صورت نیاز به همراهی خانواده، پروسه دریافت ویزای همراهی سریع‌تر طی شود. مردان علاوه بر مدارک هویتی باید مدرک پایان خدمت را نیز برای دریافت ویزا ارائه کنند.

مدارک مالی

از دیگر مدارک مهم برای اخذ ویزای تحصیلی، مدرک مالی است. یک سند رسمی ملک مسکونی یا تجاری یا سند خودرو برای ضمانت پرداخت شهریه باید به سفارت ارائه شود. همچنین نامه تمکن مالی باید از بانک دریافت شود. مطابق آخرین قوانین، نامه تمکن باید گردش حساب 4 ماه آخر قبل از دریافت نامه را به همراه موجودی کامل حساب مشخص کند. در صورتیکه دانشجو خود توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل را نداشته و شاغل نباشد، مدارک قیم نیز باید به سفارت ارائه شوند.

مدارک شغلی

دانشجویانی که در کشور خود مشغول به کار می‌باشند باید گواهی اشتغال به کار را برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه کنند.در این گواهی تمام جزئیات کاری دانشجو از جمله سابقه کار، وظایف، مدت اشتغال، نوع اشتغال و… باید مشخص باشند. درصورتیکه دانشجو مرخصی با حقوق داشته یا بصورت دورکاری به شغل خود ادامه می‌دهد و حقوق دریافت می‌کند، فیش حقوقی نیز باید به سفارت ارسال شود.

سایر مدارک

نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، مشخصات فردی دانشجو و اعضای درجه یک خانواده، آدرس سکونت در کشور، ارائه مدارک سابقه سفرهای خارجی در صورت وجود، مدرک سو پیشینه، تعهد محضری برای پرداخت هزینه‌های زندگی و اجازه رسمی همسر برای زنان متاهل، از مهم‌ترین مدارکی هستند که مطابق آخرین قوانین کشور کانادا باید برای تحصیل در این کشور ارائه شوند.

تحصیل در کانادا، فرصتی خوب برای اقامت در این کشور

با تحصیل در کشور کانادا، چه در دوره‌های دانش‌آموزی و چه در دوره دانشجویی شانس اخذ اقامت دائم بیشتر می‌شود. کارفرمایان کانادایی معمولا افرادی که در کانادا تحصیل کرده‌اند را راحت‌تر از سایرین استخدام می‌کنند. برای تسریع فرآیند تحصیل در کانادا، بهتر است که مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را بطور کامل و دقیق ترجمه و آماده‌سازی کرد.

بیشتر بخوانید

دریافت اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی

جمع بندی

پیشرفت و ارتقا سطح علمی هدف بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا می باشد.برای رسیدن به این هدف شما نیاز به برنامه ریزی تحصیلی داشته،و همینطور نیاز به افراد آگاه در این زمینه تا راهنمایی مناسب برای شما باشند.ما در آرمان توکای دانش در تمامی مراحل تصمیم گیری در کنار شما خواهیم بود و با توجه به نیاز و قابلیت های فردی شما،برنامه مناسب را به شما ارئه کرده و تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهیم بود.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه