مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم

مارس 16, 2022

مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم

مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم جهت تحصیل در مقاطع بالاتر

کشور کانادا به دلیل برخورداری از شرایط و امکانات تحصیلی متنوع و به‌روز جهانی همواره یکی از مقاصد تحصیلی ایرانیان به شمار می‌رود. شما می‌توانید در مقطع کارشناسی در برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا با رنک بالای جهانی تحصیل کنید. دانشگاه‌های کانادا همچنین دارای تنوع بالایی در رشته‌های تحصیلی هستند. در این مطلب قصد داریم تا شرایط و مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم را برای شما بررسی کنیم.

بررسی شرایط کلی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

در نظر داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم ابتدا باید شرایط سنی را بررسی کرد. در صورتی که شما از سن مناسب برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برخوردار نباشید، ممکن است که درخواست شما برای تحصیل رد شود. با توجه به اینکه مدرک دیپلم در 18 سالگی دریافت می‌شود، شما نهایت تا 2 الی 3 سال بعد از دریافت این مدرک یعنی تا نهایتا 22 سالگی می‌توانید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید.

لازم به ذکر است که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم ابتدا باید در کالج یا دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شوید. برای این کار نیز باید شرایط مرکز آموزشی مورد نظر را بررسی کرده و سپس با شرط معدل یا شرکت در آزمون، در آن ثبت نام کنید.

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم

مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا

کشور کانادا به دلیل خدمات آموزشی مانند خوابگاه و بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان بین‌المللی و بومی ارائه می‌دهد، یک مقصد مناسب برای تحصیل ایرانیان است. از جمله مزایای تحصیل در کشور کانادا با داشتن هر مدرکی می‌توان به این اشاره کرد که دانشجویان متاهل می‌توانند در طول دوران تحصیلی، خانواده خود اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال را به این کشور ببرند. لازم به ذکر است که دریافت ویزای همراهی خانواده مزایا و معایب خاص خود را دارد.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم امکان دریافت بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی باعث می‌شود که هزینه‌های تحصیل شما در این کشور به میزان زیادی کاهش پیدا کند. البته در نظر داشته باشید که دانشجویان برتر می‌توانند بورسیه‌های تحصیلی را دریافت کنند.

کار دانشجویی به صورت نیمه‌وقت یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم است و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در کنار تحصیل و برای تامین هزینه‌های خود، به صورت نیمه‌‎وقت نیز مشغول به کار شوید.

تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی با مدرک دیپلم

ممکن است شما بخواهید در رشته‌های مختلفی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوید و قصد تحصیل آن رشته را در دانشگاه‌های کانادا داشته باشید. در نظر داشته باشید که برای این کار دانشگاه‌های مختلفی در این کشور با تاییده وزارت علوم وجود دارند که می‌توانید برای تحصیل در آن‌ها اقدام کنید. از جمله این دانشگاه‌ها نیز می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه تورنتو
  • مرکز آموزشی بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه مک گیل
  • دانشگاه مک مستر
  • مرکز دانشگاهی آلبرتا
  • دانشگاه مونترال
  • دانشگاه کلگاری
  • مرکز دانشگاهی اتاوا
  • دانشگاه واترلو
  • دانشگاه لاوال

تحصیل در کالج‌های کانادا

ویزای-کانادا

اگر قصد تحصیل در کالج‌های کشور کانادا را دارید، بهتر است که ابتدا با برخی کالج‌های برتر این کشور آشنا شوید. کالج سنتنیال (Centennial) یکی از برترین کالج‌های کشور کانادا است که فعالیت خود را اولین بار در سال 1966 آغاز کرد. در حال حاضر نیز این کالج بیش از 95 برنامه دیپلم و گواهینامه (Certificate) را برای تحصیلی در زمینه‌های مختلفی از جمله ارتباطات، مطالعات اجتماعی و بهداشتی، عملی و مهندسی، هنری، هتلداری و حمل و نقل ارائه می‌دهد. نکته جالب توجه درباره این کالج جذاب این است که در بسیاری از رشته‌های آن شما در دوره‌های عملی نیز باید شرکت کنید.

کالج هامبر از جمله دیگر کالج‌هایی است که می‌توانید برای تحصیل در کانادا آن را انتخاب کنید. کالج هامبر یکی از بزرگ‌ترین کالج‌های این کشور است که سالانه حدود 27 هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. این کالج در تورنتو قرار دارد و فعالیت خود را از سال 1967 آغاز کرده است. در حال حاضر نیز بیش از 150 برنامه توسط این کالج در زمینه‌ها و مقاطع تحصیلی مختلفی ارائه می‌شوند که از جمله این مقاطع می‌توان به دیپلم، کارشناسی، گواهینامه و گواهینامه تحصیلات تکمیلی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید

کالج های برتر کانادا

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم ابتدا باید بتوانید با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظر و البته در همان رشته مد نظر خود ارتباط برقرار کنید. در صورتی که استاد مورد نظر بتواند شما را تایید کند، شما به عنوان یک دانشجوی تاییدشده به دانشگاه معرفی می‌شود و دانشگاه مورد نظر نیز به صورت خودکار نامه پذیرش را برای شما ارسال خواهد کرد.

جمع بندی

اگر مقطع تحصیلی شما دیپلم است و قصد دارید که در کشور کانادا به ادامه تحصیل بپردازید یا حتی برای آینده شغلی و درآمدی  خود برنامه ریزی کنید،ما در آرمان توکای دانش در کنار شما هستیم تا برای رسیدن به لایف استایل منحصر به فرد و جایگاه اجتماعی بالا شما را تا دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا راهنمایی کرده و در این مسیر هیچ دغدغه ای نداشته باشید.برای دریافت وقت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یاتماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه