پروسه دریافت ویزای کانادا

ژانویه 29, 2022

پروسه دریافت ویزای کانادا

ویزای کانادا؛ ویزایی پرطرفدار میان ایرانیان

کشور کانادا همواره یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای مهاجرت و زندگی بوده است. دولت کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا پس از گذشت چند سال از اقامت، بتوانید اقامت دائم و گاهی شهروندی این کشور را به‌دست بیاورید. اما آیا با پروسه دریافت ویزای کانادا آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که برای دریافت هر نوع ویزا باید روند خاص آن را طی کرد؟ آیا می‌دانید که برای اخذ ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، این مطلب را از دست ندهید.

انواع ویزاهای کشور کانادا

برای اقامت در کشور کانادا می‌توان از راه‌های مختلفی اقدام کرد. کار، ازدواج، سرمایه‌گذاری و تحصیل از جمله راه‌های شما برای اخذ اقامت این کشور هستند. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هر نوع ویزای کانادا روش خاص خود را برای دریافت دارد و ابتدا باید نحوه اقامت خود در این کشور را بررسی کنید.

برخی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

درخواست-ویزا

اگر قصد اقامت در کشور کانادا را دارید، بد نیست بدانید که برای اقامت در این کشور باید برخی مدارک عمومی و برخی مدارک خاص را بسته به نوع اقامت درخواستی خود ارائه دهید. به عنوان مثال، برای تحصیل در این کشور باید مدرک شرکت در آزمون پذیرش دانشگاه یا مدرسه را ارائه دهید. در ادامه نیز لیستی از برخی مدارک عمومی برای دریافت اقامت کانادا را برای شما آماده کرده‌ایم.

  • عکس پرسنلی که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
  • پاسپورت
  • شناسنامه
  • برخی مواقع کارت ملی
  • اطلاعات شخصی مانند محل زندگی
  • اطلاعات فرد قیم در صورت برخورداری

در صورت تمایل برای تحصیل در کشور کانادا، مدارک دیگری نیز باید ارائه شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به مدرک تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدرک دیپلم و مقاطع بالاتر، برگه پذیرش در مدرسه یا دانشگاه‌های کشور کانادا و انگیزه‌نامه اشاره کرد.

برای کار در کشور کانادا نیز باید برخی مدارک مانند سوابق کاری ارائه شوند. اما اگر قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید، تنها اقدامی که باید انجام دهید این است که مدارک سرمایه‌گذاری خود را به سفارت این کشور ارائه دهید.

بیشتر بخوانید

ویزای تحصیلی کانادا

پروسه دریافت ویزای کانادا برای تحصیل در این کشور

اگر به دنبال تحصیل در کشور کانادا هستید، ابتدا باید دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید. پس از این کار، نوبت به اخذ پذیرش در محل تحصیلی مورد نظر می‌رسد. به طور کلی دو روش برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها و مدارس کانادا وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شرط معدل و آزمون ورودی اشاره کرد.

پس از اخذ پذیرش در مدرسه یا دانشگاه مورد نظر در کشور کانادا، برای شما برگه پذیرش‌نامه ارسال می‌شود و می‌توانید با داشتن آن برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید. برای این کار نیز باید ابتدا تمام مدارک را آماده کنید و تحویل کارشناسان آن دهید. سپس کاغذهایی به شما ارائه می‌شوند که باید آن‌ها را تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم و تایید مدارک، برای شما زمان مصاحبه تعیین می‌شود. در صورتی که در مصاحبه مورد قبول واقع شوید، ویزای تحصیلی کشور کانادا برای شما پست خواهد شد.

دریافت ویزای کار کشور کانادا

اگر به دنبال این هستید که بتوانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید، باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. برای این منظور، ابتدا برای مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا را آماده کنید. پروسه دریافت ویزای کانادا برای کار در این کشور از مراجعه شما به سفارت این کشور شروع می‌شود.

پس از مراجع به سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز، نوبت به تکمیل فرم‌های مربوطه می‌رسد. پس از تکیمل فرم‌های مربوطه، مدارک و فرم‌ها مورد بررسی کارشناسان سفارت قرار می‌گیرند. در صورتی که مدارک مورد تایید باشند، از سمت سفارت با شما تماس گرفته می‌شود و تاریخ مصاحبه حضوری را به شما اعلام می‌کنند. سپس باید برای مصاحبه تشریف ببرید. در صورتی که در مصاحبه موفق باشید، اقامت کاری کانادا برای شما صادر می‌شود. در ادامه شما مدتی را می‌توانید در کانادا حضور داشته باشید و به دنبال کار بگردید. پس از پیدا کردن کار مربوطه باید، مدارک آن را به سفارت تحویل دهید تا اقامت موقتی کاری شما صادر شود.

البته روش دیگری نیز برای کار در کانادا وجود دارد. شما می‌توانید ابتدا به صورت آنلاین به دنبال کار مورد نظر در کانادا بگردید. پس از اینکه در کار مورد نظر پذیرفته شدید، از سمت کارفرما به سفارت کانادا دعوتنامه ارسال می‌شود که با داشتن آن می‌توانید وارد این کشور شوید.

پروسه دریافت ویزای کانادا جهت سرمایه‌‌گذاری

ویزای-کانادا

بسیاری از متقاضیان اقامت در کشور کانادا نیز تمایل به سرمایه‌گذاری در این کشور دارند. سرمایه‌گذاری در کشور کانادا در بخش‌های مختلفی انجام می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در بانک اشاره کرد. برای این کار، ابتدا باید سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید و سپس باید مدارک آن را در کنار مدارک عمومی دیگر به سفارت این کشور تحویل دهید. باقی پروسه تقریبا با انواع دیگر اقامت‌ها یکسان است و پس از طی کردن پروسه دریافت ویزای کانادا، برای شما اقامت موقت این کشور صادر خواهد شد. همچنین باشید که با سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، می‌توانید پس از چند سال اقامت موقت خود را به اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور تبدیل کنید.

با طی کردن پروسه صحیح، اقامت کانادا را به‌دست بیاورید

کشور کانادا یکی از برترین مقاصد ایرانیان برای زندگی و اقامت است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به دریافت اقامت‌های تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. هر نوع اقامت در کشور کانادا، پروسه خاص خود را دارد و برای اخذ اقامت مربوطه، تمام مراحل این پروسه باید گذرانده شوند. در نظر داشته باشید که پروسه دریافت ویزای کانادا نیازمند آگاهی و تجربه است.شرکت آرمان توکای دانش با تجربه اعزام دانشجو به کانادا،می تواند در این مسیر تا دریافت ویزای کانادا همراهی مطمئن در کنار شما باشد.برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه