ویزای تحصیلی کانادا

ژانویه 9, 2022

ویزای تحصیلی کانادا

چه تصوری در مورد دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارید؟

درصد زیادی از دانشجویان و افراد متقاضی تحصیلی در خارج از کشور تصور می‌کنند که دریافت ویزای تحصیلی کانادا کار غیرممکنی است. به همین دلیل از مزایای ارزشمند تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور بی‌بهره می‌مانند. اما انجام این کار با کمک موسسه‌های متخصص مهاجرت تحصیلی چندان سخت نیست و نیاز به رعایت نکات مهم و طی‌کردن مراحل صحیح دارد. اگر شما جزو کسانی هستید که به این ویزا نیاز دارید ولی هنوز اطلاعات کافی در مورد دریافت آن ندارید، در این مطلب با شرایط اولیه و مدارک لازم آشنا خواهید شد.

شرایط اولیه دریافت ویزای تحصیلی کانادا

از آنجایی که کشور کانادا شرایط ایده‌آلی برای زندگی و تحصیل دانشجویان بین المللی دارد، هر ساله مورد توجه تعداد زیادی از دانشجویان قرار می‌گیرد. دولت این کشور شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان خارجی قرار داده است تا بتواند بهتر وضعیت مهاجرین را کنترل کند. به همین دلیل برای اینکه در این انبوه درخواست‌های ویزای تحصیلی به موفقیت برسید، باید شرایط اولیه مناسبی داشته باشید. در ادامه این بخش نیز کاملا با شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا آشنا خواهید شد.

سوابق تحصیلی مناسب (معدل یا GPA)

اول از همه باید بگوییم که سوابق تحصیلی شما به شدت در افزایش شانس دریافت ویزا تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل هرچقدر که سوابق تحصیلی بهتری داشته باشید، برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی موفق‌تر عمل می‌کنید. همچنین میزان معدل در سوابق تحصیلی کاملا به نوع دانشگاه شما بستگی دارد. اما به طور کلی معدل یا GPA نمره 3 به بالا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مناسب است. البته که میزان GPA با توجه به مقطع تحصیلی و رتبه دانشگاه تغییر می‌کند.

در اختیار داشتن مدرک بین المللی زبان

شرایط-اولیه-دریافت-ویزای-تحصیلی-کانادا

به طور کلی برای ورود به خاک کانادا باید به زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط نسبی داشته باشید. متقاضیانی که مدارک آزمون‌های بین المللی این دو زبان را در اختیار دارند، می‌توانند راحت‌تر به ویزای خود برسند. اما میزان نمره داوطلب در مدرک زبان بسیار مهم است. برای مثال بیشتر دانشگاه‌های کانادایی برای پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره آیلتس 6.5 را در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل باید شرایط دانشگاه برای مدرک زبان را پیش از ارسال درخواست بررسی کنید.

تمکن مالی کافی

شرایط-اولیه-دریافت-ویزای-تحصیلی-کانادا

تمکن مالی کافی رقمی است که هر ساله دولت کانادا برای صدور ویزا در نظر می‌گیرد. در واقع شما باید وضعیت مالی مناسبی داشته باشید تا بتوانید از هزینه‌های سفر یا زندگی در کشور کانادا را بپردازید. سفارت کانادا نیز برای تایید این موضوع نیاز به ارائه مدارک تمکن مالی معتبر از سوی متقاضی دارد (اسناد کافی برای اثبات توان مالی پرداخت حدود 900 دلار کانادا در هر ماه). همچنین باید توجه کنید که سپرده بانکی نقد گزینه‌های بهتری برای اثبات تمکن مالی هستند. اما در صورتی که ملک یا اتومبیل به نام خود دارید، می‌توانید از اسناد آن‌ها برای نشان دادن وضعیت مالی خود کمک بگیرید.

شرایط سنی و خانوادگی ایده‌آل برای تحصیل

شرایط-اولیه-دریافت-ویزای-تحصیلی-کانادا

سن جزو مهم‌ترین عوامل تعیین کننده شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. بسیاری از دانشگاه‌ها این محدودیت را برای این مورد قرار داده‌اند. همچنین سفارت کشور کانادا حساسیت بسیار زیادی روی سن متقاضیان دارد. برای مثال افرادی که بالای 25 سال سن دارند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درخواست می‌دهند، شانس کمتری خواهند داشت. ناگفته نماند که متقاضیان متاهل و دارای فرزند شرایط جداگانه‌ای برای مواردی مانند تمکن مالی خواهند داشت.

عدم وجود گپ تحصیلی یا فاصله زمانی میان مقاطع تحصیلی

گپ تحصیلی که فاصله زمانی اضافی بین دو مقطع تحصیلی را نشان می‌دهد، جزو نکات بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید. اگر بین دو مقطع تحصیلی شما فاصله زمانی زیاده وجود دارد، برای دریافت ویزا چالش‌های خاصی را پیش‌رو خواهید داشت.

متاسفانه هر ساله درصد زیادی از درخواست‌ها به خاطر گپ تحصیلی زیاد رد می‌شوند. همچنین اگر موفق به دریافت پذیرش نیز شوید، ممکن است که سفارت به خاطر گپ تحصیلی زیاد درخواست شما را رد کند. به همین دلیل باید دلایل منطقی برای جبران گپ تحصیلی خود ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

شرایط-اولیه-دریافت-ویزای-تحصیلی-کانادا

زمانی که قصد دارید برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام کنید، نیاز به ارائه مدارک خاصی به سفارت این کشور دارید. مدارک اصلی که نیاز دارید عبارتند از:

  • فرم‌های درخواست ویزای تحصیلی
  • پاسپورت معتبر به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی
  • رسیدهای واریزی هزینه‌های صدور ویزا
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • مدارک تمکن مالی
  • کلیه مدارک پزشکی
  • مدرک زبان انگلیسی معتبر
  • مدارک تحصیلی کامل
  • نامه توضیحات هدف شما از تحصیل در کانادا

سعی کنید در هنگام وارد کردن اطلاعات یا ارائه مدارک نهایت صداقت خود را به خرج دهید، زیرا اگر سفارت متوجه شود که اطلاعات غلطی در آن‌ها وجود دارد، بدون شک درخواست را ریجکت یا رد خواهد کرد. همچنین مدارک باید با ترجمه رسمی در اختیار سفارت قرار بگیرند.

پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه شرایطی خواهید داشت

پس-از-دریافت-ویزای-تحصیلی-کانادا

اولین مزیتی که دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا برای شما دارد، تنوع بالای مراکز آموزشی و اعتبار آن‌ها است. با وجود تنوع بالا می‌توانید دانشگاه مناسب وضعیت تحصیلی خود را انتخاب کنید. نیاز به گفتن نیست که مدارک دانشگاه‌های معتبر این کشور آینده شغلی روشنی را برای شما رقم می‌زنند. همچنین دانشجویان بین المللی می‌توانند در هنگام تحصیل خود حدود 20 ساعت در هفته کار کنند. با وجود این شرایط می‌توانید بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید.

پس از اینکه تحصیلات شما در دانشگاه‌های کانادایی به پایان رسید نیز 3 تا 9 ماه زمان دارید تا شغل مناسبی پیدا کنید. با ورود به شغل و کار در کانادا می‌توانید برای دریافت ویزای دائم این کشور آماده شوید. همچنین برای انجام این کار برنامه‌های مختلفی مانند Skill Worker را در اختیار دارید.

آینده درخشان با تحصیل در کانادا

اگر شرایط اولیه دریافت ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید، آینده تحصیلی درخشانی در انتظار شما خواهد بود. کافیست که برای دریافت پذیرش و دریافت ویزا گام بردارید تا با ورود به این کشور به یک زندگی جدید و ایده‌آل برسید. پس همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان راه شما را برای دریافت این ویزای ارزشمند هموار کنیم.

نتیجه گیری

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید،یکی از مهم ترین مراحل کار شما دریافت ویزای تحصیلی از این کشور است.برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما باید نکاتی در مورد لیست مدارک مورد نیاز،نحوه گرفتن وقت سفارت،ترتیب چیدمان مدارک و  مصاحبه سفارت را بدانید.تیم مشاوره آرمان توکای دانش با داشتن تجربه موفق در زمینه اعزام دانشجو به کانادا شما را در تمامی این مراحل تا دریافت ویزای تحصیلی این کشور همراهی خواهدکرد.برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان شما می توانید از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه