مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند | قوانین و شرایط مهاجرت از این طریق

آوریل 16, 2022

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند | قوانین و شرایط مهاجرت از این طریق

کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای اقامت است. رفاه نسبتا زیاد در کنار سبک زندگی لوکس و باکیفیت باعث شده افراد زیادی هرسال متقاضی مهاجرت به این کشور باشند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، یکی از روش‌هایی است که متقاضیان مهاجرت برای سفر به کانادا از آن استفاده می‌کنند.

البته این روش محدودیت‌هایی نیز دارد، به‌ عنوان مثال، در این روش مهاجرتی تنها یکی از والدین می‌توانند همراه با فرزند به کشور کانادا سفر کنند و این امکان درصورتی وجود دارد که فردی برای سرپرستی کودک در کانادا ساکن نباشد.

مزایای اقامت همراهی کانادا از طریق فرزندان

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، چه برای والدین و چه برای فرزندان بسیار زیاد است. کشور کانادا یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی در جهان را دارا می‌باشد و بیشتر مدارس و دانشگاه‌های بین‌المللی این کشور در رتبه‌های بالا قرار دارند. اعتبار مدارک تحصیلی دریافتی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا در بیشتر کشورهای دنیا زیاد است، بنابراین دانش‌آموز یا دانشجویی که در این کشور تحصیل کرده باشد شانس زیادی برای پذیرش در کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی دارد.

مزایای تحصیل در کانادا برای فرزندان

یکی از مزیت‌های مهم تحصیل در کشور کانادا شهریه مناسب و مقرون به‌صرفه آن است. شاید در نگاه اول شهریه مدارس و دانشگاه‌های کانادا زیاد به‌نظر برسد اما باتوجه به کیفیت نظام آموزشی و اعتباری که تحصیل در این کشور و مدرک آن دارد، هر هزینه‌ای کاملا به‌صرفه است.

درصورتی که فرزند از مقاطع پایین‌تر در مدارس کانادا تحصیل کرده باشد شانس پذیرش او در دانشگاه بالاتر می‌رود. ساعات تحصیل در کانادا متعادل است و دانش‌آموز یا دانشجو بعد از تمام شدن تایم مدرسه فرصت کافی برای تفریح و استفاده از امکانات رفاهی کانادا را دارد و این تنها بخشی از مزایای تحصیل در این کشور برای دانش‌آموزان است.

مزایای اقامت همراهی برای والدین

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، برای خانواده‌ها نیز مزیت‌های زیادی دارد. والدین می‌توانند از طریق همراهی و سرپرستی فرزند زیر 18 سال به کانادا سفر کنند و بعد از اقامت در این کشور برای دریافت ویزای دانشجویی یا کاری اقدام کنند. با اقامت در کانادا در طول تحصیل فرزند، والدین این فرصت را دارند که با شرایط زندگی در کانادا، هزینه‌ها و… آشنایی پیدا کنند تا درصورت تمایل برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت کلی به‌ این کشور اقدام کنند.

شرایط دریافت اقامت همراهی

به‌منظور مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، والدین نیاز به دریافت اقامت همراهی دارند. برای دریافت این اقامت باید بعد از ویزای تحصیلی اقدام کرد. البته اقامت همراهی برای تمام خانواده‌ها امکان‌پذیر نیست و متقاضی مهاجرت به کشور کانادا از این طریق باید شرایط مناسب برای دریافت اقامت همراهی را داشته باشد. به‌عنوان مثال، درصورتی‌که یکی از اعضای خانواده یا شخصی که بتواند سرپرستی کودک در کانادا را به‌عهده بگیرد در این کشور حضور داشته باشد، اولویت با درخواست سرپستی می‌باشد.

قوانین کلی دریافت اقامت

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، باید متاهل و دارای فرزندی با سن 4 تا 18 سال باشد و ازدواج او به‌طور رسمی ثبت شده باشد. اولین پیشنهاد دولت کانادا برای تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس این کشور، اقامت به تنهایی است. برای این‌کار دانش‌آموز می‌تواند در طول تحصیل، نزد یک خانواده کانادایی که دولت کانادا صلاحیت آن‌ها را تایید کرده باشد زندگی کرده یا یکی از اقوام او که اقامت کانادا یا پاسپورت این کشور را دارد، به‌عنوان قیم و سرپرست او معرفی شده و تا پایان تحصیل مسئولیت نگهداری او را به‌عهده بگیرد.

در‌صورتی‌که هیچ‌کدام از این شرایط امکان‌پذیر نباشد، یکی از والدین می‌توانند برای اقامت کانادا همراه با فرزند خود اقدام کنند. فقط یکی از والدین می‌تواند همراه با فرزند خود این اقامت را دریافت کند، به‌شرطی که تمکن مالی کافی برای تامین‌ هزینه‌های زندگی در کانادا، در طول مدت تحصیل فرزند را داشته باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزندان به کانادا، ابتدا باید ویزای تحصیلی یا دانش‌آموزی کانادا دریافت شود و سپس والدین با استفاده از این ویزا برای ویزای همراهی خود اقدام کنند. اولین مدرکی که برای دریافت ویزا باید آماده شود، تاییدیه پذیرش تحصیلی دانش‌آموز از یک مدرسه در کانادا است.

برای تحصیل در مدارس، بلافاصله بعد از پذیرش باید شهریه یک سال تحصیلی را پرداخت کرد. بعد از دریافت رسید پرداخت شهریه و مدرک پذیرش، باید مدارک شخصی، سلامت و تمکن والی والدین برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت داده شوند.درصورت قبول مدارک و صدور ویزای تحصیلی والدین می‌توانند برای دریافت ویزای همراهی اقدام کنند.

نحوه دائمی کردن مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

بسیاری از افرادی‌که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور می‌باشند. از طریق ویزای همراهی می‌توان فرآیند اقامت دائم کانادا را ساده‌تر کرد. بعد از ورود به خاک کانادا با این ویزا، والدین می‌توانند در مورد شرایط و نحوه زندگی در کانادا تحقیق کنند. بعد از آن باید ویزای همراهی به یکی از ویزاهای تحصیلی یا کاری تبدیل شود. درصورتی‌که پدر یا مادر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا شود، تحصیل فرزند آن‌ها از اولین سال تحصیلی بعد از دریافت ویزای پدر یا مادر، رایگان می‌شود.

با دریافت ویزای تحصیلی یا کاری پدر یا مادر، می‌توان سایر اعضای خانواده یعنی همسر و دیگر فرزندان تا 18 سال را با خود به کانادا آورد. همچنین امکان کار برای همسر و دانشجو نیز فراهم می‌شود. سپس تمدید ویزا، کار در کانادا و سکونت در این کشور می‌توان به مرور برای دائمی کردن مهاجرت و دریافت اقامت نیز اقدام کرد.

جمع بندی

اقامت از طریق تحصیل فرزندان در کشور کانادا، این‌روزها انتخاب بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور است. این روش مهاجرتی ریسک کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد و فرصت بیشتری در اختیار متقاضیان می‌گذارد تا به‌خوبی در مورد سبک و شرایط زندگی در کشور کانادا تحقیق و بررسی کنند.در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند خود را دارید می توانید با مشاورین ما از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 در ارتباط بوده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه