مزایای تحصیل در کانادا | کشور فرصت‌ها

آوریل 9, 2022

مزایای تحصیل در کانادا | کشور فرصت‌ها

کانادا یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت تحصیلی است. از میان سه کشور که به عنوان برترین کشورها برای تحصیل شناخته شده‌اند، مقام سوم به این کشور تعلق دارد. مقام اول و دوم هم به امریکا و انگلستان می‌رسد. قطعا شرایط منحصر به فردی در این کشورها وجود دارد که سالانه تعداد بی‌شماری افراد از سراسر جهان برای تحصیل به آن‌ها مهاجرت می‌کنند. در این مطلب با مزایای تحصیل در کانادا که علت استقبال دانشجویان خارجی از این کشور است آشنا می‌شوید.

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید و هنوز موفق به انتخاب مقصد مناسب نشده‌اید بهتر است شرایط کشورهای مختلف از جمله کانادا را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در این قسمت لیست کاملی از مزایای تحصیل در کانادا برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

اعتبار بالای مدارک تحصیلی دانشگاه‌های کانادا

از آنجا که کانادا با کیفیت سطح بالای آموزش در جهان مشهور است، تمام مدارکی که در آن صادر می‌شوند با مدارک کشورهای پیشرویی نظیر ایالات متحده برابر است. این موضوع اهمیت تحصیل را در این کشور چند برابر می‌کند.

تحصیل مقرون به صرفه در کانادا نسبت به امریکا و انگلیس

کانادا با وجود ارائه مدرک تحصیلی معتبر برابر با امریکا و انگلستان، هزینه تحصیل کمتری نسبت به این دو کشور دارد و این نکته برای دانشجویان بین‌المللی فوق‌العاده است. علاوه بر این بورسیه‌های مختلفی هم در این کشور وجود دارد که هزینه تحصیل را کمتر هم می‌کند.

بیشتر بخوانید

هزینه تحصیل در کانادا

کیفیت و محبوبیت دانشگاه‌های کانادا

کیفیت دانشگاه‌های کانادا به حدی است که در رتبه‌بندی های جهانی همیشه حضور دارند. به عنوان مثال در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، هفت دانشگاه کانادا در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرا گرفت. طبیعتا حضور در بهترین دانشگاه‌های جهان از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا است. در ادامه 5 دانشگاه کانادا همراه با رتبه آن‌ها در این لیست را نام می‌بریم:

 • دانشگاه تورنتو (انتاریو)، رتبه 18 جهانی
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا، رتبه 34 جهانی
 • دانشگاه مک‌گیل (مونترال)، رتبه 40 جهانی
 • دانشگاه مک‌مستر (همیلتون)، رتبه 69 جهانی
 • دانشگاه آلبرتا، رتبه 131 جهانی

انواع مختلف بورسیه‌های تحصیلی در کانادا

آموزش و پرورش کشور کانادا در قالب بورسیه‌های مختلف از دانشجویان بین‌المللی حمایت مالی می‌کند. بورسیه‌های دولتی، بورسیه‌های غیردولتی و یا سازمانی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را بر اساس برتری تحصیلی، مهارت زبان و یا نیازهای مالی دریافت کنید. بدون شک امکان بورسیه تحصیلی یکی از بزرگترین مزایای تحصیلی در کانادا محسوب می‌شود. از بورسیه‌های دولتی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسکولارشیپ‌ها یا فلوشیپ‌ها
 • جوایز تحقیقات IDRC
 • کمک‌هزینه تحصیلی پسادکتری مطالعات کانادا
 • کمک‌هزینه مشارکت توسط شورای تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی در کانادا
 • بورسیه تحصیلی انتاریو
 • کمک‌هزینه‌های مالی دانشجویی (Grants and Bursaries)
 • بورسیه به عنوان دستیار تدریس یا دستیار تحقیق

بیشتر بخوانید

بورسیه های تحصیلی کانادا

امکان کار در حین تحصیل در کانادا

شما به عنوان دانشجو در کانادا می‌توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید بدون اینکه به مجوز کار جداگانه احتیاجی باشد. همچنین در تعطیلات میان‌ترم و تعطیلات تابستان می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید. اگرچه مجبور نیستید در زمینه تحصیلی خود کار کنید، امکان کسب تجربه کاری به شما اجازه می‌دهد قبل از فارغ‌التحصیلی تجربه و مهارت‌های لازم را به دست آورید.

بیشتر بخوانید

کار هنگام تحصیل در کانادا

شرایط مطلوب ویزای همراه

قوانین کانادا اجازه همراه شدن همسر و فرزندان یا پدر و مادر دانشجو و دانش‌آموز را برای افراد فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق ویزای همراه برای خانواده خود اقدام کنید یا اگر فرزند زیر 18 سال خود را برای تحصیل به کانادا می‌فرستید، خودتان همراه او به کانادا بروید. علاوه بر این نه تنها همسر شما به عنوان همراه اجازه کار تمام وقت در این کشور را دارد، بلکه فرزندان زیر 18 سال شما به عنوان همراه اجازه تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا را دارند. این هم یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا محسوب می‌شود.

چند فرهنگی بودن کشور کانادا

در کشور کانادا به این علت که از گذشته تا امروز مقصد بسیاری مهاجران و توریست‌ها بوده فرهنگ‌های مختلفی وجود دارد. همه مهاجران فرهنگ خود را نیز وارد این کشور کرده‌اند و بنابراین کانادا علاوه بر فرهنگ بومی خود فرهنگ‌های مختلفی را در خود جای داده است. نزدیکی کانادا به امریکا هم می‌تواند یکی از دلایل این چندفرهنگی باشد. تحصیل و زندگی در کانادا باعث می‌شود با افراد محلی که پیشینه‌های فرهنگی مختلف دارند ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها یاد بگیرید. شهروندان کانادا احترام زیادی برای تفاوت‌ها قائل هستند. همچنین فعالیت‌های اجتماعی مختلفی برای دانشجویان کانادا وجود دارد که می‌توانید از شرکت در آن‌ها لذت ببرید. فرهنگ کانادا ترکیب کاملی از عناصر اجتماعی، طنز، موسیقی، هنر، ادبیات، سیاست و آشپزی است.

جذابیت زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا یک تجربه جذاب و به یاد ماندنی است. معماری دیدنی کانادا، اشکال هنری پرشور، نمایش‌های عالی تئاتر، جشنواره‌های مشهور جهانی، کازینوها و کلاب‌های فراوان در این کشور به آسانی در دسترس است که همین برای زندگی دانشجویی در این کشور بسیار ارزشمند است. علاوه بر این امکانات ورزشی در سطح المپیک، سالن‌های کنسرت، گالری‌های هنری و مراکز ادبی از دانشجویان بین‌المللی هم استقبال می‌کنند. در این کشور دانشجویان تجربیات گرانبهایی از ملاقات با افراد جدید و یادگیری چیزهای جدید کسب خواهد کرد و این از بهترین مزایای تحصیل در کانادا به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید

زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

امنیت دانش‌آموزان و دانشجویان در کانادا

کانادا یک از امن‌ترین کشورهای جهان است که به محض ورود به این کشور متوجه آن خواهید شد. نرخ جرم و جنایت و همچنین میزان تبعیض نژادی در این کشور بسیار پایین است. علاوه بر این دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای افزایش امنیت افراد اقدامات بیشتری انجام می‌دهند. شما در مواجهه با هر مشکل اورژانسی در کانادا می‌توانید با شماره 911 بصورت رایگان تماس برقرار کنید.

اقامت و اجازه کار پس از پایان تحصیل در کانادا

با داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا می‌توانید برای مجوز کار پس از تحصیل اقدام کرده و فرصت‌های شغلی خود را امتحان کنید. این کار به شما اقامت سه ساله خواهد داد. این یکی دیگر از انگیزه‌های قوی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور و از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کاناداست.

فرصت‌های شغلی کانادا

از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در کانادا این است که دانشجویان پس از فارغالتحصیلی از دانشگاه‌های کانادا در کوتاه‌ترین زمان می‌توانند کار پیدا کنند. 90% دانشجویان تا 6 ماه پس از پایان تحصیلات، موفق به تضمین موقعیت شغلی خود می‌شوند. این موضوع با توجه به پیشرفت‌های اخیر فناوری و افتتاح شعبه‌های بیشتر شرکت‌ها در کانادا، فرصت‌های شغلی را بیشتر هم کرده است.

شرایط طبیعی و آب و هوایی کانادا

علاوه بر مزایای تحصیل در کانادا عواملی چون طبیعت زیبای این کشور و امکانات تفریحی مثل اسکی روی برف و هاکی روی یخ آن را از دیگر کشورها متمایز کرده است. کانادا کشور بارانی و سردی است که دمای هوا در مناطق مختلف این کشور متفاوت است. شمال کانادا در نزدیکی قطب استوا سرد و دما به زیر صفر هم می‌رسد اما در قسمت‌های جنوبی که نزدیک مرز امریکاست دما به 20 درجه بالای صفر می‌رسد. گرم‌ترین استان کانادا بریتیش کلمبیا و آفتابی‌ترین شهر آن، شهر کلگری است که در استان آلبرتا واقع شده است.

جمع بندی

اگر به فکر برنامه ریزی تحصیلی،آینده شغلی و درآمد مناسب هستید کشور کانادا با توجه به امتیازات بالایی که به عنوان یک مقصد تحصیلی دارا است می تواند گزینه مناسبی برای شما بوده،که به شما کمک می کند در سطح بین المللی فردی متخصص شده،آینده ای متفاوت و بهتر را تجربه کرده و جایگاه اجتماعی بالایی داشته باشید.ما در آرمان توکای دانش به شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا کمک کرده و در تمامی مراحل مهاجرت تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهیم بود.برای دریافت مشاوره رایگان با ما از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه