هزینه های زندگی در کانادا

ژانویه 24, 2022

هزینه های زندگی در کانادا

با قاطعیت می‌توان گفت که بخش زیادی از دغدغه‌های ذهنی داوطلبان مهاجرت به کانادا هزینه‌ های زندگی در این کشور است. خوشبختانه آمارهای شاخص توسعه انسانی سازمان ملل نشان می‌دهد که هزینه‌ های زندگی در کانادا نسبت به درآمد مردم در شرایط خوبی قرار دارد. اما با این حال برای مهاجرت و شرایط ایده‌آل‌تر زندگی توصیه می‌شود که افراد هزینه‌ های تقریبی را پیش از مهاجرت تخمین بزنند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا هزینه‌ های زندگی در کشور کانادا رو موشکافانه‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

 

اولین قدم برای تخمین‌ هزینه‌ های زندگی در کانادا

اگر قصد دارید که دقت محاسبه هزینه‌ های زندگی خود را در کانادا تخمین بزنید، در قدم اول باید شیوه مهاجرت را در نظر بگیرید. برای مثال دانشجویانی که تنها برای تحصیل به کانادا می‌روند، باید به هزینه‌ های تحصیل مانند شهریه سالانه بیشتر توجه کنند. در طرف دیگر در صورتی که متقاضی دارای خانواده و فرزند است، علاوه بر هزینه‌ های تحصیل فرزندان باید دقت بیشتری به هزینه‌ های روزانه زندگی مانند غذا، تامین محل زندگی و دیگر موارد اینچنینی داشته باشد.

بررسی هزینه‌ها در بخش‌های مختلف زندگی

زمانی که پای خود را در خاک کانادا می‌گذارید، باید برای پرداخت هزینه‌ های گوناگون زندگی آماده شوید. اما نیازی نیست که چندان نگران هزینه‎ها باشید؛ زیرا دانشجویان با کار نیمه وقت و افراد شاغل با اندکی مدیریت وضعیت مالی می‌توانند از پس این هزینه‌ها بر بیایند. برای مدیریت مالی بهتر باید هزینه های حدودی برای بخش‌های مختلف زندگی را تخمین بزنید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • محل اقامت
  • هزینه خوراک و خریدهای روزمره
  • هزینه‌ های رفت و آمد
  • پرداختی‌های ماهانه ثابت برای زندگی مانند قبض‌های گوناگون
  • خرج تحصیل

هر یک از موارد بالا در طول سال یا ماه هزینه مشخصی را روی دوش شما می‌گذارند. به همین دلیل قبل از مهاجرت باید چنین مواردی را با وضعیت زندگی خود بسنجید تا شناخت بیشتری به هزینه‌ های زندگی در کانادا پیدا کنید.

خرید یا اجاره مسکن

اجاره-مسکن-در-کانادا

بدون شک اجاره خانه کم هزینه‌ترین راه برای تامین محل اقامت است، اما اینکه چه خانه‌ای را برای زندگی انتخاب کنید، روی مبلغ اجاره ماهانه تاثیر خواهد داشت. به طور کلی اجاره خانه 1 خوابه یا آپارتمان‌های مناسب برای یک الی دو نفر، بین 850 تا 1000 دلار کانادا در ماه است. همچنین این رقم برای خانه‌های 3 خوابه با شرایط مشابه به بیش از 1400 دلار در ماه می‌رسد. اگر هم خانه‌های ویلایی را انتخاب کنید، باید هر ماه بین 2000 تا 3500 دلار کانادا بابت اجاره در نظر بگیرید.

در طرف دیگر افرادی که با سرمایه قابل توجهی به کانادا وارد می‌شوند، گزینه خرید خانه را پیش‌رو خواهند داشت. به طور کلی باید بدانید که میانگین قیمت خانه در مرکز شهرهای کانادا حدود 416 دلار کانادا به ازای هر متر مربع است. خانه‌هایی که در مناطق حاشیه‌ای شهرها قرار دارند نیز با میانگین قیمت متری 300 دلار کانادا به فروش می‌رسند. در صورتی که بخواهید یک دید کلی به وضعیت قیمت‌ها در کانادا پیدا کنید، باید بدانید یک آپارتمان دو خوابه در بهترین منطقه ونکوور حدودا 400000 دلار قیمت دارد.

بیشتر بخوانید:

یافتن محل اقامت در کانادا

تحصیل

اگر فرزند در حال تحصیل دارید و قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، هنگام محاسبه‌ هزینه‌ های زندگی در کانادا باید به شهریه مدارس و دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای تخمین هزینه‌ های تحصیل ابتدا باید به نوع رشته و مقطع تحصیلی دقت کنید؛ زیرا رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها دارای شهریه سالانه متفاوتی هستند.

در حال حاضر طبق لیست‌های شهریه 2022 دانشگاه‌ها میانگین 29700 تا 38000 دلار را برای مقاطع کارشناسی تا دکتری دریافت می‌کنند. همچنین این رقم تنها شهریه سالانه برای دو ترم تحصیلی است و به آن سایر هزینه‌ها مانند کتاب، استفاده از سالن غذاخوری، خوابگاه و… اضافه خواهد شد. در نهایت هم باید بدانید که دبیرستان‌ها و مدارس نیز شهریه سالانه 8000 تا 25000 دلار کانادا دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در کانادا

غذا و کالاهای سوپر مارکتی

خرید-روزانه-در-کانادا

بدون شک سبک زندگی شما در تخمین هزینه‌ های غذا و کالاهای سوپر مارکتی نقش موثری دارد. به همین دلیل اگر خانواده مصرف‌گرایی هستید، در این بخش باید هزینه‌ های زندگی در کانادا را اندکی بیشتر در نظر بگیرید. برای مثال در صورتی که برای صرف غذا از رستوران‌های سطح متوسط استفاده کنید، برای هر نفر باید حدود 18 تا 35 دلار کانادا بودجه در نظر بگیرید.

خوشبختانه در مقابل هزینه کالا با توجه به درآمد در کانادا زیاد نیست و مردم این کشور قدرت خرید بالایی دارند. به طوری که با پرداخت مبلغ 100 دلار می‌توان سبد خریدی شامل گوشت، مرغ، ماست، شیر، سوسیس، برنج، سیب زمینی، سه نوع میوه، ماست، حبوبات، تخم مرغ، شکر، کره، پنیر، تنقلات را برای مصرف 2 نفر به مدت 14 روز تهیه کرد.

هزینه‌ های ماهانه خدمات پایه خانه و زندگی

هزینه‌ های زندگی در کانادا ماهانه موارد پایه مانند: قبض آب، برق، گاز، تلفن و خدمات شهرداری را شامل می‌شود که برای خانه‌ای یک خوابه تقریبا 120 دلار کانادا در ماه است. همچنین برخی خدمات جانبی مانند اینترنت حدود 61 دلار هزینه دارد که مربوط به بسته اینترنتی نامحدود خواهد بود. البته که برای استفاده از خدمات تلفن همراه باید هزینه جداگانه‌ای بپردازید که تعرفه آن 26 سنت به ازای هر دقیقه است.

خودرو، بنزین و هزینه‌ های حمل و نقل

بنزین-و-حمل-و-نقل

بدون شک هزینه‌ های حمل و نقل در کانادا جزو مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شوند. اگر بخواهید که از سیستم حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو استفاده کنید، باید میانگین حدود 136 دلار در ماه بابت خرید بلیط بپردازید. برای خرید ماشین کارکرده تا مدل‌های متوسط صفر کیلومتر باید 10000 تا 40000 دلار کانادا را در پرداخت کنید. قیمت بنزین نیز برای هر گالن حدود 6.1 دلار کانادا است و خودروها هر ماه حدود 300 دلار هزینه بیمه دارند.

 

اطلاع و کنترل هزینه‌ها پیش از مهاجرت

با شناخت بیشتر هزینه‌ های زندگی در کانادا برنامه بهتری برای مدیریت مالی در هنگام مهاجرت خواهید داشت. به همین دلیل باید چنین هزینه‌ هایی را جدی بگیرید و هزینه دقیق برخی از آ‌ن‌ها در ذهن داشته باشید. با انجام این کار پس از مهاجرت دغدغه کمتری را برای پرداخت هزینه‌ها دارید که آرامش ذهنی شما را به شدت افزایش می‌دهد.

نتیجه گیری

مهم ترین مسئله مهاجرتی را می توان هزینه های زندگی دانست،برآورد دقیق از هزینه های زندگی در کانادا نیازمند تعیین شهر محل زندگی شما می باشد.مشاورین ما در آرمان توکای دانش با داشتن تجربه زندگی در کشور کانادا می توانند شما را در این راه همراهی کرده و با توجه به بودجه شما بهترین گزینه های مهاجرتی را برای شما مشخص کنند.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه