چرایی استفاده از موسسات اعزام دانشجو

ژانویه 17, 2022

چرایی استفاده از موسسات اعزام دانشجو

هر سال دانشجویان زیادی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنند، اما تنها درصد کمی از آن‌ها موفق به مهاجرت موفق می‌شوند. طی‌کردن مراحل مختلف برای مهاجرت تحصیلی کار چندان آسانی نیست و نیاز به رعایت نکات تخصصی مختلفی دارد. به همین دلیل دانشجویانی که به این مسیر آشنا نیستند به هدف مورد نظر خود نمی‌رسند. اما در چنین شرایطی می‌توان از موسسات اعزام دانشجو کمک گرفت. در این مطلب به شما می‌گوییم که موسسات اعزام دانشجو چه مزایا و مشخصاتی دارند و چرا باید از خدماتشان استفاده کرد.

چرا باید از موسسه اعزام دانشجو استفاده کرد؟

فرآیند-مهاجرت

اگر قصد دارید که از طریق دانشجویی به کشورهای مختلف مهاجرت کنید، مسیر مشخصی پیش‌روی شما قرار می‌گیرد. برای مثال در ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را بر اساس شرایط دانشگاه آماده کرده و در زمان مشخص ددلاین (DeadLine) بفرستید.

هنگامی که موفق به دریافت پذیرش شوید، باید برای ویزا و شرکت در مصاحبه سفارت خود را آماده کنید. اما در صورتی که اشتباهی حتی کوچک انجام دهید، موفق نخواهید شد. به همین دلیل باید کار را همان ابتدا به موسسه اعزام دانشجو معتبری بسپارید تا شانس موفقیت بیشتری داشته باشید. اگر هم نمی‌دانید که چرا باید کار را به چنین موسساتی بسپارید، این بخش از مطلب را از دست ندهید.

آشنایی بیشتر به فرایند مهاجرت

بدون شک بزرگ‌ترین امتیازی که موسسه‌های اعزام دانشجو در اختیار شما می‌گذارند، تجربه بالا آن‌ها در مراحل مهاجرت تحصیلی است. این موسسات شناخت زیادی به مسیر مهاجرت تحصیلی دارند و از زیر و بم چالش‌ها و راه‌ حل‌های موجود برای آن‌ها آگاه‌ هستند. به همین دلیل از اشتباهات سهوی جلوگیری می‌کنند تا شما شانس بیشتری برای مهاجرت خود داشته باشید.

ارائه مشاوره در زمینه انتخاب دانشگاه و کشور

مشاوره-مهاجرت

در موارد بسیاری دیده شده که دانشجویان کشور و دانشگاه اشتباهی را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. به همین دلیل مدام به در بسته برخورد کرده و در این مسیر پرچالش ناامید می‌شوند. اما موسسات اعزام دانشجو وضعیت کیس‌های پرونده را از نظر تحصیلی، مالی، خانوادگی، سطح زبان و… بررسی کرده و بهترین کشور و دانشگاه را به آن‌ها معرفی خواهند کرد.

شانس موفقیت بیشتر

مطمئن باشید که استفاده از یک موسسه اعزام دانشجو معتبر به معنای درصد موفقیت است؛ زیرا این موسسات شما را در امن‌ترین راه ممکن برای مهاجرت تحصیلی قرار می‌دهند. همچنین با وجود این موسسات تمامی مراحل مهاجرتی شما با دانش قبلی انجام خواهد شد.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه

اگر شناخت خوبی به مراحل مهاجرت تحصیلی نداشته باشید، کمترین آسیبی که می‌بیند، زیان‌های مالی هستند. برای مثال در دانشگاه‌هایی اپلای می‌کنید که شانس پذیرش کمی دارند و صرفا وقت و هزینه را هدر می‌دهند. اما موسسات اعزام دانشجو جلوی چنین اشتباهات زیان‌باری را می‌گیرند.

اطمینان بیشتر از وضعیت اقامت و زندگی

اگر کار مهاجرت تحصیلی خود را به یک موسسه اعزام دانشجو با سابقه و معتبر بسپارید، دیگر نیازی نیست که نگران وضعیت اقامت خود باشید. بسیاری از این موسسات فقط خدمات خود را به قبل سفر متقاضی محدود نمی‌کنند، بلکه خدمات ارزشمندی را در زمان اقامت وی ارائه می‌دهند. برای مثال کلیه مراحل اجاره محل اقامت یا دریافت خوابگاه را انجام داده تا دیگر نگرانی خاصی بابت وضعیت اقامت وجود نداشته باشد.

موسسه اعزام دانشجو ایده‌آل چگونه باعث موفقیت شما می‌شود؟

موفقیت-در-مهاجرت

در بخش‌های گذشته مطلب سعی کردیم تا شما را با مزایای ارزشمند استفاده از خدمات موسسات اعزام دانشجو آشنا کنیم. جالب است بدانید که این موسسه‌ها از برخی اشتباهات رایج اما مهم جلوگیری می‌کنند که به شدت در روند مهاجرت تحصیلی مخرب هستند. همچنین موسسه‌های اعزام دانشجو از ترفندهای مختلفی برای جلوگیری از شکست شما استفاده می‌کنند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

جلوگیری از نقص مدارک

با قاطعیت می‌توان گفت که نقص مدارک یا درج اطلاعات غلط در آن جزو مهم‌ترین دلایل شکست پرونده‌های مهاجرت تحصیلی است. اما موسسات مدارک شما را به کامل‌ترین شکل ممکن جمع‌آوری کرده و در اختیار دانشگاه یا سفارت می‌گذارند.

ارائه دلایل مناسب برای توجیه گپ تحصیلی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دلیل فاصله زمانی قابل توجه در بین دو مقطع دچار مشکل می‌شوند. اما در صورتی که یک موسسه اعزام دانشجو سابقه خوبی داشته باشد، می‌داند که چگونه باید از سد این مشکل عبور کند. برای مثال دلایلی مانند ازدواج و تولد فرزندان، شرکت در خدمت سربازی، یادگیری زبان و… را با مدارک معتبر استفاده می‌کند تا این گپ تحصیلی جبران شود.

مکاتبه با دانشگاه‌ها و اساتید

ارتباط-با-اساتید

موسسات اعزام دانشجو معتبر به طور مداوم با دانشگاه‌ها و اساتید کشورهای دیگر در ارتباط هستند. به همین دلیل بهتر می‌توانند وضعیت درخواست دانشجویان را پیگیری کنند. همچنین این امتیاز روی موفقیت بیشتر متقاضی نیز کاملا تاثیرگذار خواهد بود؛ زیرا در شرایطی که کوچک‌ترین مشکلی وجود داشته باشد، به کمک موسسه در کمترین زمان ممکن حل می‌شود.

ارسال درخواست اپلای در زمان مناسب

اگر شناخت اندکی به مراحل مهاجرت تحصیلی داشته باشید، می‌دانید که ارسال درخواست پذیرش در ددلاین دانشگاه‌ها چه اهمیت زیادی دارد. با وجود موسسه‌های اعزام دانشجو معتبر دیگر این موضوع نگران کننده نخواهد بود؛ زیرا درخواست به طور قطعی در زمان مناسب ارسال خواهد شد.

تدوین مدارک ارزشمندی مانند SOP

مدارک-دانشگاه

در مراحل مهاجرت تحصیلی برخی مدارک مانند انگیزه نامه یا همان SOP بسیار ارزشمند هستند. این مدارک شانس پذیرش متقاضی را مشخص خواهند کرد، به همین دلیل باید با نهایت دقت ممکن تدوین شوند. یک موسسه اعزام دانشجوی معتبر نیز این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

روش‌های تشخیص موسسه‌های معتبر اعزام دانشجو

متاسفانه موسسات اعزام دانشجو نامعتبری هستند که هیچ مزیتی را در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار نمی‌دهند. به همین دلیل باید موسسات معتبر را بشناسید تا از هدر دادن وقت و سرمایه خود جلوگیری کنید. برای تشخیص موسسات معتبر نیز بهتر است به مجوزهای رسمی بین المللی و سوابق کاری آن‌ها دقت داشته باشید و همچنین به نظرات کاربران مختلف در شبکه‌های اجتماعی توجه کنید.

نتیجه گیری

مهاجرت تحصیلی به نوعی تعیین‌کننده آینده درصد زیادی از دانشجویان مستعد ایرانی است. به همین دلیل باید در انجام صحیح مراحل مختلف آن دقت کنید تا به نتیجه رضایت بخش برسید. اگر شما هم جزو همین متقاضیان هستید و می‌خواهید به آینده تحصیلی روشنی برسید،موسسه آرمان توکای دانش با داشتن تجربه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به کانادا در کنار شما خواهد بود و در تمامی مراحل مهاجرت تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما را یاری خواهد کرد.برای دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشد.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه