در انتخاب کانادا برای تحصیل شک نکنید

ژانویه 31, 2022

در انتخاب کانادا برای تحصیل شک نکنید

کشور کانادا یکی از کشورهای پیشرفته جهان است که سالانه ایرانیان بسیاری برای اخذ انواع اقامت‌های این کشور اقدام می‌کنند. ویزای تحصیلی یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است که مسیر موفقیت را برای شما هموار می‌‎کند. اما چرا تحصیل در کانا‌دا را باید به تحصیل در کشورهای دیگر ترجیح بدهیم؟ از جمله دلایل این انتخاب، به مواردی همچون امکان کار به‌صورت نیمه‌وقت، امکان تبدیل ویزا پس از پایان تحصیل و نظام آموزشی پیشرفته این کشور می‌توان اشاره کرد. برای آشنایی با مزایای تحصیل در کانادا، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم

بسیاری از افرادی که قصد اخذ اقامت در یک کشور خارجی را دارند، حداقل یک بار نام کشور کانادا از ذهن آن‌ها می‌گذرد. چه دلایلی باعث می‌شود که ما کشور کانادا را برای تحصیل نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مانند آلمان، فرانسه و انگلیس انتخاب کنیم؟ در ادامه به پاسخ سوال ” چرا تحصیل در کانا‌دا” می‌پردازیم.

نظام آموزشی پیشرفته

یکی از پاسخ‌های سوال اینکه “چرا تحصیل در کشور کانا‌دا را انتخاب کنیم” نظام آموزشی پیشرفته این کشور است. در کشور کانادا مقاطع تحصیلی بسیاری وجود دارد و از جمله برخی مراکز تحصیلی این کشور می‌توان به مدارس ابتدایی عادی، مدارس ابتدایی شبانه‌روزی، مدارس راهنمایی و دبیرستان، کالج‌های مختلف و دانشگاه‌های معتبر اشاره کرد. از این رو اگر تمایل به تحصیل در دبیرستان‌ها و مدارس راهنمایی را ندارید، کالج‌های مختلفی در این کشور وجود دارند که شرایط تحصیل را برای شما فراهم می‌کنند.

ممکن است بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در کشور کانادا، تمایل داشته باشند تا در مدارس تک جنسیتی تحصیل کنند و به همین خاطر فکر کنند که این امکان در کشور کانادا وجود ندارد. در حالی در این کشور مدارس کاتولیکی هستند که دانش‌آزمون پسر و دختر جدا از هم به تحصیل مشغول می‌شوند.

ارائه مدرک تحصیلی معتبر جهانی

چرا-تحصیل-کانادا

به لطف نظام آموزشی پیشرفته و البته استاندارد، مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا از رنکینگ بالای جهانی برخوردار هستند و به همین خاطر، مدارک تحصیلی که به شما ارائه می‌دهند، مورد قبول بسیاری از کشورهای جهان هستند.

اخذ پذیرش نسبتا آسان

شاید ابتدا با خود تصور کنید که مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا به دلیل سطح بالای آموزشی، تنها افراد برتر را جذب می‌کنند. این تفکر تا حدودی درست است، اما اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که برای پذیرش در دانشگاه‌های و مدارس این کشور، دو راه پیش روی شما قرار دارد.

تقریبا تمام مراکز آموزشی کشور کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی آزمون‌هایی مانند SAT را برگزار می‌کنند. پذیرش تحصیل در کانادا از طریق آزمون بسیار رقابتی است و افرادی که بالاترین امتیاز ممکن را کسب کنند، برای تحصیل در این کشور پذیرفته می‌شوند.

برای پذیرش در برخی مراکز آموزشی دولتی و بسیاری مدارس و دانشگاه‌های خصوصی کانادا، شرکت در آزمون‌های ورودی نیاز نیست. بلکه شما می‌توانید با کمک شرط معدل، در مرکز آموزشی مورد نظر خود پذیرفته شوید. به همین خاطر است که ما تحصیل در کشور کانادا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امکان تبدیل ویزا پس از فارغ‌التحصیلی

در نظر داشته باشید که در کشور کانادا، شما می‌توانید پس از پایان دوران تحصیلی، ویزای خود را به نوع دیگری از ویزا تبدیل کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در این کشور، ویزای تحصیلی خود را به ویزای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده و پس از چند سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

امکان کارکردن به صورت نیمه‌وقت در حین تحصیل

امکان-کار-دانشجو

احتمالا این موضوع را می‌دانید که مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا رایگان نیستند و برای تحصیل در آن‌ها باید شهریه پرداخت کنید. به همین خاطر، دولت این کشور به داشنجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای کاهش هزینه‌های تحصیلی خود، در طول دوران تحصیل، به صورت نیمه‌وقت مشغول به کار شوند. در نظر داشته باشید که برای این که کار به تحصیل دانشجو آسیبی وارد نکند، برای ساعات کاری او محدودیتی وجود دارد که توسط مرکز آموزشی تعیین می‌شود.

امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی متنوع

یکی دیگر از پاسخ‌های سوال ” چرا تحصیل در کانادا” این است که شما می‌توانید در صورت داشتن شرایط، برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید. در کشور کانادا، دولت، مرکز آموزشی و موسسات بسیاری وجود دارند که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را برای شما فراهم می‌کنند. به طور کلی نیز دو نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد که اولی تمام هزینه‌های تحصیلی را شامل می‌شود. البته تنها افراد محدودی می‌توانند آن را دریافت کنید. نوع دیگری از بورسیه نیز وجود دارد که بخشی از هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌دهد و در عوض، افرادی بیشتری می‌توانند آن را دریافت کنند.

امکان دریافت خوابگاه‌های دولتی و خصوصی

خوابگاه-دانشجویی

اگر به دنبال پیدا کردن دلیل برای پاسخ به سوال اینکه چرا باید تحصیل در کانادا را انتخاب کرد هستید، بد نیست این را بدانید که در کشور کانادا دانشجویان می‌توانند خوابگاه‌های دولتی یا خصوصی دریافت کنند که هزینه بسیار کمتری نسبت به یک خانه دارند. در برخی مواقع نیز، خود مرکز آموزشی دارای خوابگاه است و شما می‌توانید برای دریافت آن ثبت نام کنید.

امکان اخذ ویزای همراهی خانواده

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور کانادا امکان همراهی خانواده است. افراد متاهل، پس از گذراندن یک ترم در دانشگاه، می‌توانند برای دریافت ویزای همسر و فرزندان خود اقدام کنند. در نظر داشته باشید که این کار در مدت کمتر از یک ماه انجام می‌شود.

جمع بندی

اگر عبارت ” چرا تحصیل در کانادا” را جست و جو کنید، متوجه می‌شوید که دلایل بسیاری برای ترغیب شما جهت تحصیل در این کشور وجود دارند. از جمله این دلایل نیز می‌توان به امکان اخذ ویزای همراهی خانواده، امکان دریافت خوابگاه، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و ارائه مدرک تحصیلی معتبر و بین‌المللی اشاره کرد. به همین دلیل می‌توان کانادا را یک مقصد رویایی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی دانست.شرکت آرمان توکای دانش با داشتن تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کانادا همراهی مطمئن در کنار شما خواهد بود و شما را تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا راهنمایی خواهد کرد.برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 02191004170 با ما در ارتباط باشید.

 

دسته بندی ها: تحصیل در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه