10 دانشگاه برتر کانادا

ژانویه 4, 2022

10 دانشگاه برتر کانادا

کانادا به عنوان یکی از قطب‌های آموزشی در جهان شناخته می‌شود.  بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جایگاه بالایی دارند، چراکه اغلب آن‌ها فرصت تحصیل به دو زبان فرانسوی و انگلیسی را برای دانشجوان فراهم می‌کنند.

شرایط مناسب اقتصادی و سطح رفاهی بالا در زندگی نیز جزءعواملی هستند که در تصمیم گیری دانشجویان بین المللی برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی مناسب هستند. حال، اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا را دارید، بهتر است با 10 دانشگاه برتر این کشور در رنکینگ جهانی آشنا شوید. کانادا اکنون سومین مقصد پیشرو برای دانشجویان بین‌المللی (پس از ایالات متحده و استرالیا) است.

معرفی 10 دانشگاه برتر کانادا

1. دانشگاه تورنتو، انتاریو

دانشگاه-تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 1827 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین مراکز تحقیقات علمی در بخش‌های پزشکی وجزء 10 دانشگاه برتر کانادا شناخته می‌شود. ساختمان‌های تاریخی دانشگاه تورنتو به خاطر حفظ معماری قدیمی‌ زبان‌زد عام هستند.

رتبه‌ در کانادا (2021): #1

رتبه‌‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط وبسایت آموزش عالی تایمز (2021): #18

وسعت دانشگاه: دارای سه پردیس، از جمله میسیساگا، سنت جورج، و اسکاربرو با بیش از 93000 دانشجو برای سال تحصیلی 2019-20.

رشته‌های تحصیلی:ارائه بیش از 200 رشته  در مقطع تحصیلی دکتری و  700 رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

فارغ‌التحصیلان برجسته: کارگردان نورمن جویسون، نویسندگان مارگارت آتوود و مایکل اونداتجه، و نخست‌وزیر سابق لستر بی پیرسون.

2.دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور

دانشگاه-بریتیش-کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت ونکوور محسوب می‌شود که به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی و تربیت معلم در جهان شهرت دارد.

رتبه‌ در کانادا (2021): #2

رتبه‌‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط وبسایت آموزش عالی تایمز (2021): #34

وسعت دانشگاه: دارای دو پردیس، که یکی در مرکز شهر ونکوور نزدیک به ساحل، و دیگری در دره اوکاناگان واقع است. دانشگاه بریتیش کلمبیا همچنین دارای یک دفتر فرامنطقه‌ای در هنگ کنگ و یک دفتر ارتباطی در دهلی‌نو برای تسهیل مشارکت‌های آموزشی و پژوهشی و حمایت از فارغ‌التحصیلان است. بریتیش کلمبیا بیش از 66000 دانشجو دارد که شامل بیش از 18000 دانشجوی بین‌المللی از 166 کشور می‌شود.

رشته‌های تحصیلی: ارائه بیش از 40 رشته‌ تحصیلی در مقطع کارشناسی و فوق‌لیسانس.

فارغ‌التحصیلان برجسته: نخست‌وزیر جاستین ترودو و محیط‌بان دیوید سوزوکی.

3.دانشگاه مک گیل، مونترال، کبک

دانشگاه-مک-گیل

دانشگاه مک گیل دویستمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد. این دانشگاه به عنوان تنها مؤسسه کانادایی توانست رتبه 26 را در بین دانشگاه‌های مجمع جهانی اقتصاد کسب کند.

رتبه در کانادا (2021): #4

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #40

وسعت دانشگاه: دارای سه پردیس، که پردیس اصلی در دامنه کوه رویال در مرکز شهر مونترال، و پردیس مک دونالد در منطقه حفاظت شده طبیعی گالت واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 39000 دانشجو از 150 کشور جهان است.

رشته‌های تحصیلی: دانشگاه مک گیل با در اختیار داشتن بودجه دولتی بیش از 400 رشته تحصیلی را در بیش از 80 بخش ارائه می‌دهد. مک گیل همچنین دارای بهترین دانشکده پزشکی کاناداست که فعالیت خود را از سال 1829 آغاز کرد.

فارغ‌التحصیلان برجسته: خواننده گریمز و شاعر لئونارد کوهن، بازیگر ویلیام شتنر، این مدرسه همچنین دارای 145 محقق معتبر رودز است.

4.دانشگاه مک مستر، همیلتون، انتاریو

دانشگا-مک-مستر

دانشگاه مک مستر واقع در همیلتون، انتاریو، نزدیک به مرکز شهر تورنتو در سال 1887 تأسیس شد. این دانشگاه به خاطر داشتن برنامه‌های علمی در کالج‌های پزشکی و همچنین دانشکده‌های مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی خود شهرت جهانی دارد.

رتبه در کانادا (2021): #5

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #69

وسعت دانشگاه: دارای چهار پردیس، که اصلی‌ترین آن‌ها واقع در شهر میلتون نزدیک به باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی و همچنین برلینگتون، کیچنر-واترلو و نیاگارا می‌باشد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 33000 دانشجو از 120 کشور جهان است.

رشته‌های تحصیلی: ارائه 25 رشته گوناگون؛ از هنر و علوم اجتماعی گرفته تا مهندسی، پزشکی، علوم کامپیوتر، مامایی و غیره.

فارغ‌التحصیلان برجسته: یوجین لوی کمدین، بازیگر کامی چیانگ و کارآفرین مایکل لی چین.

5.دانشگاه مونترال، کبک

دانشگاه-مونترال

دانشگاه مونترال (Université de Montréal) واقع در کبک یک موسسه آموزش عالی فرانسوی زبان است که به خاطر تیم‌های ورزشی و فارغ‌التحصیلانش در رشته‌های تجارت و مدیریت شهرت جهانی دارد.

رتبه در کانادا (2021): #9

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #73

وسعت دانشگاه: دارای یک پردیس اصلی واقع در شیب شمالی کوه رویال در مونترال. همچنین دارای دو موسسه وابسته، به نام‌های Polytechnique Montreal و HEC Montreal (مدرسه کسب و کار) است. این دانشگاه میزبان بیش از 67500 دانشجو از سرتاسر جهان است که آن را به سومین دانشگاه بین‌المللی کانادا از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

رشته‌های تحصیلی: این دانشگاه 600 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. تمامی دروس به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند و دانشجویان مقطع کارشناسی باید به زبان فرانسوی مسلط باشند.

فارغ التحصیلان برجسته: فرماندار کل سابق کانادا، میشائل ژان، فیلمساز دنیس آرکاند، و تاجر پیر کارل پلادو.

6.دانشگاه آلبرتا

دانشگاه-آلبرتا

این دانشگاه در سال 1908 تأسیس شد و در شهر ادمونتون، آلبرتا واقع شده است. پردیس تاریخی اصلی آن در لبه دره رودخانه شمالی ساسکاچوان قرار دارد و 50 بلوک را در بر می‌گیرد. این دانشگاه در بخش ورزش و تربیت بدنی شهرت جهانی دارد.

رتبه در کانادا (2021): #6

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #131

رشته‌های تحصیلی: ارائه بیش از 200 رشته مختلف در مقطع کارشناسی و بیش از 500 رشته در مقاطع ارشد و دکتری. این دانشگاه بیش از 800 قرارداد آموزشی و پژوهشی با 50 کشور جهان عقد کرده است.

7.دانشگاه کوئینز، کینگستون، انتاریو

دانشگاه-کوئینز

دانشگاه کوئینز واقع در کینگستون، انتاریو در سال 1841 تأسیس شد. مرکز آموزش عالی کوئینز یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو در کانادا است که رتبه اول را در پژوهش‌های علمی و فعالیت‌های فوق برنامه در اختیار دارد.

رتبه در کانادا (2021): #7

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #250-300

وسعت دانشگاه: دارای یک پردیس اصلی به وسعت 99 هکتار واقع در شهر کینگستون که از جنوب با دریاچه انتاریو همسایه است. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 26000 دانشجو از 100 کشور جهان است. از این تعداد، 19000 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 3000 در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

رشته‌های تحصیلی: دارای هفت دانشکده با بیش از 125 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

8.دانشگاه کلگری، آلبرتا

دانشگاه-کلگری

دانشگاه کلگری در سال 1966 تاسیس و به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا محسوب می‌شود.

رتبه در کانادا (2021): #11

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #200

وسعت دانشگاه: دارای پنج پردیس با بیش از 200 هکتار وسعت که در جوار کوه‌های راکی قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از 33000 دانشجو شامل 26000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند.

رشته‌های تحصیلی: ارائه بیش از 160 رشته در مقطع کارشناسی و بیش از 250 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.

9. دالهوسی، هالیفاکس، نوا اسکوشیا

دانشگاه-دالهوسی

دانشگاه دالهوسی واقع در نوا اسکوشیا در سال 1818 تاسیس شد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود.

رتبه در کانادا (2021): #12

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌المللی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #250-300

وسعت دانشگاه: دالهوسی دارای سه پردیس در هالیفاکس، و همچنین یک پردیس کشاورزی در نزدیکی Truro و Dalhousie Medicine New Brunswick است. این دانشگاه بیش از 19000 دانشجوی در حال تحصیل دارد.

رشته‌های تحصیلی: ارائه بیش از 200 رشته در تمامی مقاطع.

10.دانشگاه اتاوا، انتاریو

دانشگاه-اتاوا

دانشگاه اتاوا بزرگترین دانشگاه دو زبانه در جهان است که در بین 10 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.

رتبه در کانادا (2021): #18

رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های بین‌الملی توسط آموزش عالی تایمز (2021): #145

وسعت دانشگاه: دارای سه پردیس که ساختمان اصلی در پایتخت کانادا و در فاصله چند قدمی پارلمان هیل واقع شده است. همچنین یکی از پردیس‌ها در شهر تورنتو و دیگری در ویندزور، انتاریو قرار دارد. بیش از 37000 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 7000 دانشجوی کارشناسی ارشد در 10 زمینه رشته تحصیلی وجود دارد.

این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 37000 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 7000 دانشجوی کارشناسی ارشد در 10 رشته تحصیلی است.

رشته‌های تحصیلی: ارائه 500 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

نتیجه گیری

انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی،انتخابی هوشمندانه و البته اولین قدم در راه کسب موفقیت و تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا است.اگر شما این تصمیم سرنوشت ساز را در زندگی خود گرفته اید،برای تعیین بهترین دانشگاه،متناسب با بوجه خودتان،رتبه تحصیلی و همچنین رشته تحصیلی خود،لازم است که راهنمایی مناسب در این مسیر برای دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا داشته باشید.موسسه آرمان توکای دانش با داشتن مشاورین مجرب و ارتباط با دانشگاه های کانادا می تواند مسیری مناسب با شرایط شما برای تحصیل و همچنین اخذ ویزای تحصیلی کانادا را فراهم کند.شما می توانید از طریق پر کردن فرم مشاوره یا تماس با شماره 91004170 از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دسته بندی ها: تحصیل در کانادا

این پست را به اشتراک گذارید!

نوشته‌های تازه

درج دیدگاه