ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

فوریه 16, 2022

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

اگر تا به حال نمی‌دانستید که گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان هم ممکن است، این مطلب برای شماست. شاید قصد مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور را دارید و تنها به دلیل مشکل زبان سفر شما و زمان مناسب مدام به تعویق می‌افتد. باید بدانید این امر شدنی است، به شرط آنکه ابتدا فکر ورود به دانشگاه‌های سطح بالای این کشور را از سر خود بیرون کنید. زیرا این دانشگاه‌ها بدون مدرک زبان پذیرش نمی‌دهند. اما دانشگاه‌هایی که برای دانشجویان خارجی قبل از ورود به دوره اصلی، دوره‌های زبان ارائه می‌دهند وجود دارند. شما با گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌ها می‌توانید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان کنید.

هرچند داشتن مدرک زبان در شانس گرفتن این ویزا اهمیت بالایی دارد در صورت داشتن وضعیت مناسب در شرایط دیگر مثل سن، توانایی مالی و … گرفتن ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان ممکن است. البته این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که امکان‌پذیری اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان هرگز به این معنا نیست که شما نیازی به دانش زبان ندارید. بلکه در نهایت تسلط بر زبان برای زندگی، تحصیل و کار در کشور کانادا امری واضح و ضروری است.

پس اگر شرایط آن را دارید به نفع شماست که مدرک زبان داشته باشید. تنها در صورت نداشتن زمان کافی و قصد تسریع فرایند مهاجرت، این گزینه پیش روی شماست و شما پروسه یادگیری خود را به بعد از ورود به کشور منتقل کرده‌اید.

شرایط و روال اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

دریافت-ویزای-کانادا

مدارک اصلی مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان شامل انگیزه‌نامه، مدارک مربوط به تمکن مالی فرد، مدارک شناسایی، هویتی و تحصیلی کامل و همچنین مدارک مبتنی بر دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی معتبر کاناداست.

توجه داشته باشید که چون مدرک زبان ندارید باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید تا افسر مهاجرت مطمئن شود توانایی شرکت در دوره‌های زبان که هزینه هر ترم آن حدود 6000 تا 8000 دلار است، همچنین پرداخت هزینه‌های زندگی خود و همراه (در صورت وجود) را تا دو سال آینده دارید. ضمنا ارائه اسنادی چون ملک، ماشین و سهام مورد قبول نخواهد بود چون این‌ها برای پرداخت شهریه و مخارج زندگی تمکن مالی محسوب نمی‌شوند.

در برخی موارد سفارت کانادا درخواست ارسال مدارکی دیگر مثل مدارک پزشکی یا ارسال مجدد مدارک مالی دارد که آن را از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد کرد. بهتر است هنگام انتخاب رشته و دانشگاه خود حتما شرایط شغلی پس از تحصیل در آن رشته و دریافت اقامت دائم کانادا را در گوشه ذهن خود داشته باشید و در مورد آن با افراد متخصص مشورت کنید. البته اگر قصد دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشید. پس از ارسال مدارک به سفارت کانادا باید منتظر پاسخ سفارت بمانید.

بیشتر بخوانید

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مزایا و معایب اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

دانشجوی-کانادا

کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است و افراد زیادی هر سال جذب بازار کار این کشور می‌شوند. دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان یک عیب بزرگ دارد و آن ریسک بالای گرفتن ویزاست. در عوض یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت قانونی به این کشور نیز هست که در صورت موفقیت مزایای قابل توجهی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

– تحصیل با هزینه کمتر نسبت به کشورهایی مثل امریکا، استرالیا و انگلیس که هم‌سطح کانادا هستند.

– تحصیل در مراکز آموزشی دارای سطح علمی پیشرفته و رتبه اول جهان

– انجام 20 ساعت فعالیت شغلی در هفته برای دانشجو

– اخذ ویزای کاری تمام وقت برای همسر همراه دانشجو

– امکان تحصیل رایگان فرزندان دانشجو

– تامین آینده شغلی مناسب با داشتن مدارک دانشگاهی معتبر کانادا

-درخواست اقامت دائم دانشجو و خانواده او پس از فارغ‌التحصیلی

-یادگیری زبان‌های فرانسه و انگلیسی در موسسات دولتی کانادا

-گرفتن پاسپورت کانادایی برای فرزند به دنیا آمده درکانادا بر اساس قانون خاک این کشور

ضمنا نرخ بیکاری در کشور کانادا حدود 5.7 درصد است که این موضوع به معنای آن است که شما پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی می‌توانید موقعیت‌های مناسب کاری دریافت کنید.

بیشتر بخوانید

ویزای تحصیلی کانادا

نکات و توضیحات مهم در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

متقاضی-ویزای-کانادا

اولین نکته‌ای که در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان باید جدی بگیرید عدم اعتماد و سپردن مدارک خود به افرادی که مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا نیستند می‌باشد.

شما باید فقط با افرادی که مجوز رسمی دارند در ارتباط باشید. سفارت کانادا به هیچ شخص یا شرکتی امتیاز مخصوص نمی‌دهد و سپردن کارها به آن‌ها صرفا برای استفاده از تجربه آن‌هاست. هر فرد خودش هم می‌تواند اقدام به دریافت ویزا کند، اما اگر خودتان اقدام می‌کنید حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • برای صدور قطعی ویزا هیچ تضمینی وجود ندارد و ارسال مدارک جعلی به سفارت، عواقب غیرقابل جبرانی دارد. پس ارائه خدمات تضمینی دروغی بزرگ است. آژانس‌های مسافرتی بدون مجوز رسمی از طرف شما ایمیل ساخته و درخواست ویزا می‌دهند که این کار از نظر دولت کانادا غیرقانونی است.
  • داشتن ویزای شنگن در روند درخواست ویزا الزام نیست اما شانس گرفتن ویزا را بالا خواهد برد.
  • داشتن دعوت‌نامه معتبر نیز شانس صدور ویزا را بالا می‌برد اما هرگز اقدام به خرید دعوت‌نامه نکنید. زیرا افراد و شرکت‌ها ممکن است از دعوت‌نامه جعلی یا فاقد اعتبار برای شما استفاده کنند که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه در ازای آن هزینه اضافی دریافت خواهند کرد.
  • برخی شرکت‌ها وعده اخذ ویزای تحصیلی بدون مدارک مربوطه می‌دهند. قصد آن‌ها قطعا جعل مدارک یا ویزای شنگن است که عملی بسیار غیر حرفه‌ای است. زیرا در صورت چک شدن مدارک توسط افسر ویزا شما ریجکت و وارد بلک لیست ۵ ساله خواهید شد.
  • سیستم اداره مهاجرت کانادا کاملا قانونی است و ادعای داشتن پارتی از سوی مشاوران غیر قانونی کاملا بی‌اساس است.
  • دریافت اسناد ملکی یا مبالغ بانکی جهت ضمانت به عنوان ضمانت بازگشت از سوی شرکت‌ها کاملا غیرقانونی است. دولت کانادا هیچ‌گونه ضمانت بازگشت از سوی مهاجران طلب نمی‌کند.

جمع بندی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان کاری بسیار دشوار است که نیاز به آشنایی با شرایط دریافت این نوع ویزا و چالش های پیش روی متقاضی دارد.همچنین شما باید برنامه ریزی تحصیلی متناسب با قابلیت ها و شرایط خود جهت ارتقا سطح تحصیلی و آینده شغلی خود داشته باشید.ما در آرمان توکای دانش هر متقاضی را متناسب با شرایط فردی بررسی کرده و تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا همراه شما خواهیم بود.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه