یافتن محل اقامت در کاناد

دسامبر 30, 2021

یافتن محل اقامت در کاناد

متقاضیانی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند، همیشه نسبت به محل اقامتشان نگران هستند؛ زیرا نمی‌دانند که چه خانه یا اتاقی انتظارشان را می‌کشد. همچنین استرس‌های ناشی از هزینه‌های اجاره یا خرید خانه برای داوطلبانی که به صورت خانوادگی به کانادا می‌روند، قطعا آزاردهنده خواهد بود. البته که دانشجویان هم برای یافتن محل اقامت در کانادا نگرانی‌های خاص خودشان را دارند. اگر شما هم جزو همین افراد هستید، در این مطلب همراه ما باشید تا با اطلاعات ارزشمندی برای پیدا کردن محل اقامت و از بین بردن چنین نگرانی‌هایی به دست بیاورید.

نکات مهم در یافتن محل اقامت در کانادا

اقامت در محوطه دانشگاه

اینکه چه انتظاراتی از محل اقامتتان در کانادا دارید و چه بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اید، کاملا به شرایط شما وابسته خواهد بود. ولی باید بدانید که برای یافتن محل اقامت مناسب خود باید نکات ارزشمندی را بشناسید تا به بهترین گزینه ممکن برسید. همچنین این نکات چندان پیچیده و سخت نیستند و در صورتی که اجرا شوند بهترین نتیجه ممکن را به همراه دارند.

هزینه اجاره یا خرید

بدون شک اولین و مهم‌ترین عاملی که باید برای پیدا کردن محل اقامت در کانادا رعایت کنید، میزان بودجه یا سرمایه اولیه است. همیشه به دنبال گزینه‌هایی برای اقامت باشید که اندکی از سرمایه کلی شما قیمت کمتری دارند. برای مثال خانه‌هایی را خریداری کنید که ارزان‌تر هستند و بودجه اضافی برای خرید وسایل یا تعمیرات احتمالی برای شما باقی می‌گذارند. همچنین از اجاره کردن خانه‌های گران بپرهیزید و همیشه به سراغ گزینه‌هایی بروید که پول کافی برای پرداخت اجاره چند ماه اول آن‌ها را دارید.

امکانات و فضا مناسب با تعداد نفرات

امکانات کلی خانه یا اتاق که با تعداد نفرات مورد نظرتان سازگار است، دومین نکته مهم برای یافتن محل اقامت در کانادا باید رعایت کنید. برای مثال امکاناتی مانند تعداد اتاق خواب، کمدها، سیستم سرمایش یا گرمایش باید بررسی شوند. همچنین خانه‌هایی که دارای یخچال، ماشین لباسشویی و خشک‌کن هستند، گزینه ایده‌آل‌تری برای اقامت خواهند بود.

امنیت منطقه محل اقامت

دقت به امنیت منطقه جزو مهم‌ترین نکاتی است که نباید به هیچ عنوان فراموش کنید؛ زیرا این مورد با امنیت شما یا اعضای خانواده مربوط می‌شود. با اینکه خانه‌های مناطق ناامن قیمت به مراتب کمتری دارند، اما با اتفاقات احتمالی مانند سرقت، درگیری‌های خیابانی یا دیگر مزاحمت‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. به همین دلیل باید مناطق امن شهرهای مختلف کانادا را در اولویت قرار دهید.

دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی

از آنجایی که احتمال دارد در ابتدای اقامتتان خودروی شخصی در اختیار نداشته باشید، باید محل اقامت خود را نزدیک ایستگاه‌های اتوبوس یا مترو انتخاب کنید. با انجام این کار سیستم‌های حمل و نقل ارزان قیمت و سریع کانادا در دسترس خواهند بود و می‌توانند به رفت و آمد ساده‌تر شما کمک کنند.

کمک گرفتن از موقعیت‌های اقامتی خوب برای متقاضیان گوناگون

در صورتی که شرایط خاصی برای مهاجرت دارید، باید نهایت استفاده را جهت یافتن محل اقامت در کانادا به کار بگیرید. برای مثال دانشجویان این امکان را دارند که از خوابگاه دانشجویی یا اقامتگاه‌های خانگی (Stay Home) دانشگاه مورد نظرشان استفاده کنند. همچنین برخی از شرکت‌ها برای کارکنان خارجی خود امکانات اقامتی ارزشمندی را به کار می‌گیرند.

روش‌های یافتن محل اقامت در کانادا

اقامت خارج از دانشگاه

برای پیدا کردن محل اقامت در کانادا راه‌های گوناگونی وجود دارد که متقاضی می‌توان طی کند. همچنین هر یک از این روش‌ها با مزایا و معایب خاص خودشان همراه هستند. به همین دلیل داوطلب باید این روش‌ها را به خوبی بشناسد تا با کمترین دردسر به محل اقامت مناسبش برسد.

استفاده از آژانس‌های املاک

اولین و رایج‌ترین راهی که برای یافتن محل اقامت در کانادا وجود دارد، آژانس‌های املاک هستند. این آژانس‌های تقریبا مشابه با همان مشاورین املاک داخل کشور محسوب می‌شوند. یعنی موردهای مناسب شما را معرفی کرده و هزینه‌ی اندکی را بابت اجاره یا خرید دریافت خواهند کرد.

پلتفرم‌های اینترنتی فروش و اجاره خانه

دومین روشی که برای پیدا کردن محل اقامت در کشور کانادا می‌توان استفاده کرد، پلتفرم‌های اینترنتی خواهند بود. در این سایت‌ها انبوهی از خانه‌ها، اتاق‌ها، هاستل‌ها و… دیده می‌شوند که برای اجاره هستند. همچنین این روش نوین امتیازات ارزشمندی را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

 

چرا باید قبل از مهاجرت محل اقامت را پیدا کرد؟

اگر پس از ورود به خاک کانادا بخواهید به دنبال محل اقامت بگردید، در شرایط دشواری قرار می‌گیرید. در چنین وضعیت مجبور می‌شوید که به اولین گزینه‌های ممکن بله بگویید؛ زیرا زمان کافی برای یافتن محل اقامت در کانادا نخواهید داشت. به همین دلیل بهتر است که قبل از سفر با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین به دنبال گزینه‌های مناسب خود بگردید. با انجام این کار به امتیازات ارزشمندی می‌رسید که عبارتند از:

  • زمان کافی و تحقیق با دقت بیشتر
  • تنوع بالاتر محل‌های اقامت نسبت به آژانس‌های املاک
  • کاهش استرس به دلیل عدم آگاهی از محل اقامت در خاک کانادا
  • امکان تخمین بهتر هزینه‌های اقامت
  • قابلیت جستجو در کل کانادا و مشاهده مناطق مختلف تمامی شهرها

با در اختیار داشتن چنین امتیازات ارزشمندی قطعا می‌توانید به بهترین گزینه برای اقامت خود برسید. همچنین استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای پیدا کردن محل اقامت باعث می‌شود که در مسیر مهاجرت با اطمینان بیشتری گام بردارید.

معرفی بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن محل اقامت

در حال حاضر سایت‌های زیادی هستند که در زمینه معرفی املاک فروشی یا اجاره‌ای در خاک کانادا فعالیت می‌کنند. همچنین تمامی این سایت‌ها دارای قابلیت‌های منحصر به فرد خود بوده و امتیازات خاصی را در اختیار کاربر می‌گذارند. با این حال بهترین سایت‌های که برای یافتن محل اقامت در کانادا پیشنهاد می‌شوند را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

سایت‌هایی که در بالا معرفی شدند، جزو معتبرترین پلتفرم‌ها بوده و عملکرد تضمین شده‌ای دارند. به همین دلیل نیاز نیست که هنگام استفاده از خدمات آن‌ها نگران موضوعات گوناگونی مانند درج اطلاعات غلط، آگهی‌های تقلبی یا کلاهبرداری باشید.

گام‌های محکم‌تر در مهاجرت با شناخت زودتر محل اقامت

اسکان-دانشجو

با یافتن محل اقامت در کانادا پیش از سفر می‌توانید گام‌های محکم‌تری برای مهاجرت به این کشور بردارید. سعی کنید که در هنگام استفاده از پلتفرم‌ها نکته‌ای را فراموش نکنید و به اطلاعات درج شده در آگهی‌ها نهایت دقت را داشته باشید.

نتیجه گیری

یافتن محل اقامت برای دانشجویان در کانادا با توجه به شرایطی که دانشگاه برای شما فراهم می کند خیلی سریع و آسان خواهد بود.ولی شما باید با توجه به شرایط مالی خود تخمین نسبتا دقیقی از هزینه های زندگی و اقامت در شهرهای مختلف و شهریه های دانشگاه داشته باشید.ما در آرمان توکای دانش شما را یاری می کنیم تا با توجه به شرایط مالی خود بهترین شهر ها و دانشگاه ها را برای زندگی و ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.با ما از طریق پرکردن فرم مشاوره و یا تماس تلفنی با شماره 91004170 در ارتباط باشید تا با مشاوره رایگان آرمان توکای دانش تصمیمی مناسب با شرایط خویش را به راحتی بگیرید.

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه